Лентов шлайф - Бош, Спарки или ...?

Практични връзки, мнения и наблюдения. Дискусии и обсъждане на видовете модели и марки на инструменти и машини.
Правила на форума
В темата "Професионален инструмент" се забранява публикуването на контактна информация за магазини и линкове към сайтове за продажба на инструменти! Също така е забранено и пускане на рекламни постове и обяви за продажба на инструмент! Забраната касае магазини, сайтове и физически лица, предлагащи ръчен инструмент за монтажи при строителни ремонти и авторемонти, както и многофункционалните (multi tool) инструменти!
Всеки потребител, който се интересува от адреси, телефони или сайтове на магазини може да зададе спокойно въпроса си в темата. Отговорите се получават на лични съобщения от Администратор или който и да е потребител на форума!

*Каталози на професионални марки ръчен инструмент ще намерите на 2-ра страница - последен пост!
*Магазини на фирми-вносители за продажба на висококачествен ръчен инструмент ще намерите на 3-та страница!
*Информация, новини и актуализация на стоки от магазини предлагащи професионален ръчен инструмент, представена с линкове, се разрешава само за фирмите вносители, изброени от Администратора на 3-та страница!

Лентов шлайф - Бош, Спарки или ...?

Мнениеот Chefo77 на 26 Окт 2014 02:44

Привет!
Приключих приятен обект и ми се иска да се обзаведа и с лентов шлайф (един от малкото инструменти, които нямам), като употребата му ще бъде ... да речем не толкова честа.
С оглед на честотата на употреба, не намирам смисъл в инвестицията в скъп и много марков такъв, затова питането не включва такива. Колебанията ми са между тези 2 модела:

http://boschbg.com/bg/%D0%BB%D0%B5%D0%B ... 0-pbs-75-a

и

http://sparky.eu/bg/powertools/polisher ... -976e.html

или ... предложение някакво?

Предимствата на Боша са в това, че е Бош ( :ТРЪТ: ), че със сервиза няма да имам никакви грижи и по-висока скорост на шкурката. Тези на Спарки пък - че има електронно регулиране на оборотите, куфар, по-висока (уж) мощност на двигателя, че уж се води по-професионална техника и че сякаш е една идея по-тих... Има и регулиране на опъването на шкурката.

Та - кой би бил по-добър избор според вас?
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Re: Лентов шлайф - Бош, Спарки или ...?

Мнениеот nasco2 на 26 Окт 2014 12:39

Ние лично ползваме Боша но при по голямо натоварване много бързо загрява. Спарки не съм ползвал но на твое място бих го предпочел не заради друго а за да видя дали като е с по мощен двигател ще загрява по малко.
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот Chefo77 на 29 Окт 2014 00:43

Насе, не те послушах. Взех си Бош. Доволен съм от това, което прави. Само дето е голяма тухла, но пък си тежи на мястото :)
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот nasco2 на 30 Окт 2014 10:13

Chefo77 написа:Насе, не те послушах. Взех си Бош. Доволен съм от това, което прави. Само дето е голяма тухла, но пък си тежи на мястото :)

Добре де, чек сега малко да те зарибя, няма такива цени http://www.shkurki.com/Shkurki-Abraziv- ... kurki.html
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот Chefo77 на 31 Окт 2014 00:02

Има, има sk (6).gif
Но много благодаря за офертата!
Аватар
Chefo77