перфоратор - Makita vs DeWalt

Практични връзки, мнения и наблюдения. Дискусии и обсъждане на видовете модели и марки на инструменти и машини.
Правила на форума
В темата "Професионален инструмент" се забранява публикуването на контактна информация за магазини и линкове към сайтове за продажба на инструменти! Също така е забранено и пускане на рекламни постове и обяви за продажба на инструмент! Забраната касае магазини, сайтове и физически лица, предлагащи ръчен инструмент за монтажи при строителни ремонти и авторемонти, както и многофункционалните (multi tool) инструменти!
Всеки потребител, който се интересува от адреси, телефони или сайтове на магазини може да зададе спокойно въпроса си в темата. Отговорите се получават на лични съобщения от Администратор или който и да е потребител на форума!

*Каталози на професионални марки ръчен инструмент ще намерите на 2-ра страница - последен пост!
*Магазини на фирми-вносители за продажба на висококачествен ръчен инструмент ще намерите на 3-та страница!
*Информация, новини и актуализация на стоки от магазини предлагащи професионален ръчен инструмент, представена с линкове, се разрешава само за фирмите вносители, изброени от Администратора на 3-та страница!

перфоратор - Makita vs DeWalt

Мнениеот stefansmail на 14 Юли 2012 16:57

Решил съм да си взема нов перфоратор и със спрял на тези два модела :
http://www.onlinemashini.bg/perforator-24mm-s-sdsplus-zahvat-dewalt-d25113k/3079
Изображение

http://www.elko.bg/product-5.html
Изображение

Бях се спрял на Макитата ,но в Баумакс младежа от Девалт ми показа техния модел , който поне на хартия е с по добри показатели и по ниско тегло.
И двата модела са с 5 годишна гаранция там , а и цената им е почти идентична.
Ако някой има впечатления от двата модела ще съм му благодарен да ми даде жокер :)
Аватар
stefansmail
Активен потребител

Re: перфоратор - Makita vs DeWalt

Мнениеот m@rtin на 14 Юли 2012 22:41

С Девалт не съм работил но този модел на Макита го имам,както и Крес,Спарки sk (42).gif и
съвсем наскоро си взех и Бош.
Според мене зависи за какво ще се ползва машината,Макита 2470 е доста сериозна машина,
държи на много бой sk (37).gif но за продължителна работа не става че е тежичка.
Бош-а го взех точно за това,модела е 2-20D за височинно строителство ги водят и в
сравнение с останалите ми машини е все едно държа винтоверт,като перце е в ръката
а и си пердаши здраво.При по-големи отвори си вадя Макитата или Креса sk (37).gif
Аватар
m@rtin
СМР
СМР

Мнениеот rolls на 15 Юли 2012 14:35

Не се води само показателите на машините. Производителността все пак зависи от тях, но т'ва е в някаква идеална среда. Практиката показва друго нещо.
Макита-та се е доказала с годините. Работил съм с такава и ми хареса. Аз лично имам Бош, но в момента говорим за тия 2 машини. Макита-та е доста по-разпространена в БГ,
а допреди 2-3 години ДеУолт-а си беше направо екзотика от "Новия свят". Поддръжката на Макита е доста по лесна, имат оторизиран сервиз във всеки голям град,
докато доколкото знам ДеУолт ги внася в нашата мила татковина някакъв грък (аман от византийци sk (22).gif ).

От друга страна обаче ...
Изображение

Работил съм няколко пъти с този по-стария модел 25113К и бях очарован. Мноооого мазен звук вади и си гризкаше бетона като фафла. За къртене не съм го ползувал.
Бях говорил веднъж в Русе с един човек, който продава и поддържа и ДеУолт, и Бош и Макита и той ми каза, че точно този за момента е най-кадърно направен
откъм карантия. Добре бил защитен двигателя от проникване на прах, ударният механизъм бил добре направен.

НО да подчертая пак все пак предавам чужди думи. Не съм отварял нито ДеУолт, нито Макита. Относно Макита във форума си имаме спец по тях - Kumay.
На въпроси откъм сервиза на Макита той е твоя човек.

Единственото което ме притеснява откъм ДеУолт-а е да не са направили някой евтинджос като Бош 2400 и 2600, за да е конкурентноспособен с наистина доста по-евтините Макити.
Макар че като се замисля имам двама трима познати с такива Бош-ове и не са се оплакали досега от тях ...

Изображение Изображение
Успех с избора. Мисля, че която и от двете машини да вземеш няма да сбъркаш.
Аватар
rolls
Активен потребител

Мнениеот academil на 15 Юли 2012 15:39

Колеги, не се заблуждавайте по имена и марки.
Нещата доста отдавна са много силно променени, и което не е променено в близките месеци ще стане такова.
Понастоящем абсолютно всичко се произвежда в Китай - къде менте, къде закупени лицензи, обаче производство по китайски технологии,
и накрая изнесени заводи, със супервайзори от фирмата-майка.
Единствените критерии за качество са първо производството да е супервизирано от фирмата-майка, което е трудно да се провери.
Вторият критерий е за коя държава е произведената стока.
На най-високо ниво стои Made for USA, след това Made for UK и след това for EU.
Ако пише for J, със сигурност е абсолютно менте - Япония не внася стоки от Китай, а само суровини.
Ако липсва етикет, то значи е нискокачествено производство. Като за България.
Ако е Произведено за България, то е от най-ниско качество - свредлата се огъват като макарони, пилите не могат да пилят и що ли не.

Примери.
Купих refurbished (ремаркетиран) фризер, миналата година, след 3 месеца проучвания, произведен в Китай под контрола на
шведската страхотна фирма AB Electrolux, тя е измислила хладилниците, произведен под американската марка Whirlpool,
произведен за UK - Обединеното кралство Англия, Шотландия и Уелс. Имаше си етикет, то затова го купих. :D
И е по-добър от немския Liebherr, но два пъти по-евтин.

Преди 6 години купихме кафемашина KENWOOD, разбира се китайско производство,
ама то други в Технополис нямаше и сега е така, работи безупречно досега.
Но тази английска фирма е произвеждала и произвежда само музикални инструменти и аксесоари, скъпи и качествени.
То затова и цената на кафемашината беше колкото малко кафене. a (129).gif

Абсолютно цялото производство на домакинска техника и ел.инструменти на БОШ е изнесено в Турция.
Със заводите, линиите, и с обучени в Германия турски работници.

Приблизително от 10 години не съществува производство на AEG,
обаче българските магазини са пълни с домакинска техника с тази марка. :?
Купуват и се радват - по социализма да имаш AEG беше критерий за високо социално ниво.

ПП. Поствам това за да обясня моята липса на интерес към двете теми във форума -
за машини, инструменти, оборудване, въобще цялата механизация.
И да изразя учудването си, че се радвате да имате производството на един и същ китайски завод под различни марки. crazy.gif
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот MASTERCAM на 15 Юли 2012 16:27

sk (51).gif sk (49).gif Да живее СПАРКИ поне не е произведено в Чайна.
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот stefansmail на 15 Юли 2012 16:33

Относно производството - Чехия , звучи по добре от Китай :)

Изображение

Май е нов модел и няма много инфо в нета за него от първа ръка .
Абе ще се почудя още малко :?
Аватар
stefansmail
Активен потребител

Мнениеот academil на 15 Юли 2012 16:54

stefansmail написа:Относно производството - Чехия , звучи по добре от Китай :)

В Европа DeWalt се произвеждат в Англия и Чехия.
Разбира се, има и производство в Китай. Това дето пише, че е произведено в Балтимор, Мериленд, САЩ.
Отзивите на руснаците за чешкото производство са много положителни - високо качество и приемлива цена.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот Kumay на 15 Юли 2012 16:56

Не се намесвах в темата, защото въпроса е към работилите с двете марки!
Към автора на темата - избора е твой!
Трябва да решиш:
1. От къде да купиш машината! От специализиран магазин или от Баумакс? От Баумакс имаш допълнителна гаранция, но бъди сигурен, че ако се наложи гаранционен ремонт, машината ще стои в сервиза не по-малко и не повече от 29дни, дори да е за четки! При условие, че ти я занесеш директно в сервиза, а не в Баумакс! Във втория случай се увеличава времето с транспорта от тях до сервиза и обратно...
2.Какви сервизи има в твоето населено място и как са организирани! Никой не може да има всички части, но поне за масовите модели трябва да са заредили! И прилича ли на сервиз, или има само табела!
3.След гаранцията ще ремонтираш ли машината или ще я хвърляш! Цените на частите на ДеУолт са космически - потърси в нета...Също така гаранцията е за дефектирали части, не за износени от работа!

Произхода няма значение... За N-ти път го повтарям...

MASTERCAM написа:sk (51).gif sk (49).gif Да живее СПАРКИ поне не е произведено в Чайна.

Имат аналогичен модел но още нямам отзиви - много малко сме продали!

Успех с избора! sk (6).gif
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Бивш служител на Томика ЕООД! Сега в Техномонтаж ЕООД Асеновград - проектиране, производство, транспортиране и монтаж на метални конструкции и термопанели.
https://www.facebook.com/NikolayKlochev
https://www.facebook.com/TehnomontajEOOD/
Аватар
Kumay
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ

Мнениеот academil на 15 Юли 2012 17:49

Kumay написа:...
Трябва да решиш:
1. От къде да купиш машината!
...

Перфектно формулирани и валидни за всякаква техника правила !

Yes.gif

Kumay написа:...Произхода няма значение... За N-ти път го повтарям...

Ми то на българина си трябва всекиму лично да се каже, иначе не го интересува хич. :motz:

MASTERCAM написа: sk (49).gif Да живее СПАРКИ...

Върл почитател съм им, и най-важното е, защото са ремонтируеми...Път към сервиз не знам.. :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
academil
Експерт

Мнениеот naix на 16 Юли 2012 13:00

От моделите на снимките съм работил с bosch Хамъра, в момента имам два Макита и гласувам с две ръце за Макитата. С другият модел не съм имал вземане-даване.
MASTERCAM написа:
Да живее СПАРКИ...

Подкрепям:).
Всичко за покрива Ремонт на покриви Адиникс ЕООД
naix
Активен потребител

Мнениеот МАЙСТОР ВТ на 16 Юли 2012 22:40

Hilti е истината sk (11).gif аз съм стопил няколко Спаркита като съм ги пазил много. Въпреки това не удържаха. Имам и Боша имам и Макитата. За 5-6 год. натоварвания по фасадите в рацете ми умряха 3 Спаркита. На Боша единствения ремонт беше копчето а на Макитата не удържа патронника. Когато взехме Хилти и ни казаха че ще ни надживее, бригадата решихме да го тестваме на една фасада бетон около 1300м2. И го стопихме душмански. Няколко дена се редувахме като се умори единия да дупчи го хваща другия и така докато се стопи. От Хилти го взеха, отвориха го и ни дадоха чисто ново sk (38).gif . При правилна работа с машината Хилти , ще я ползваш чак до пенсия sk (49).gif
Аватар
МАЙСТОР ВТ
СМР
СМР

Мнениеот mecsicaneca на 17 Юли 2012 16:34

Аз давам 1 точка за Девалт не съм професионалист но притежавам от скоро Dewalt D25314k , когато ми се е налагало двама от приятелите ми притежават Макита 2470 (оригинални закупени от оторизирани магазини единият е закупен от България а другият от Испания) ползвал съм ги доста даже съм разчарковал единият на съставни части.Моята машинка още на първият ден я разглобих (нещо може да си помисли някой че съм куку happy.gif )Еми нищо общо с макитите целият механизъм е зтворен в един алуминиев кожух с някакви гумени уплатнения навсякъде.Бях очарован от изработката отвътре, за пробиването, пробива като Hilti незнам каква е технологията но makitata изхвърля прах като луда а при dewalt и hilti изхвърлянето на остатъчните боклуци става по доста по безпрахов начин.
mecsicaneca

Мнениеот stefansmail на 19 Юли 2012 20:24

След малко чудене и повече пресяване на информация , съм горд собственик на :
Изображение

Благодаря на всички за отзивчивостта :D
Аватар
stefansmail
Активен потребител

Мнениеот Kumay на 19 Юли 2012 20:34

Честито и да не забравиш да си направиш регистрацията за удължена гаранция!
Бивш служител на Томика ЕООД! Сега в Техномонтаж ЕООД Асеновград - проектиране, производство, транспортиране и монтаж на метални конструкции и термопанели.
https://www.facebook.com/NikolayKlochev
https://www.facebook.com/TehnomontajEOOD/
Аватар
Kumay
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ

Мнениеот stefansmail на 20 Юли 2012 10:05

В Елко (магазина от който я купих), бяха така добри да ми направят регистрацията на момента a (84).gif
Аватар
stefansmail
Активен потребител

Следваща

Назад към Механизация, машини, инструменти, оборудване