Ръководство за машина за рязане на плочки

Практични връзки, мнения и наблюдения. Дискусии и обсъждане на видовете модели и марки на инструменти и машини.
Правила на форума
В темата "Професионален инструмент" се забранява публикуването на контактна информация за магазини и линкове към сайтове за продажба на инструменти! Също така е забранено и пускане на рекламни постове и обяви за продажба на инструмент! Забраната касае магазини, сайтове и физически лица, предлагащи ръчен инструмент за монтажи при строителни ремонти и авторемонти, както и многофункционалните (multi tool) инструменти!
Всеки потребител, който се интересува от адреси, телефони или сайтове на магазини може да зададе спокойно въпроса си в темата. Отговорите се получават на лични съобщения от Администратор или който и да е потребител на форума!

*Каталози на професионални марки ръчен инструмент ще намерите на 2-ра страница - последен пост!
*Магазини на фирми-вносители за продажба на висококачествен ръчен инструмент ще намерите на 3-та страница!
*Информация, новини и актуализация на стоки от магазини предлагащи професионален ръчен инструмент, представена с линкове, се разрешава само за фирмите вносители, изброени от Администратора на 3-та страница!

Ръководство за машина за рязане на плочки

Мнениеот spidster на 18 Ное 2011 03:13

Здравейте!

Днес ми доставиха тази машина за рязане на плочки: Raider RD-TC13, но се оказа че в кутията не е включено никакво ръководство. И в интернет не мога да намеря нищо за начина по-който се режат плочките :wallbash:

Чувал съм, че има различни модели - с дърпане или с бутане на ръчката.

Направих няколко опита да срежа една плочка, но без никакъв успех :? Някой може ли да ми каже този модел от кой тип е и как точно става срязването на плочката, защото не мога да се ориентирам.

Благодаря ви!!
spidster
Потребител

Re: Ръководство за машина за рязане на плочки

Мнениеот nikitheflame на 18 Ное 2011 22:01

Да ти кажа честно, просто си се набутал с този модел на раидер. Такава беше моята първа машина и се оказа боклук. Все ми заяждаше, кривеше ми при рязане, а пък тая приставка за направа на отвори за никакъв чеп е става, ама за никакъв!!! накрая като е ядосах, я засилих на боклука. После си купих една на СИРИ: http://www.servina.net/index.php?c=view ... stID=4661- с пластмасов линеал - за нея мога да кажа, че хич я няма- провал просто - криви при рязане, кърти ръбчета при чупене на плочките, а пък и е скъпа пущината, и сега гние в мазето ми. Накрая попаднах на страхотна машина, наистина перфектна отвсякъде като сена и качествена работа с нея, а именно: http://www.raider.bg/index.php?p=5&cat=166&id=598
Този модел на раидер е най-успешната по-евтина машина, на която съм попадал, като по повечето важни показатели въобще не отстъпва на скъпите професионални машини!!! Купи си такава и няма да съжаляваш!!! :)
Домашни строителни ремонти в Хасково и региона - 0894 61 94 38, 0889 23 80 81
http://vbox7.com/play:395fdb68
Аватар
nikitheflame
Консултант

Мнениеот spidster на 19 Ное 2011 02:12

Ами много съжалявам, че не попитах преди да си я поръчам, съвета ти щеше да ми спести много главоболия :( Но след като вече я имам ще трябва да се мъча с нея, защото не мога да си позволя нова :( А ти щом си я притежавал, знаеш ли как точно се манипулира с нея и ръчката в каква посока се мести. Предполагам че, след поставяне на плочката, ръчката се изпутва напрред и след това се натиска с петата за пречупване на плочката, но не съм сигурен?
spidster
Потребител

Мнениеот nikitheflame на 19 Ное 2011 13:09

Ами ок, значи плочката се слага така, че рязането става чрез избутване на дръжката с резеца отзад напред, и накрая пак отпредната страна се чупи с чупещата пета на дръжката, както и ти си предположил :). Съветвам те да смажеш водещите шини с някакво машинно масло и да пазиш от прах, а и да регулираш ако се налага колко е затегната спрямо шините. В противен случай режещата ръчка може да се заклини по шините и да те изнерви до откат! Ако тази машинка ти е за еднократно или двукратно ползване, ок, но ако смяташ да я използваш за вършене на работа на клиенти, зарязвай я и си купи тази, която ти препоръчах! :)
Аватар
nikitheflame
Консултант

Мнениеот chapara на 19 Ное 2011 15:02

Колега, питайте Ве.Сега ще се мъчиш като грешен дявол.Инструмента е 50% от майсторлъка .Истинската марка е "RUBI"

http://www.rubi.com/cast/home/homeusr.html z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот IJAN на 19 Ное 2011 15:13

Чапара,ама сигорно трябва до Испания да отскочи за да си купи професионалния модел.Има нови модели на СИГМА.Не вярвам да са по лоши от РУБИ.
Аватар
IJAN
Активен потребител

Мнениеот chapara на 19 Ное 2011 15:17

Ми последно в магазина на "Боро" в "Люлин" гледах.Аз имам такава машинка от 15 години ,а с нея давах да работи цяла бригада фаянсаджии, башка аз дето бачкам .Сменял съм 2 ролки , за колометри рязане.Ето още:

http://www.rubi.com/moduls/catalog/inde ... dioma=cast

Моята е този модел,няма кривене ,няма 6-5 z_wsm47.gif

http://www.rubi.com/moduls/catalog/inde ... dioma=cast

Виж видеото на страницата :wink:

За всеки модел има видео как се борави, мисля ,че колегата ще се ориентира :wink:
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот nikitheflame на 19 Ное 2011 19:24

Аз съм убеден, че тези машинки на РУБИ не са по-добри от модела на РАЙДЕР RD-TC18, който предложих на колегата. А пък цените на РУБИ кой знае какви са. На райдер 100 см машина е 135 лв (а има и по-къси, напр 60 см от същия модел, съотв. и по-евтини) http://electron.bg/raider-rdtc18-p-67522.html - . Реже абсолютно в права линия, рязането става с изненадваща лекота, а чупенето после е само с с лек натиск. Режещия блок се движи на 6 лагера по оста, като има възможност да се регулира позицията на режещото колелце спрямо средата, както и да се обират луфтове. Справя се и с големи плочки гранитогрес - преди 2 дена рязах ивици 5 см ширина и 60 см дължина при дебелина 10 мм... никакъв проблем!!! :) Това го пиша с цел не да оплюя професионалните скъпи машини, а да покажа на хората, които имат по-ограничени средства, че и с доста по-малко пари биха си взели машина по нищо неотстъпваща на скъпите :) a (84).gif
Аватар
nikitheflame
Консултант

Мнениеот chapara на 19 Ное 2011 19:42

Почти се въздържам от коментар, само ще попитам защо "Бош" имат зелена серия и синя такава на инструментите си и ще добавя ,че не съм толкова богат за да си купувам евтини работи, още повече че с това си вадя хляба z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот nikitheflame на 19 Ное 2011 19:53

Всичко е до опит с даден инструмент. Аз пиша от личен опит. Но и ти си прав, че е много важно в какво инвестираш за да ти върши работа. :)
Аватар
nikitheflame
Консултант

Мнениеот chapara на 19 Ное 2011 20:25

nikitheflame написа:Всичко е до опит с даден инструмент. Аз пиша от личен опит. Но и ти си прав, че е много важно в какво инвестираш за да ти върши работа. :)

Ти сам си го казал в първото мнение по темата ,една ,па друга ,та ..... sk (11).gif sk (37).gif z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот spidster на 20 Ное 2011 01:50

Благодаря много за съветите ви! Тази машинка е за една баня, ще се помъча с нея, днес пробвах да срежа няколко плочки, доста криви срязове прави :) Но ще я изтествам, а занапред ще се замисля за нещо по стабилно! :) :)
spidster
Потребител

Мнениеот spidster на 20 Ное 2011 01:53

@chapara, не успях да видя твоята коя е, и двата линка ме отвеждат към общата страница :( Ако можеш пак да изпратиш. И някаква ориентировъчна цена да кажеш?
spidster
Потребител

Мнениеот chapara на 20 Ное 2011 10:47

spidster написа:@chapara, не успях да видя твоята коя е, и двата линка ме отвеждат към общата страница :( Ако можеш пак да изпратиш. И някаква ориентировъчна цена да кажеш?

Явно не знаеш Испански,но отиди на "CORTADORES RAPID"- бързи резачки sk (43).gif ,във черното поле от дясно на снимката , има активно видео sk (6).gif ,на моята няма кривене ,както се вижда понеже се движи резака по две тръби sk (6).gif .Можеш да разгледаш по този начин всички "CORTADORES "-резачки sk (11).gif ,има и супер професионални.Моята не бих казал ,че се води супер-профи, но е Изображение.Цени скоро не съм гледал,зависи от големината на машинката. Моята както казах е на 17-18 години sk (37).gif
Изображение

,но ти трябва и нещо такова ,ако ще работиш тоя занаят
Изображение
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот nikitheflame на 20 Ное 2011 12:13

Така е, опитът ми с кофти машинки ме отведе до такава, която наистина върши работа. Всеки от нас говори от своята гледна точка. Това, че една машина е с две тръби въобще не означава, че реже без да криви! Сигурно твоята просто няма фабрични луфтове или пък може да се регулира..., незнам, а и е маркова. И все пак, ей така, от любопитство, ако имаш възможност да видиш моя модел на райдер в някой магазин, направи го, за лична информация :) Нали този форум е за обмяна на опит, където няма място за злорадстване и лоши намереня :) А пък ако имаш възможността да направиш и опит с нея, ще придобиеш някаква представа за работата с нея.
Аз съм сигурен, че твоята машинка е супер, все пак ти си майстор и си я изпитвал с години! Но няма лошо да пробваш нещо по-различно, ако щеш и само информативно :)
Водната машина е полезна в някои случаи, където неможе с ръчна и където не трябва да има много прах. z_wsm47.gif
Аватар
nikitheflame
Консултант

Следваща

Назад към Механизация, машини, инструменти, оборудване