Хоби инструменти

Практични връзки, мнения и наблюдения. Дискусии и обсъждане на видовете модели и марки на инструменти и машини.
Правила на форума
В темата "Професионален инструмент" се забранява публикуването на контактна информация за магазини и линкове към сайтове за продажба на инструменти! Също така е забранено и пускане на рекламни постове и обяви за продажба на инструмент! Забраната касае магазини, сайтове и физически лица, предлагащи ръчен инструмент за монтажи при строителни ремонти и авторемонти, както и многофункционалните (multi tool) инструменти!
Всеки потребител, който се интересува от адреси, телефони или сайтове на магазини може да зададе спокойно въпроса си в темата. Отговорите се получават на лични съобщения от Администратор или който и да е потребител на форума!

*Каталози на професионални марки ръчен инструмент ще намерите на 2-ра страница - последен пост!
*Магазини на фирми-вносители за продажба на висококачествен ръчен инструмент ще намерите на 3-та страница!
*Информация, новини и актуализация на стоки от магазини предлагащи професионален ръчен инструмент, представена с линкове, се разрешава само за фирмите вносители, изброени от Администратора на 3-та страница!

Re: Хоби инструменти

Мнениеот nikitheflame на 28 Окт 2012 17:17

Видях го този мултитул в Лидъла, с марка Парксайд. Ами добре ми се струва машинката. Е, ограничен брой приставки има в комплекта, но могат да се набавят допълнително, каквито на човек му трябват. Аз бих си го взел, но вече имам такова чудо, и върши хубава работа - отрези на трудни места, сваляне на засъхнало лепило за плочки..., и др.
Домашни строителни ремонти в Хасково и региона - 0894 61 94 38, 0889 23 80 81
http://vbox7.com/play:395fdb68
Аватар
nikitheflame
Консултант

Мнениеот Нгого-Нгого на 25 Авг 2013 20:20

admin написа:За мен Спарки са професионални Хоби машини от 4 години насам - това е! Преди години - да, бяха добри. Сега са на системата "тука има, тука нема" - я работи година без сервиз, я работи месец и в сервиза! Въпрос на късмет е на каква машина ще попаднеш. Щом дадена марка започне да ми прави впечатление, че качеството и е въпрос на късмет, а не на традиция и прецизна, безкомпромисна изработка, значи марката е минала в сектора на хоби машините.
По други форуми също съм чел добри отзиви за хоби машини - според мен, при тези машини всичко е късмет! Попаднеш ли на здрава машина, можеш да я ползваш дълго време... естествено не всеки ден по няколко часа де. :)

Абсолютно вярно! Преди няколко години се запалих по Скил и наведнъж се "изръсих" за ъглошлайфче (115 диск),прободен трион и биеща дрелка.Прободният трион сдаде багажа много бързо-след изрязването на четири отвора за корита на мивки.Е,добре че братчедът има работилница за поправка на ел.инструменти,та го закърпи.Въобще не пожелах да си тровя нервите с гаранции-маранции.Ползвам го,но със страх.За дрелката - една свястна дупка в панела не може да направи.С каквото и да е свредло.Пълна скръб!Само ъглошлайфът се държи стабилно.Скоро си взех акумулаторен винтоверт и засега не ме е разочаровал.А го ползвам понякога и като дрелка.Обаче започнах да се оглеждам за световно НЕизвестни марки.Наскоро си взех ръчен циркуляр Pro Work (160х20х2.5).На секундата смених ножа му с Бош 42 зъба.В началото разделящия клин ми правеше номера, но след малко пилене и шкуркане пасна идеално.Днес разкроих ПДЧ за едно шкафче за обувки.Без забележки! Даже не загря,а вън беше такъв пек!А ПДЧ-то го яде като халва и то без да го нарани (и от двете страни).Пробвах да режа две плоскости (х18 мм) заедно.Даже не ги усети.А! Взех и ексцентършлайф пак на Скил.Добре се държи,но няма извод за прахосмукачка,а неговия филтър (гофрирани хартии,HEPA) трудно се чисти.Къртачът,лентовият шлайф и още други машинки са подобни марки,но работят здраво без проблем (между тях няма Райдър).Особено къртачът е дзвер. Зарязвам марковите инструменти!Така,че при мен се оказа,че световно НЕизвестните марки са наистина куча марка (явно с тях съм имал късмет).Пък и парите им са в пъти по-малко.
Седем пъти мери!Един път режи!Но преди да отрежеш,пак помисли!
Нгого-Нгого

Мнениеот supervizor на 27 Окт 2013 10:53

Колеги, кой от тези варианти да си избера,че вече се обърках
Dremel Multi-Max MM40
Изображение

Black&Decker MT300KA - 300W
Изображение

или Реноватор - сега много го рекламират по ТВ-то
Изображение
supervizor

Мнениеот EDI на 27 Окт 2013 22:16

ДРЕМЕЛ-а.
EDI
Активен потребител

Мнениеот valat111 на 29 Окт 2013 21:24

Като марка- Еди е прав , ДРЕМЕЛ-а, ако има значение и цената бих споделил, от година и нещо имам такава машинка Парксайд от Лидъл. Нямам никакви забележки, а и 79 пари са си евтения, в сравнение с другите.
valat111
Активист

Мнениеот maxuel82 на 20 Ное 2013 00:42

Да се похваля :D купих си ето тази машинка с идеята да си я ползвам за винтоверт ! След перфоратора който си купих взех да ставам фен на Спаркито sk (38).gif много по добри са от Райдера да не кажа и от хоби серията на Бош sk (43).gif Купих бормашинката на промоция за 59лв УЖ с 5г пълна гаранция ДА ама като отидох да ми попълнят гаранцията на информация се оказа , че реално имам 6 месеца гаранция , след това ако искам да ми продължи гаранцията трябвало през всеки 6 месеца да нося машинката в сервиз за профилактика ! Незнам дали това важи и за перфоратора :?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Kumay на 20 Ное 2013 09:19

Макси!
Не на всеки 6 месеца, а на 6-я месец! Ако пропуснеш профилактиката - губиш гаранция! И няма такова понятие "ПЪЛНА ГАРАНЦИЯ"! sk (37).gif
След стандартната гаранция от 2 години, ако се наложи ремонт трябва да занесеш машинката при търговеца, не в сервиза!
Не ползвай грес за свредлата на перфоратора - капвай по малко масло! sk (6).gif
Бивш служител на Томика ЕООД! Сега в Техномонтаж ЕООД Асеновград - проектиране, производство, транспортиране и монтаж на метални конструкции и термопанели.
https://www.facebook.com/NikolayKlochev
https://www.facebook.com/TehnomontajEOOD/
Аватар
Kumay
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ

Мнениеот maxuel82 на 20 Ное 2013 11:07

Ааа ясно ! Значи , като дойде време за профилактиката ще се обадя sk (43).gif
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Chefo77 на 20 Ное 2013 15:37

Ники, и за моята дрелчица ли важИ същото - на шестия месец да ида да я профилират. Все пак е с жълти бутони sk (41).gif
За първи път купувам нещо на Спарки, ще видим дали ще е и за последен - как да ги предпочета пред Макита или Бош?

Вальо, прецакал си се! Мултикътър-а на Парксайд го взех на 35 лева sk (11).gif Е, друг е въпроса, че малко след това реших да му взема ножчета на Бош, но ме досрамя на машина за 35 да сложа нож за 40, та си взех Бош. Лидлската машинка я получи подарък брата.
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот Kumay на 20 Ное 2013 18:40

Да, Чефо! Важи за всички машини на Спарки! То си го пише в гаранционната карта, ама като знам как ги четете... a (12).gif
Бивш служител на Томика ЕООД! Сега в Техномонтаж ЕООД Асеновград - проектиране, производство, транспортиране и монтаж на метални конструкции и термопанели.
Аватар
Kumay
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ

Мнениеот Lube на 09 Май 2014 12:39

Ако може да дам и аз полупрофесионално sk (6).gif мнение за полупрофесионалните машини... Опита ми е от Спарки най-големия им перфоратор 8кг., та понеже доста се чудих между едно Метабо(чист къртач) на промоция и Спаркито и докато се начудя Метабото свърши..., и така СПАРКИ! За съжаление тая машина така и не започна да кърти като хората, след 2 ходения на сервиз, виж за пробиване става..., оттогава си ми стой като резервна която рядко ползвам, дори и в момента е доста зле..., решил съм съм да я зарежа(друг мощен перфоратор нямам, два чисти къртача са другите), да дам 100-200-300лв и пак да нямам машина - МЕРСИ. Има хубави оферти в момента за комбинирани, ще се спра на някоя.

Флекс Спарки 1200 Вата на промоция за 120лв., - той зави(лагери) още от 3-я диск. sk (22).gif работи си но ме е яд да го ползвам, имам други!

Онази малката бормашина спомената по-горе(за 50лв. мисля я взех на откриването на Баумакс Люлин) приятна за вертче, но като и липсват функции и почти не се ползва ще изкара много...

Елтос един голям ъглошлайф от преди 30г. sk (1).gif не помня кога и дали изобщо е отварян за обслужбване вярвам ще изкара поне още толкова :respekt: но това е друга тема пълна с носталгия :?

Така че, покупка на Спарки изглежда точно така a (56).gif sk (37).gif
Аватар
Lube
Потребител

Мнениеот maxuel82 на 16 Май 2014 21:44

Бормашинката която е на снимката малко по нагоре "ВР 100Е" започна да и заяжда бутона ! Много е неприятно като натисна да пробивам или навивам и после трябва да хвана и измъкна бутона щото иначе неще да спре ! Ебати и Спаркито няма и 10 работни часа откакто съм я купил и почна да създава проблеми ! На 19 .05 стават точно 6 месеца откак съм я купил и айде .... ! Да я нося ли в сервиз или това вече не важи за 5г.гаранция :? Прецаках се с това Спарки ама ще ми е за урок! Перфоратора за сега работи ама избягвам да го използвам,ползвам си Райдера , че ме е страх и той да не се прецака !!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Kumay на 16 Май 2014 22:25

Донеси машинката за да ти наредим кабелите вътре както трябва и да работиш спокойно! sk (37).gif
Иначе BR 100E си е здрава машинка за парите си! Доста фирми ги тормозят зверски и пак карат!
Аватар
Kumay
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ

Мнениеот marin_6666 на 08 Сеп 2014 09:34

Реших да си купя перфоратор хоби,който няма да ползвам много често спрях се на следните модели:Перфоратор Einhell TH-RH 800, 800 W, 1000 об/мин, 2.5 J, 4 Функция, SDS Plus,Перфоратор DWT SBH-850 TS BMC,Перфоратор SPARKY Bpr 261-e.Все пак бюджета е ограничен,моля за съвет.Интересува ме по специално sparky,наистина ли е добро или е само за реклама се ползва професионал.Защото гледам обяви на продавалник ,за този модел продават се за нови без гаранция,давали са ги на работниците които работят във завода ,стрували си риска от 180 лв за спаркито без гаранция,или да предпочета някои от другите два ,модела със гаранция па макар и по евтин вариянт. sk (43).gif ,JC-ThankYou.gif
marin_6666

Мнениеот Kumay на 08 Сеп 2014 22:36

Единствената истинска машина от изброените е Спарки!
Въпреки, че за момента е малко по-далеч от професионалните машини, той е най-добрия ти избор. Ще ти върши добра работа! Доста хора ги ползват и професионално!
Виж и този
Аватар
Kumay
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ

ПредишнаСледваща

Назад към Механизация, машини, инструменти, оборудване