Хоби инструменти

Практични връзки, мнения и наблюдения. Дискусии и обсъждане на видовете модели и марки на инструменти и машини.
Правила на форума
В темата "Професионален инструмент" се забранява публикуването на контактна информация за магазини и линкове към сайтове за продажба на инструменти! Също така е забранено и пускане на рекламни постове и обяви за продажба на инструмент! Забраната касае магазини, сайтове и физически лица, предлагащи ръчен инструмент за монтажи при строителни ремонти и авторемонти, както и многофункционалните (multi tool) инструменти!
Всеки потребител, който се интересува от адреси, телефони или сайтове на магазини може да зададе спокойно въпроса си в темата. Отговорите се получават на лични съобщения от Администратор или който и да е потребител на форума!

*Каталози на професионални марки ръчен инструмент ще намерите на 2-ра страница - последен пост!
*Магазини на фирми-вносители за продажба на висококачествен ръчен инструмент ще намерите на 3-та страница!
*Информация, новини и актуализация на стоки от магазини предлагащи професионален ръчен инструмент, представена с линкове, се разрешава само за фирмите вносители, изброени от Администратора на 3-та страница!

Re: Хоби инструменти

Мнениеот $4ЕN на 09 Яну 2012 17:45

Ники мн. яка джаджа, със здраве да си я ползваш :).
Харесайте новата ми страница във фейсбук :)
mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
schenbmxjnkys[at]gmai.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот nikitheflame на 09 Яну 2012 21:26

Мерси $4eN! :)
Има моменти,където този инструмент е най-удобен за ползване.
Домашни строителни ремонти в Хасково и региона - 0894 61 94 38, 0889 23 80 81
http://vbox7.com/play:395fdb68
Аватар
nikitheflame
Консултант

Мнениеот niknik на 19 Яну 2012 13:47

Драпер са си Топмастер отвсякъде.Онлайн търговец. sk (43).gif
niknik
Потребител

Мнениеот academil на 19 Яну 2012 14:21

admin написа:Да ти е честито Ники, със здраве и удоволствие да го ползваш! a (84).gif

И от мен честито. Със здраве да го ползваш.
Между другото такъв вибрационен мултитуул, иначе ел.длето, го приспособих за ножчета за зеге,
идеален за почистване на заварки, когато ротационният мултитуул, иначе микроъглошлайф, не се справя.

admin написа: Между другото това беше за темата с професионалните машини. Доколкото знам Драпер не са хоби инструменти. sk (6).gif

Стават, стават, и за хоби занимания стават ! :D
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот nikitheflame на 22 Яну 2012 19:45

...аз нали го ползвам с професионална насоченост, както и останалите ми инструменти, та дали е хоби или профи, за мен няма значение щом си вър6и работата, засега безотказно.
Към този мултитоол имам почти всички накрайници - за рязане на дървесина, меки метали, пластмаса, за изчагърткване на стари силикони, за премахване на засъхнало лепило за фаянс (в близост до залепени фаянсови плочки, където по една или друга причина работата е прекъсната за повече време и не се е почистило все още мекото лепило както трябва, с този instrument се премахва сухото лепило най-безопасно, без да се нарани плочката), за шлайфане на фаянсови плочки, (нещо като ел. пила се получава, а разпрашаването в сравнение с използването на ъглошлайф е доста по-малко), за чистене на фуги, за 6курене с приставка, на която се лепят шкурки... и др.
Вър6и помощна работа.
Домашни строителни ремонти в Хасково и региона - 0894 61 94 38, 0889 23 80 81
http://vbox7.com/play:395fdb68
Аватар
nikitheflame
Консултант

Мнениеот maxuel82 на 17 Мар 2012 01:37

Някой има ли идея какво представлява тази телоподавка http://www.ebay.co.uk/itm/Style-Turbo-M ... 2220756984 ? Пише че работи без газ ! Аз го разбирам че не и трябва бутилка с СО2 :? Ето какво си купих от ebay за 65лв :
PICT0983.JPG
PICT0984.JPG
Много добре изглежда а и най-важното е че работи sk (43).gif Тук вървят доста по-скъпо ! Мисля да купувам и телоподавката :? Има и хубав електрожен , но с него немога да заварявам детайли под 2мм sk (12).gif
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот професионал на 17 Мар 2012 01:50

Да ти е честито!Това маска с автоматично затъмнение ли е?За тези пари си е подарък! sk (49).gif
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот maxuel82 на 17 Мар 2012 09:45

Да с автоматично ! Тука ги гледам най-евтината е 140лв. :wink: Нищо не казвате за телоподавката :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот maxuel82 на 21 Сеп 2012 19:33

Купих си 3 нивелира за 17лв :D 40,60см и 100см някаква марка Powerfix ,НО и трите новелира показват различно :? Питането ми е , кой спроред Вас е верният нивелир (червеният е старата ми "SOLA" жълтите са новите -"Powerfix") Възможно ли е да показват различно заради различната си дължина :?
PICT1366.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот професионал на 21 Сеп 2012 20:39

Ха-ха, бих казал най-горната жълта,но това в кръга на шегата, иначе взимаш ги една по една и ги поставяш първо на едната страна, после ги обръщаш на 180 градуса и която покаже и двата пъти еднакво - тя е твоята!Дължината няма отношение към липсата на точност!
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот Стилиян Лукаров на 23 Сеп 2012 17:03

професионал написа:Ха-ха, бих казал най-горната жълта,но това в кръга на шегата, иначе взимаш ги една по една и ги поставяш първо на едната страна, после ги обръщаш на 180 градуса и която покаже и двата пъти еднакво - тя е твоята!Дължината няма отношение към липсата на точност!

Правилно! sk (49).gif
Аз само така си купувам нивелирите. Независимо дали са "Сола" или друга марка. Всяка една марка може да има неправилно монтирано "око". В магазина ги взимам един по един и който издържи проверката е моя. Защото съм намирал дефектни и при "Сола". Нивелир се купува винаги с проверка на място. Проверява се и хоризонтала, и вертикала.
Макси, ако Сола-та е вярна, значи и средния жълт е верен, но въпреки това не бих разчитал на нито един от жълтите. Съжалявам, ако те отчайвам. sk (25).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот Kumay на 23 Сеп 2012 17:15

Макси! На стъкло ли си ги сложил? На снимката се вижда, че жълтите не лежат равномерно...
Погледни и дали пластмасовите "тапи" не стърчат над алуминия!
Бивш служител на Томика ЕООД! Сега в Техномонтаж ЕООД Асеновград - проектиране, производство, транспортиране и монтаж на метални конструкции и термопанели.
https://www.facebook.com/NikolayKlochev
https://www.facebook.com/TehnomontajEOOD/
Аватар
Kumay
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ

Мнениеот maxuel82 на 24 Сеп 2012 00:04

На стъкло са ! Това за проверката не го знаех sk (12).gif Благодаря sk (1).gif ! Не са много точни ,защото ми направи впечатление , че като го сложа на някаква повърхност и балончето примерно е леко в ляво или дясно (почти до чернта линия) и като го разклатя и застава по средата ! Солата колкото и да я клатя все си показва едно и също !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот m@rtin на 25 Сеп 2012 00:05

Днеска и аз си купих от тия жълтите 1бр , ама за 0,5м2 кърпеж мазилка ми излезе по-евтино да го
купя от железарията отколкото да ходя до вкъщи за мастар sk (41).gif
Имах работа с него за 15тина мин,а на петата средното оЧо падна та се разпадна а другите 2
се въртяха както си искат Laie_67.gif
Накрая на деня го хвърлих...и за мастар не ставаше вече,баси меката ламаринка
Аватар
m@rtin
СМР
СМР

Мнениеот mpn на 22 Окт 2012 23:47

nikitheflame написа:Стилияне, пуснах тази тема, защото много често се използват и хоби инструменти от майсторите, защото са доста по-евтини, а и в зависимост от честотата им на ползване са по-предпочитани, поне от мен. Ако не ти се налага всеки ден да използваш даден инструмент, не виждам причина да не е хоби.
Вече ти ще пртецениш дали тази тема има място във форума, понеже нали форумът е професионален, но аз прецених да я вмъкна. Така че ти преценяш дали да остане или не.
Според мен ще има хора, които да се интересуват от този клас инструменти.
В тази категория попада къртача, който си купих, пробвах го и мога да кажа, че се държи мъжки на фронта - кърти яко. А колко ще издържи, зависи колко ще ми се налага да го ползвам. Може да изкара и 15 год.
Ето какво намерих от ейнхел, същото като иновацията на БОШ:

http://www.onlinediystore.co.uk/einhell ... 1384-p.asp

В Лидъл го пускат същия инструмент с цена около 60-80 лв - на Parkside - много високо качество. Може би с повече работни приставки. Следете бюлетина им. В текущия електронен бюлетин има електрическо ренде - 69 лв също на Parkside. Дизайна на Parkside е копие на Бош (може би тяхна рожба-аналогично на Била и Пени).
mpn

ПредишнаСледваща

Назад към Механизация, машини, инструменти, оборудване