Професионален инструмент

Практични връзки, мнения и наблюдения. Дискусии и обсъждане на видовете модели и марки на инструменти и машини.
Правила на форума
В темата "Професионален инструмент" се забранява публикуването на контактна информация за магазини и линкове към сайтове за продажба на инструменти! Също така е забранено и пускане на рекламни постове и обяви за продажба на инструмент! Забраната касае магазини, сайтове и физически лица, предлагащи ръчен инструмент за монтажи при строителни ремонти и авторемонти, както и многофункционалните (multi tool) инструменти!
Всеки потребител, който се интересува от адреси, телефони или сайтове на магазини може да зададе спокойно въпроса си в темата. Отговорите се получават на лични съобщения от Администратор или който и да е потребител на форума!

*Каталози на професионални марки ръчен инструмент ще намерите на 2-ра страница - последен пост!
*Магазини на фирми-вносители за продажба на висококачествен ръчен инструмент ще намерите на 3-та страница!
*Информация, новини и актуализация на стоки от магазини предлагащи професионален ръчен инструмент, представена с линкове, се разрешава само за фирмите вносители, изброени от Администратора на 3-та страница!

Кои марки ръчен инструмент са ваши фаворити? (До 3 отговора.)

Вие можете да гласувате за 3 неща

Резултати

Re: Професионален инструмент

Мнениеот Стилиян Лукаров на 10 Юни 2013 19:05

За румънските не знам, но вложки от Бета, Факом, Усаг можеш да намериш в техните магазини. Ако проявяваш интерес можеш да погледнеш адресите на фирмите на 3-та страница в тази тема.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот dragoveli на 10 Юни 2013 21:52

Аз техните магазини ги знам,(даже с пламен от Facom се познаваме и нищо чудно на края пак от него да пазарувам)но конкретно в случая ме интересуваха ius*mob... Благодаря ти за хубавата тема и за отговора! JC-ThankYou.gif
dragoveli
Потребител

Мнениеот dragoveli на 10 Юни 2013 22:26

2013-06-10-134 (Medium).jpg
От старото производство...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
dragoveli
Потребител

Мнениеот Mitkoasd на 18 Яну 2014 21:15

reingar-x написа:
03980042.jpg
От доста време си търсех звездогаечни ключове и най-накрая се сдобих с един комплект на wurth на доста добра цена снимката е свалена от друго място,по простата причина,че не мога да намаля моите снимки.Можете да кажете мнението си за марката,това което аз знам е ,че са големи скъпчии.

Ключовете на Вюрт, или поне твоите конкретно, са производство на Heyco. Вюрт просто поръчват на тях да им гравират името и така. Добри са, но аз лично се стремя да купувам от "производител". moil.gif
Mitkoasd

Мнениеот malkiqivan на 24 Юли 2014 18:47

IMAG1719.jpg
IMAG1716.jpg
IMAG1718.jpg
IMAG1712.jpg
IMAG1705.jpg
IMAG1720.jpg
IMAG1722.jpg
IMAG1723.jpg
Айде да ми е честито! (ама съм и скромееееен sk (3).gif )
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"По -добре да го имаш и да не ти трябва, отколкото да ти трябва и да го нямаш!"
Аватар
malkiqivan
Потребител

Мнениеот valat111 на 24 Юли 2014 19:58

Честито! Много работа да имат нивелирчетата!
valat111
Активист

Мнениеот Стилиян Лукаров на 24 Юли 2014 21:31

Честито, честито. :)
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот malkiqivan на 25 Юли 2014 19:04

Благодаря, колеги! Тия дни ще ги вкарам в действие! sk (43).gif
"По -добре да го имаш и да не ти трябва, отколкото да ти трябва и да го нямаш!"
Аватар
malkiqivan
Потребител

Мнениеот rolls на 31 Авг 2014 17:45

Да се похваля малко и аз.

Бая отдавна бях писал, че съм си харесал една чантичка за инструменти и преди месец ми я пратиха от Англия. Доста добре замислена и доста качествена изработка.
Двоумях се между този модел и нещо подобно на Klein Tools, но се разубедих за Klein-а.

Изображение
Изображение
Изображение
Пластина за окачане на ролетка с логото на фирмата. Не я ползвам, защото ролетката се закача тук-таме.

Изображение
Джобчета за макетен нож и маркери. На голямата D-скоба отгоре се закача презрамката, а на малката под нея се закача тая каишка, която по принцип е за изолирбанд, тиксо или други подобни ролки с изолиращи ленти. Не я ползвам по предназначение, защото оставиш ли изолирбанда на слънце се размеква. Окачил съм си на нея магнитната лента за ръка.

Изображение
Дръжката наистина е много удобна.

Изображение
Изображение
Презрамката е доста солидна и се закача за дръжката, за да не се мота насам-натам и за да не попадне под чантата.
Презрамката е много полезна. Пълна чантата не съм я теглил. Празна е към 4,5 кг.
Съжалявам за копитото вляво ... sk (1).gif

Изображение
3-мм дебело полипропиленово дъно. Нитове - неръждавейка.

Изображение
В изпъкналият джоб отзад могат да се сложат 2 телефона, но го ползвам за лустер-клеми, WAGO-клеми и една връзка сервизни ключове и комбиниран ключ за ел-, газови табла и други разпределителни кутии.
Последна промяна rolls на 31 Авг 2014 17:48, променена общо 1 път
Аватар
rolls
Активен потребител

Мнениеот rolls на 31 Авг 2014 17:47

Та така. Сега по-интересната част.

Изображение
Откопчава се ципа, двете капси отгоре се закопчават за тези под тях и се получава това ...

Изображение
А като се закопчеят и двете в средата една под друга става ей това ...

Изображение
Красота! Всичко е спретнато и подредено и се вижда, ако липсва инструмент.
И да. Знам, кофти е. Фирмата производител и дизайна са щатски, но разбира се, че ще е "Made in China".
Горе вляво място за визитки, а вдясно тия джобчета са меки неопренови и се разтягат. Малките стават супер за битове. Такива неопренови има и в другото отделение.
Централния панел, на който са зашити джобовете за инструментите е пластмаса и държи самата чанта изправена.

Изображение
Поглед отгоре. Върху най-въшните джобове има още по 4 джобчета за битове. Има място от края им до полипропиленовата тава, служеща за дъно. Съберат се идеално изо-лентите ми.
В някои от джобовете се събират повече от 1 инструмент. В тези двата над ръката ми ще бъде добавено по още нещо.

Изображение
В задната част са по-хамалските инструменти и два малки органайзера с по малко крепежи от всеки вид в единия и резистори, кабелни обувки и дребошлъци в другия.
Тази страница не се сгъва с капси като предната заради изпъкналия джоб.

Изображение
На дъното има място и за инженерния инструмент - чука. Мултицет-а и зеления тестер за кабели са в неопренови разтегателни джобове.

Като цяло съм много доволен от придобивката и ми спестява време да ровя из куфара, както преди де, да търся нещо на дъното. Големия плюс е, че се вижда ако го няма някой инструмент.
Радвам се, че не взех чантата на Klein Tools.
Аватар
rolls
Активен потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 31 Авг 2014 22:08

Със здраве да си я ползваш!
Гледам инструмента вътре все професионален. Поздравления. :)
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот Стилиян Лукаров на 11 Сеп 2014 09:36

Здрасти, водят ги сакове. Моите са на "Факом" и "Усаг". Да знаеш, че са идиотоустойчиви! В момента двата факом-а са пълни, като единият тежи 31кг, а другият 28. Ползвам ги поне от 4 години. Наистина са много здрави и "не те оставят по средата на пътя". За показания модел на "Стенли" нямам информация. "Бета" също предлагат много здрави чанти, куфари и сакове. Магазините на трите марки съм ги публикувал в началото на темата. Разходи се до магазините им и виж какво имат.
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот rolls на 11 Сеп 2014 22:09

http://www.beta-tools.bg/katalog/contai ... cases.html

Тук може да погледнеш за Бета. Има няколко модела, които са на поносими цени, но другите ...

И аз ги бях загледал тия на Бета, но нещо се отказах.
И още нещо. Колкото по-голяма чанта вземеш, толкова повече я пълниш и след това трябва да я носиш все пак --- sk (43).gif
Аватар
rolls
Активен потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Механизация, машини, инструменти, оборудване