Избор на перфоратор

Практични връзки, мнения и наблюдения. Дискусии и обсъждане на видовете модели и марки на инструменти и машини.
Правила на форума
В темата "Професионален инструмент" се забранява публикуването на контактна информация за магазини и линкове към сайтове за продажба на инструменти! Също така е забранено и пускане на рекламни постове и обяви за продажба на инструмент! Забраната касае магазини, сайтове и физически лица, предлагащи ръчен инструмент за монтажи при строителни ремонти и авторемонти, както и многофункционалните (multi tool) инструменти!
Всеки потребител, който се интересува от адреси, телефони или сайтове на магазини може да зададе спокойно въпроса си в темата. Отговорите се получават на лични съобщения от Администратор или който и да е потребител на форума!

*Каталози на професионални марки ръчен инструмент ще намерите на 2-ра страница - последен пост!
*Магазини на фирми-вносители за продажба на висококачествен ръчен инструмент ще намерите на 3-та страница!
*Информация, новини и актуализация на стоки от магазини предлагащи професионален ръчен инструмент, представена с линкове, се разрешава само за фирмите вносители, изброени от Администратора на 3-та страница!

Избор на перфоратор

Мнениеот Miteli на 02 Мар 2010 22:23

Kress.Makita.Bosh.Metabo.Dewalt.Hilti.Моя крес издъхва време е за смяна,дайте идеи,кой с кво бачка
Аватар
Miteli
ВИСОЧИННИ МОНТАЖИ
ВИСОЧИННИ МОНТАЖИ

Re: Избор на перфоратор

Мнениеот special на 03 Мар 2010 12:22

Miteli написа:Kress.Makita.Bosh.Metabo.Dewalt.Hilti.Моя крес издъхва време е за смяна,дайте идеи,кой с кво бачка

Според мен и хилти и метабо, и бош и макита все са добри марки, по-скоро попитай с коя марка, облужването след покупките е най-добро. Защото цените са ясни, но когато се наложи да се прави необходимата поддръжка на инструментариума е много изнервящо.

Но за по конкретно бих казала Хилти! sk (12).gif
Съдете за Вашия успех по това, от което трябва да се откажете при постигането му.

ИзображениеИзображениеИзображение
http://www.bgremonti.com
http://otpushvane.com
Аватар
special
Експерт

Мнениеот jebi на 03 Мар 2010 16:49

Разбира се, Хилти, но ако работиш всеки ден с него и можеш да си го позволиш. Иначе, за същите пари си купуваш три Спарки от същия клас, но ги използваш само с маркови свредла. Или с други думи казано, вместо мерцедес за сто хиляди, купуваш си три дачии и хич не ти пука за дупките по пътя - като се счупи едната, вземаш другата и... докато се свършат.
Нищо не изглежда така, както си го представяш; и не става така, както си го мислиш...
jebi
Активист

Мнениеот u3poD на 04 Мар 2010 00:45

Спаркито е мъка, много е бавен, аз ти препоръчвам Бош 2-26 или Макита 2470, Хилтито е направо вечна машина но е по бавничко и функцията само къртене липсва. Имах и едно Хитачи 24PC3,много бързо и добро ала като издъхна почнаха мъките и то в гаранция сервиза им е отврат да не влизаш в Арго маркет, може да те мотаят с месеци и накрая клиента е виновен че машините им са боклуци

Все пак зависи за какво ще я ползваш машината, но според мен един перфоратор трябва да е бръз и лек.
Всичко може, но не всеки го може! За да се справяш, трябва да ти идва от вътре!
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Мнениеот jebi на 04 Мар 2010 11:52

Какво разбираш под бърз перфоратор?
Нищо не изглежда така, както си го представяш; и не става така, както си го мислиш...
jebi
Активист

Мнениеот Miteli на 04 Мар 2010 22:28

Ще залажа пак на крес,началото на годината си взех пак крес само че винтоверт много е як. moil.gif

Изображение
Аватар
Miteli
ВИСОЧИННИ МОНТАЖИ
ВИСОЧИННИ МОНТАЖИ

Мнениеот u3poD на 04 Мар 2010 23:43

jebi написа:Какво разбираш под бърз перфоратор?

Съпоставимо сила на удара и брои удари в минута. И време за провиване на една дупка в еднороден материал. Аз съм пробвал Хитачи 24pc3 - 3,2J сила на удъра и Бош 2-26 с 3,0J сила на удъра в мозаика с свредло 10мм Хитачито е с 10сек. по бързо, но като задравина и живот е пълен кенеф.
За сравнение Hilti T2S - 1,8J ; Makita 2470 - 2,7J. Като говорим за машини до 3kg

Kress - са също добри имат един модел с 800 PSE 3,2 J,(http://www.kress-elektrik.com/Power-too ... mmerce_pi1[catUid]=25) но в БГ го нямаше до преди година когато си търсех нещо леко и мощно
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Мнениеот топло на 05 Мар 2010 09:47

В работата си на промишлени алпинисти използваме перфоратори ежедневно. Основно ползваме Bosch и Hilti. И двете марки ми харесват много. Според мен съчетанието цена-качество при Bosch е доста по-добро. Говоря специално за модела 2-24 (за съжаление спрян от производство). До момента наш перфоратор Bosch не е влизал в сервиз, изключая смяна на четки. Първите машини от тази марка закупихме през 2002 г. Все пак любимият ми перфоратор е на Hilti - TE-6 C - за съжаление доста скъп. Не е толкова издържлив, колкото Bosch 2-24, но е изключитетлно ергономичен. Ергономията на машините е качество, което много ценя, тъй като има дни, в които се налага пробиването на няколко стотин дупки от изключително неудобно положение. С Metabo имам скромен опит, но той никак не е положителен. Тази година сме предвидили закупуването на Hilti TE-1, интерсно ще е да видим ще се държи.
Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави.
Аватар
топло
Потребител

Мнениеот jebi на 05 Мар 2010 12:58

Относно бързината на перфораторите, почти така е. Стойностите не се променят произволно и не са случайни. Номиналните удари за перфоратор са 4000 при 800-900 оборота за минута. Енергията на удара е 2,5 до 3,5 джаула за перфоратор до 3 кг. Тези стойности са за всички перфоратори, независимо дали са бош, макита или райдър. При тези, които са евтини и не са маркови, липсват някои благинки, като съединител например, който предпазва при заклинване на свредлото.
Аз не ползвам редовно перфоратор, затова съм си взел BPR - 240E SDS-Plus на Спарки. За 260 лв ти го доставят до прага с гаранция. С три функции е, като най-ценната е къртене. Никога не къртя обаче, използвам я за зачукване на дюбел-пироните. Същия перфоратор, само, че на Бош е поне два пъти по-скъп, но ако работя всеки ден с перфоратор, въобще няма да се колебая, а ще си взема такъв.
jebi
Активист

Мнениеот топло на 07 Мар 2010 07:06

Относно бързината - определено свредлото е от значение. Обикновено ползваме Hilti или Diager. Има и още едни, немски, доста добри, продават се в Ташев-Галвинг. Определено Hilti са ми фаворит, но са доста скъпи.
Аватар
топло
Потребител

Мнениеот Miteli на 07 Мар 2010 09:53

Всеки един лев даден за хилти бургия си струва парите.Качеството си има цена все пак. moil.gif
Аватар
Miteli
ВИСОЧИННИ МОНТАЖИ
ВИСОЧИННИ МОНТАЖИ

Мнениеот Стилиян Лукаров на 07 Мар 2010 11:51

Аз също вече се ориентирам към Хилти. Наработих се с другите марки. Всичките ми машини са Бош, Метабо или Спарки. За Спарки мога да кажа, че от няколко години продават изключително слаби машини! Решил съм вече когато купувам машина да бъде Хилти. В момента нямам нито една от тях. sk (37).gif sk (41).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот u3poD на 08 Мар 2010 22:15

Фаворити за мене лично са HILTI, FESTOLL, DeWALT, BOSCH, и Makita, като най-достъпен вариант цена качество
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Мнениеот Стилиян Лукаров на 09 Мар 2010 01:33

u3poD написа:Фаворити за мене лично са HILTI, FESTOLL, DeWALT, BOSCH, и Makita, като най-достъпен вариант цена качество

Опс, забравих за FESTO! Тези наистина са невероятни инструменти.
SHL - Строителство и ремонт
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот цветлин на 18 Мар 2010 15:20

Здравейте,аз съм нов във форума и понеже става въпрос за перфоратор от личен опит мога да кажа, че DeWalt 3 килограмов с вертикален мотор е най-добрата машина като отношение цена/ергономичност/дуракоустойчивост която съм имал за другата техника на ДеВалт нямам мнение.Сдаде багажа след 8 години бачкане предимно къртене в тухла от време на време каналчета в бетон ,общо взето всичко като трябва да се прокарват тръби от всякакъв сорт.Сега ще си взема отново същата.Имам и HILTI TE16C но това е една много надценена марка ,според мен,пробива много бързо, но като започне човек да кърти с нея тухла примерно въбще не може да се сравни с DeWalta, и някак си да даде човек 1400лв само защото е Хилти и пробива бързо.Лично аз ч ползвам малко за имидж-хората се впечтляват като видят някой да идва с Хилти на строежа,иначе ми стои резервна...а сетих че много бързо се надрасква пластмасовата част Н Хилтито сякаш е работила 10 години.
цветлин

Следваща

Назад към Механизация, машини, инструменти, оборудване