лазерна рулетка - каква

Практични връзки, мнения и наблюдения. Дискусии и обсъждане на видовете модели и марки на инструменти и машини.
Правила на форума
В темата "Професионален инструмент" се забранява публикуването на контактна информация за магазини и линкове към сайтове за продажба на инструменти! Също така е забранено и пускане на рекламни постове и обяви за продажба на инструмент! Забраната касае магазини, сайтове и физически лица, предлагащи ръчен инструмент за монтажи при строителни ремонти и авторемонти, както и многофункционалните (multi tool) инструменти!
Всеки потребител, който се интересува от адреси, телефони или сайтове на магазини може да зададе спокойно въпроса си в темата. Отговорите се получават на лични съобщения от Администратор или който и да е потребител на форума!

*Каталози на професионални марки ръчен инструмент ще намерите на 2-ра страница - последен пост!
*Магазини на фирми-вносители за продажба на висококачествен ръчен инструмент ще намерите на 3-та страница!
*Информация, новини и актуализация на стоки от магазини предлагащи професионален ръчен инструмент, представена с линкове, се разрешава само за фирмите вносители, изброени от Администратора на 3-та страница!

Re: лазерна рулетка - каква

Мнениеот em67 на 04 Апр 2016 03:29

sk (38).gif Стояне , чудесен избор .Ти вече си преценил ,ама за останалите ...

Всичко зависи от естеството на работата .
Хилти предлагат една прекрасна , херметична, безжична рулетка . Лайката само се води лазерен далекомер , но всъщност е многофункционален измервателен уред . Труди се съвместно и с формат DXF , а сериозните векторно- графичните програми работят с DXF - AutoCad , 3D Studio Autodesk , даже и "лекичките" Sketch и CorelDraw . Съвместим е с Windows , Android и IOS . Връзка с чрез USB , WiFi и Bluetooth.
Хайде стига ,че и станах рекламен агент sk (37).gif .

Има ли тест период , за да го пробваш и каква е цената на S910 Pro Pack в България ? За размерите от снимка , абе купи си го и да си го ползваш със здраве .
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот $4ЕN на 04 Апр 2016 05:16

Влюбих се в тоя компютър S910.
За съжаление обаче чак толкова пари май не съм склонен да отделя за този прекрасен уред.
В БГ въобще няма цена.
Ще се обадя да питам днес, но щом в Америка 1750$, тука ще е поне 3100лв. :frown:
А се оказа, че само той може да мери ъгли между стени. a (129).gif

Намерих иначе D810 в немско
на прИмоция за 570?, което е супер цена. Във фирмения сайт е е $850, което е 1450лв.
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот Стилиян Лукаров на 04 Апр 2016 17:26

$4ЕN написа:Не съм сигурен, че двете са съпоставими въобще.
Едното е рулетка, която местиш за да замерваш, а с другото можеш да мериш от статив, без да местиш уреда. Може да снема размери и от снимки, които е направил. Може да смята много неща като ъгли между стени, а това автоматически значи, че с такъв уред няма да ми трябва отделен ъгломер.
Ще спестява и мн време за чертане.

Опс, вярно! Абсолютно съгласен. Уреда е много добър.
Виж обаче, дали наистина ще ползваш всичките му функции. Аз на моята Хилти ползвам 10 - 12 функци, а те са страшно много. Повечето не ги и знам. В началото, като я разглеждах и тествах, разбрах около 90% от функциите и, сега помня 10%. Това е.
Често новите модели имат излишно много функции, а ти се нуждаеш само от няколко. Въпроса е, дали парите си струват, при положение, че не ползваш всичките функции и екстри.
Ще дам прост пример:
квадратна или правоъгълна стая - с две щракания на рулетката имам размерите на четирите страни и квадратурата на стаята. Просто ги записвам и продължавам.
При този 3D модел, ще пускам линии и точки по снимката доста повече време, докато нацеля с онова кръстче ъглите. Резултата е, че ще напиша същите параметри, в случая Лейката ще запише същите параметри на файл, който да изтегля после, за да работя с него.

Така че, трябва наистина да си сигурен, че ще имаш повече подходящи обекти, където да избиеш парите на екстрите.
Иначе съм напълно съгласен с теб - Лейката е мания! sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот em67 на 04 Апр 2016 18:17

admin написа:Ще дам прост пример:
квадратна или правоъгълна стая - с две щракания на рулетката имам размерите на четирите страни и квадратурата на стаята. Просто ги записвам и продължавам.
При този 3D модел, ще пускам линии и точки по снимката доста повече време, докато нацеля с онова кръстче ъглите. Резултата е, че ще напиша същите параметри, в случая Лейката ще запише същите параметри на файл, който да изтегля после, за да работя с него.
А ако стаята е с ексцентрична форма ... sk (43).gif и ти трябва площ на таван - под ?...
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот Стилиян Лукаров на 04 Апр 2016 20:25

em67 написа:А ако стаята е с ексцентрична форма ... sk (43).gif и ти трябва площ на таван - под ?...

Емо, казах "прост пример". sk (3).gif
Този прост пример при мен се случва в над 98% от обектите. :)
Досега съм оферирал няколко кръгли елемента и една кръгла стая, няколко триъгълни елемента, 2-3 многоъгълни стаи и... толкоз.

ПП. Между другото, рулетката ми мери лице на кръг, триъгълник, изчислява височини, вади и събира всякакви дължини, смята ъгли и т.н. Напълно достатъчно за нуждите ми. Голям бонус е, че мери дължини до 200 метра и благодарение на призматичния окуляр с лазерна точка в средата, правя измервания при най-яркото обедно слънце на открито. happy2.gif
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Предишна

Назад към Механизация, машини, инструменти, оборудване