Финансовата криза и строителството

Изображение

Re: Финансовата криза и строителството

Мнениеот slavista на 04 Авг 2009 21:22

Малко са ви заблудили. Не навсякъде по морето не се търси качество. Има места, на които може да те върнат да направиш цялата баня заради няколко криви фуги. :respekt:
Аватар
slavista
Активист

Мнениеот ValiakA на 04 Авг 2009 21:35

slavista написа:... Има места, на които може да те върнат да направиш цялата баня заради няколко криви фуги. :respekt:

Защо пък трябва да са криви ... Нали ти беше с ремонта на бани ... ??? ... Laie_67.gif :respekt: moil.gif
Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.
Не режа глави, но правя чудеса ... такъв съм си ... Laie_67.gif
кактус - ще разтварям цвета си само за определени хора!

Ех, Стефане да беше тук да видиш ...
Работете с повече ентусиазъм и любов, не мислете само за пари ...
ВСЕЛЕНАТА Е БЕЗКРАЙНА ВЪВ ВСИЧКИТЕ СИ ИЗМЕРЕНИЯ!
Но и тя не може да се мери с човешката ПРОСТОТИЯ ...
Аватар
ValiakA
Нарушил правилата на форума

Мнениеот slavista на 04 Авг 2009 21:41

Май нещо си ме преквалифицирал. Laie_67.gif Аз пускам само тръбите. Плочки само събарям не лепим. :fies: Laie_67.gif :respekt:
Аватар
slavista
Активист

Мнениеот stroiko на 06 Авг 2009 17:45

slavista написа:Малко са ви заблудили. Не навсякъде по морето не се търси качество. Има места, на които може да те върнат да направиш цялата баня заради няколко криви фуги. :respekt:

Вярно е...Има доста реномирани хотелчета които адски държат на качеството...Плащат добре ,но държът на качеството..Уважавам такива оферти :wink:
качество и професионализъм
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Мнениеот W123 на 06 Авг 2009 18:16

slavista написа:Май нещо си ме преквалифицирал. Laie_67.gif Аз пускам само тръбите. Плочки само събарям не лепим. :fies: Laie_67.gif :respekt:

Слави е кошмара на всеки собственик който има проблем с ВиК-то в готова баня moil.gif
Аватар
W123
Експерт

Мнениеот slavista на 06 Авг 2009 18:47

Слави е кошмара на всеки собственик който има проблем с ВиК-то в готова баня

Реално погледнато е така. :D На много от местата, където правим ремонти хората си мислят, че след като оправим водопровода или канала в зависимост от проблема ще им предложа и да им правя мазилки, замазки, плочки и др., но уви остават разочаровани, защото аз никога не го правя. Може да им препоръчам някой колега, но толкова. Незнайно защо повечето клиенти за ремонтни дейности са свикнали един майстор да им прави от до. Аз съм водопроводчик и правя само ВиК за другите дейности си има специалисти.
Вярно е, че ВиК-то правят едни от най големите зулуми... moil.gif Laie_67.gif
Аватар
slavista
Активист

Мнениеот ValiakA на 06 Авг 2009 18:53

slavista написа:...
Вярно е, че ВиК-то правят едни от най големите зулуми... moil.gif Laie_67.gif

Най добрите са тези с вентилацията ... по добри нема ... Laie_67.gif :respekt: moil.gif
Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.
Не режа глави, но правя чудеса ... такъв съм си ... Laie_67.gif
кактус - ще разтварям цвета си само за определени хора!

Ех, Стефане да беше тук да видиш ...
Работете с повече ентусиазъм и любов, не мислете само за пари ...
ВСЕЛЕНАТА Е БЕЗКРАЙНА ВЪВ ВСИЧКИТЕ СИ ИЗМЕРЕНИЯ!
Но и тя не може да се мери с човешката ПРОСТОТИЯ ...
Аватар
ValiakA

Мнениеот ALEX M. на 06 Авг 2009 21:56

"...нема да загубим по точки
къртим мивки, лепим плочки."
moil.gif moil.gif Laie_67.gif Laie_67.gif
Никой не може да ни спаси
от самите нас !!!

http://vbox7.com/play:86847943#
Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот stroiko на 13 Яну 2010 16:13

Криза-мриза сезона идва moil.gif и трябва да се бачка
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Мнениеот Стилиян Лукаров на 14 Яну 2010 02:18

stroiko написа:Криза-мриза сезона идва moil.gif и трябва да се бачка

Я, ти си жив бре sk (41).gif . Къде изчезна толкова време?
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот stroiko на 14 Яну 2010 11:39

Имах проблеми с наркотиците :headbash: .Но сега се чувствам по-добре.Малко и нервите ми издишат sk (42).gif ама вървя към подобрение sk (28).gif
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Мнениеот Стилиян Лукаров на 14 Яну 2010 11:40

stroiko написа:Имах проблеми с наркотиците :headbash: .Но сега се чувствам по-добре.Малко и нервите ми издишат sk (42).gif ама вървя към подобрение sk (28).gif

Аааа, оправил си се значи - човек си станал sk (37).gif .
SHL - Строителство и ремонт
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот stroiko на 15 Яну 2010 13:07

sk (49).gif Половин човек.Другата половина строител sk (3).gif ...Иначе поздрави за дипломата.В интерес на истината дипломите са си нужни...Само ми е кофти като видя "Главболгар строи"..Не че не помня и аз от къде съм тръгнал ама............ sk (22).gif z_ile3511.gif Сезона идва и е време и аз да пусна документи за една фирмичка с "две липи отпред" z_ile3508.gif Laie_67.gif Да потпомогна Българската икономика ....
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Мнениеот dundurma на 16 Яну 2010 20:57

stroiko написа:Имах проблеми с наркотиците :headbash: .Но сега се чувствам по-добре.Малко и нервите ми издишат sk (42).gif ама вървя към подобрение sk (28).gif

мегуста МАРИУАНА МЕГУСТА
http://www3.vbox7.com/play:a8f684bc
dundurma
Потребител

Мнениеот special на 14 Сеп 2010 11:46

http://news.expert.bg/n315173

Менпауър: Недостигът на занаятчии заплашва икономическия ръст

Ако бизнесът, правителствата и търговските асоциации не разработят заедно дългосрочни стратегии за намаляване на недостига на квалифицирани работници, бъдещото развитие на икономиката ще пострада.

Това предупреждава компанията за решения свързани с човешкия капитал Manpower Inc.

В целия свят тези позиции са най-трудни за попълване според новото глобално изследване на компанията „Недостиг на таланти”, което обхваща 35,000 работодатели от 36 държави.

Тази категория включва широк диапазон от професии, които изискват специфични умения, напр. месари, електротехници, дърводелци, строители, водопроводчици, оксиженисти и др.

В новата бяла книга, наречена "Стратегическа миграция – краткосрочно решение за недостига на талантливи „занаятчии”, Manpower предупреждава, че докато глобалната икономика се възстановява, трябва да се въведат политики за стратегическа миграция, за да се създаде мобилна работна сила, която да намали недостига от квалифицирани работници.

Липсата на „занаятчии” може да попречи на напредъка на инфраструктурни проекти и да забави националния растеж. Това е проблем, на който правителствата трябва да обърнат внимание в дългосрочен план, за да подпомогнат икономическото здраве и бизнес растежа. В същото време мобилността на тези работници може да намали недостига на таланти.

"Докато глобалното възстановяване набира скорост, отглеждането на бъдещи таланти и облекчаването на недостига на квалифицирани работници се превръща в жизненоважен фактор за икономическия растеж," каза Джефри A. Джорес, председател на борда на директорите и главен изпълнителен директор на Manpower Inc.

"Предвид факта, че нивото на безработица е високо в целия свят, миграцията се е превърнала във вълнуваща тема, но ще е нужна стратегическа миграция за създаването на глобална работна сила и намаляването на настоящия недостиг на таланти. Всички държави трябва да развиват политики, които да улеснят положителната миграция, за да стимулират икономическия растеж, като осигурят квалифицирани работници там, където е нужно, вместо да създават имиграционни граници."

Според изследването на Manpower „Недостиг на таланти през 2010 г.” се наблюдава остър недостиг на работници в много от най-големите световни икономики, в т.ч. САЩ, Германия, Франция, Италия, Канада и Бразилия, където работодателите поставят квалифицираните „занаятчии” на първо или второ място сред предизвикателствата при наемането на кадри.

Бялата книга „Стратегическа миграция” призовава за дългосрочни стратегии за сътрудничество, които да облекчат недостига на квалифицирани работници, като поощряват положително отношение към тези професии, както и гарантират, че работниците, които преминават техническо обучение, получават точна информация за търсенето на таланти в техния сектор. Въпреки че миграцията може да предостави незабавно решение, тези национални политики трябва да станат приоритет, за да оформят производителна работна сила в дългосрочен план.

"Неадекватните обучения и негативните стереотипи, свързани с квалифицираните работници, допълнително подхранват опасния недостиг на талантливи занаятчии", добави Джеф Джорес.

"Работодателите и правителствата трябва да върнат уважението към тези професии. Те трябва да гледат напред, да предвиждат бъдещото търсене в тези области и да започнат да работят в тази посока още сега. Нивата на безработица остават високи в целия свят особено сред младите хора и предоставянето на обучителни програми, докато се популяризират квалифицираните занаятчийски професии като приложим кариерен избор, могат да осигурят по-голяма база от таланти за тези позиции, както и ще помогнат на бизнеса да се справя постоянно и ефективно с недостига на кадри, от които има нужда."

Според изследване на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (OECD) по-малко от един на всеки трима 15-годишни в Германия и Чехия виждат себе си на висока позиция в някоя занаятчийска професия, когато станат на тридесет, и тази цифра е дори по-малка в Италия, САЩ и Япония.

„Недостигът на квалифицирани работници е свързан с няколко основни проблема – по-старите и опитни кадри се пенсионират, без да имат адекватни заместници; техническото образование не следва нуждите на бизнеса; липсата на ентусиазъм в младото поколение да започне кариера в тези области”, каза Надя Василева, управляващ директор на Менпауър България, Сърбия и Хърватия.

„Трябва да се изкоренят отрицателните асоциации с тези професии, защото един млад човек без работа винаги има обещаващата алтернатива пред себе си да научи занаят и да развие свой собствен бизнес. Да, всяка държава има нужда от своите лекари, ИТ специалисти, математици и физици, но тя със сигурност има нужда и от своите строители, шофьори и готвачи. Ето защо по-тясното сътрудничество между правителството, работодателите и образователните институции е повече от наложително, за да стимулираме заедно икономиката на страната”.
Съдете за Вашия успех по това, от което трябва да се откажете при постигането му.

ИзображениеИзображениеИзображение
http://otpushvane.com
Аватар
special
Експерт

ПредишнаСледваща

Назад към Проблеми в строителството - казуси и дискусии