Колко % , трябва да е печалбата на изпълнителите?

Изображение

Колко процента, трябва да е печалбата на майсторите?

Вие можете да гласувате за едно нещо

Резултати

Re: Колко % , трябва да е печалбата на изпълнителите?

Мнениеот $4ЕN на 11 Дек 2008 01:19

аз мисля че това е много относително и зависи от типа работа , която се извършва . относно печалбата винаги я разпределям . старая се да си взема някой нов инструмент , който ще ми помага да си върша работата по-добре и по-бързо и ще се развивам , макар и с минимални темпове :datz: . естествено голяма част е и за лични нужди , но на последък инвестирам ( ако мога така да го нарека ) и в апартамента си , малки ремонтчета . актуален пример - купих мазилки , инструменти и ключове за новата ми стена в коридора , която до момента ми стъпи към 150 кинта за 6 квадратни метра и 4-5 дена труд .
сега като ти казах колко съм инвестирал - пари и време , как да сметна колко трябва да ми е печалбата ,ако това беше някой обект и пренебрегнем факта че не мога да правя такава мазилка ( поне за сега) . манипулациите , които съм извършил са : сваляне на тапети , изчегъртване на слабата шпакловка под тях , измиване на стената , грундиране ,3 ръце шпакловка , грундиране, 4 ръце мазилка + циклене , а дори трябва и да я ваксинирам след известно време .
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот ALEX M. на 30 Дек 2008 02:43

Няколко пъти чета тая тема, мисля и ето какво измислих:
1. Материали (основни и помощни)
2. Транспорт (на материали и хора)
3. Надници (вкл. и моята)
4. Амортизация (на машини, инструменти, коли, ЛПС и тн.)
5. Комуникации и информация (телефони, интернет, литература и тн.)
6. Такси (държавни, общински, лицензии, застраховки, оситуровки и тн.)
7. Представителни (кафета за персонала и други разходи ако сме близо до околовръстното)
10% - 15% печалба върху сбора на описаните точки (от 1до 7) е нормално ! До колкото знам до 20% е законно !
Никой не може да ни спаси
от самите нас !!!

http://vbox7.com/play:86847943#
Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот ALEX M. на 30 Дек 2008 02:54

Ама то ставало дума за майсторите ??? А пък аз си мислех за обекта като цяло. Леле колко съм отнесен. :?
Всъщнст ... пак горе - долу така стоят нещата !
от самите нас !!!

Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот special на 30 Дек 2008 21:34

И обекта и майстора в случая е едно и също a (65).gif
Съдете за Вашия успех по това, от което трябва да се откажете при постигането му.

ИзображениеИзображениеИзображение
http://www.bgremonti.com
http://otpushvane.com
Аватар
special
Експерт

Мнениеот Kostadin на 05 Яну 2009 22:02

Mnogo se izviniavam za latinskite bukvi,no ne s6m v BG i niama otk6de da si nameria klaviatura na kirilica...i taka po temata...spored men pechalbata triabva da e minimum 30% ,no mnogo zavisi ot maistorite,koito imach..moje i do 100% da si na pechalba,no kato gi znam b6lgarskite maistori kolko se nap6vat da rabotiat...malko trudno...
Kostadin
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 19 Мар 2009 01:19

ALEX M. написа:Няколко пъти чета тая тема, мисля и ето какво измислих:
1. Материали (основни и помощни)
2. Транспорт (на материали и хора)
3. Надници (вкл. и моята)
4. Амортизация (на машини, инструменти, коли, ЛПС и тн.)
5. Комуникации и информация (телефони, интернет, литература и тн.)
6. Такси (държавни, общински, лицензии, застраховки, оситуровки и тн.)
7. Представителни (кафета за персонала и други разходи ако сме близо до околовръстното)
10% - 15% печалба върху сбора на описаните точки (от 1до 7) е нормално ! До колкото знам до 20% е законно !

Най-ми хареса точка 7 - представителни a (81).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот пирончо на 03 Окт 2009 23:14

ако някой иска да разбере как се формира цена за определена работа да си направи единичен анализ
втози анализ е включена часова ставка ,допълнителни разходи които могат да достигнат 200% от стойноста на труда ,материали ,доставно складови и печалба до 20% ако няма анализ си е чиста измама и не подхожда на сериозни строители a (42).gif
пирончо
Потребител

Мнениеот ALEX M. на 04 Окт 2009 21:51

Ми ... то всичко си е АНАЛиз. Както и да го погледнеш.
от самите нас !!!

Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот пирончо на 05 Окт 2009 07:30

това е трънски анализ от него не можеш да разбереш нищо друго освен колко ще те ощавят.в истинкият анализ освен стойност има и норма време ,колко майстори колко калфи колко общи работници и за какво време : :wallbash:
погоре така нареченият анализ неможе да обеди инвиститора че тези расходи са нормални в един анализ се използват нормите от все още не отменените норми в ТНС които до колкото знам са единственият нормативен документ касаещ цено образуването в строителството. a (88).gif
пирончо
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 05 Окт 2009 21:28

пирончо написа:това е трънски анализ от него не можеш да разбереш нищо друго освен колко ще те ощавят.в истинкият анализ освен стойност има и норма време ,колко майстори колко калфи колко общи работници и за какво време : :wallbash:
погоре така нареченият анализ неможе да обеди инвиститора че тези расходи са нормални в един анализ се използват нормите от все още не отменените норми в ТНС които до колкото знам са единственият нормативен документ касаещ цено образуването в строителството. a (88).gif

Доста си подготвен ми се струва :fies:
Това което казваш е чиста истина a (84).gif
Норма време се изчислява в Линейния график и по принцип, но само по принцип, той трябва да е неразделна част от договора, заедно с офертната цена.
Знаеш колко време коства да се направи подобно нещо. На малки обекти никой не го прави. Да не говорим, че са малко хората, които правят разлика между стандартните оферти прилагани на пазара в момента и Спесификацията на ресурсите, Количествената сметка и Офертната цена. Какво остава за Календарен план или График на машиносмените?
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот пирончо на 06 Окт 2009 14:43

прав си за всичко но разни знайни и незнайни герои ни взимат хляба." защо ли бащами е давал толкова пари да ме изучи"затова не зависимо да ли един обект е малък или голям тези правила трябва да се спазват това говори за професионализъм. и ако се примиряваме с други норми вечно ще си хдим гладни и жадни a (88).gif много се радвам че се отвори тази тема която е болезнено важна.
пирончо
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 06 Окт 2009 15:11

Я сега си представи следния вариант: Отиваш при клиента и сваляш размерите на целия апартамент, като с тях старателно записваш и всички желания на клиента. На мен ми се е случвало за апартамент от 130 м2 да ходя два поредни дни. Единият ден стоях 5 часа, а другият почти 3 часа.
Говоря за всички видове дейности свързани с основния ремонт в едно жилище, като започваме от къртене на стени и бутане на мазилки. Иначе средно, за да сваля размерите и запиша всички други дейности за вършене ми отнема около 3-4 часа.
Така след това се прибирам и започвам да смятам - вадя квадратурите, линейните метри и дейностите на бройка. После трябва да се сметнат и материалите. Накрая в зависимост от големината на офертата за около 2-3 часа я качвам (с помоща на Яна) на компа и я превръщам във прегледен и ясен вид за клиента. Това нещо ми отнема плътно около 2 дни работа по 6-8 часа на ден. Като се прибави и времето за огледите става почти три дни плътна заетост! Огледите винаги са най-малко два! В първия се запознавам с клиента и обекта му, казвам му груба цена и ако е съгласен с нея си уреждаме час за следващото ми посещение, което използвам за същинското сваляне на размерите. Тези часове плътна работа се разхвърлят в рамките на една седмица, защото освен офертата имам и други дейности които върша.
До този момент, за период от около 5-6 години имам може би над 100 оферти, които съм подал до клиента и на които нямам дори отговор от отсрещната страна!
Пирончо, как мислиш, колко ли загубено време щях да имам, ако им правех, както пише в учебниците Количествена сметка, Офертна цена, Календарен график и всички подобни документации?
На практика се получва, че аз му давам готова документация, която клиента взима (без да е платил и лев за нея) и започва да разпространява в нета с цел да получи по бързо оферта от други колеги, които дори не е нужно да идват на място на обекта. Или както ми се е случвало често и на мен, идва клиент и размахва оферта от друга фирма искайки аз да влезна под цената с обещанието, че аз ще го направя. Има и други случай...
Така или иначе аз давам доста подробни оферти, а в последствие, дори не получавам отговор за това. Мислиш ли, че ще седна да си усложнявам и оскъпявам времето с подобни оферти по учебници? За такова нещо Българина още не е узрял! За такава работа се заплащат пари които в последствие се свалят от плащанията по вноските. Ако пък клиента се откаже, парите остават за твоя сметка за покриване на разноски и загуба на време!
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот MASTERCAM на 06 Окт 2009 15:26

Да точно така е и на мен ми се случва много често това ,губиш си времето и накрая клиента отива със твоита оферта при друг които му прави 100-200 лв отстъпка от твоита цена и си стискат ръцете а не прави сметка че тези 100 -200 лв например ти ще ги изкараш ако си през това време на обекта и си вършиш работата. Затова аз след като направя огледа и кажа приблизителна цена и клиета е съгласен взимам 100 лв и след това му правя точна оферта със труд и материали,след като завърша работата от общата цена му преспадам 100 те лева депозит.
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот Стилиян Лукаров на 06 Окт 2009 15:34

Опитах се да наложа такъв метод на работа и сложих цени за съставяне на оферта на сайта преди повече от година. Ефекта беше намаляване на обажданията!!! Когато пак се увеличи работата ще го наложа със сигурност, защото вече ми писна да си губя времето с хора които дори не ти се обаждат, за да ти откажат след като им подадеш офертата! Ще има и такса за оглед, но всичко с времето си!
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот пирончо на 07 Окт 2009 22:23

админ напълно си прав за това че голяма част от българските инвеститори не оценяват труда който си положил за да им покажеш колко струва това което искат .на мен също ми се случва да не получа отговор на офертата а после да видя моя оферта смъкната с един два пункта . затова искам подробна количествена сметка , проикт или заснемане.ако аз трябва да ги правя казвам колко ще струва и недавам офертата до като не си плати. въпроса за тези дето неси правят труда а откровенно крадът твоя труд нямам идея как да се преборим.може би кото говорим във форома и изразяваме не примиримос ще постигнем нещо. Мастеркама също е намерил някъкъв начин да се предпазва от такива зрънца. a (12).gif
пирончо
Потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Проблеми в строителството - казуси и дискусии