Съвет за некоректен клиент

Изображение

Re: Съвет за некоректен клиент

Мнениеот chapara на 26 Окт 2013 16:55

тухлар написа:До тук от всички изявления ми стана ясно, че всеки се има за велик майстор. И не признава, че има по-добри от него. Лошо нема. Така да е.

??ва ако не е квалификация към всички, здраве му кажи [smilie=to funny.gif] Amazed-Rat.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот тухлар на 26 Окт 2013 21:54

Зависи кой как го разбира. sk (41).gif
тухлар
Нарушил правилата на форума

Мнениеот емил на 26 Окт 2013 22:36

Велик мастор - маг се разбира когато лепиш плочите без лепило-на магия само с щракане на пръсти .
( 32лв/м.м- минута за реклама sk (12).gif )
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот yaneff82 на 27 Окт 2013 07:15

тухлар написа:Янефф,
Не съм си позволил да определям ти какъв си. Нали? И ако обичаш, спри да обиждаш.

Позволявал си си , и то не само мене , а и семейството ми , явно освен шизофренията имаш и къса памет и забравяш като кълнеше детето ми. a (151).gif
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот МАЙСТОР ВТ на 27 Окт 2013 10:33

Лично аз не бих се занимавал със съд. Причините колегите ги изложиха доста добре,няма да ги повтарям. Аз бих потърсил някои по-едри момчета срещу половината от цифрата да отидат да и поискат парите Учтиво :datz: crazy.gif a (132).gif Но е важно да са достатъчно Учтиви.
Аватар
МАЙСТОР ВТ
СМР
СМР

Мнениеот Vlado66 на 27 Окт 2013 11:43

Това е идея-ше направя бригада учтиви искачи.Мога да им купя по един черен кустум и да висят пред нередовния клиент целодневно и мълчаливо.Само ценорасписа на услугата ще е доста тежък.
Vlado66
Активен потребител

Мнениеот тухлар на 27 Окт 2013 19:24

yaneff82 написа:
тухлар написа:Янефф,
Не съм си позволил да определям ти какъв си. Нали? И ако обичаш, спри да обиждаш.

Позволявал си си , и то не само мене , а и семейството ми , явно освен шизофренията имаш и къса памет и забравяш като кълнеше детето ми. a (151).gif

Вече преминаваш всякакви граници в измислиците си. Възможно е пък някой и да ти повярва на глупостите. Може да съм всякакъв, но не ми вменявай чувство за някаква вина, особено към детето ти. Излагаш се.
тухлар

Мнениеот academil на 28 Окт 2013 04:21

ОФФТОПИК!
Първо искам да спомена, че след Драго, ФЛО и Rockwall, със Стефан имам най-много извънфорумни контакти.
Та. Стефан е правдолюб. В смисъл, че ако критичната маса граждани в България бяха принципни, правдиви и последовавателни като него,
България нямаше да е в това затъващо положение.
Това, което липсва на Стефан на форумно ниво, е стилистиката, в различни форми -
недостатъчна дипломатичност при поднасяне на своя версия на казус, известна свръхкритичност, не особено уместни шеги,
но всяко това, умножено по малко емоционална натовареност, предизвиква в минимум досада.
Всеки тук може да прецени доколко подобни проявления са спорадични или характерни за строителните среди.
Трудно ми е да приема обаче, че Стефан може да прибегне до подобни постъпки, за които споменава Янев.
По-скоро там има отдавнашно недоразумение, за което никой не е в състояние да даде смислено обяснение. А и няма нужда от такова.

Още. Намирам,че Стефан е полезен за форума с добрите си технически познания и огромен практически опит.
А ТУХЛАР е много добър строителен инженер.
Затова апелирам към туширане на тона към Стефан, просто не му повишавайте шрифт с мотив предубеденост.
От полза за атмосферата на форума ще е.

ПО ТЕМАТА.
Всички шансове да се спечели делото. Съмнителни шансове да се получат дължимите пари и съдебните разноски.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот yaneff82 на 28 Окт 2013 08:50

Освен късата памет , си и ЛЪЖЕЦ !!!
Бате Данчо колкото и да не ти се вярва това което написах е истина , а точно това беше повода да ме баннат от направи си сам , защото публикувах личните съобщения написани от Стефан. Другото което е , че той може да има възможностите да помага на хората в форума с познанията си , но от 100 мнения само едно ще е с цел да помогне другите 99 ги знаем .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот academil на 28 Окт 2013 09:12

ПАК ОФФТОПИК!
Агресивното поведение, злобните нападки и динамично формираща се група за атака на нехаресал им се участник-конкурент са характерни за "Направи сам",
още повече, че там активните юнаци сядат пред РС солидно почерпени. Там инсинуациите не са изключение.
Тук подобни действия не само не се толерират, а са причина за отстраняване от форума.
И това е само малка разлика между двата форума, макар и да има доста участниции в двата.
Това, отстраняването, се отнася и за ТУХЛАР, който като ЧефоС беше вече отстранен.

Предлагам повече подобни обсъждания да няма, че ми заприлича на нещо като другарски съд пред кварталната ОФ-организация.
Тук всички са зрели, опитни мъже, и жени, които имат стил, виждания, мироглед на ниво, и провокациите за тях не са модел на поведение.
В противен случай просто не са за тук.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот maxuel82 на 29 Окт 2013 10:31

Навремето като си правих банята ,майсторите които бях намерил ,независимо, че ми развалиха материала и изгубиха времето и след тях къртих и бутах всичко, си им платих за свършената до момента работа и се разделихме поживо поздраво ( viewtopic.php?f=82&t=805&start=0 ) Със съд изобщо не се занимавай ,ще си загубиш време ,нерви и пари ! Има си фирми за събиране на пари от некопректни плащачи :smt066 Другият вариант е ако има начин да идеш да помолиш учтиво за парите и като откаже да плати да поискаш да видиш къде е крива замазката, като между другото си носиш 4-5 л отработено двигателно малсо от някой дизел , разливаш го хубаво върху замазката и пожелаваш "приятен ден" moil.gif
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Експерт

Мнениеот Chefo77 на 06 Ное 2013 23:01

тухлар написа:miraco,
Имам много лоши впечатления от един майстор от Прослав. На десетия ден от завършване на работата му, и платена от мен, му паднаха плочките от стената. Ше се опитам да му кача снимката, може да го познаваш. Май се казваше Румен. Ако е работник при тебе, изгони го на момента.

И още нещо, което ме отказва да вземам отношение по въпросите. В който и строителен форум да вляза, се натъквам на един и същ модератор. Вярно е, че от доста от тях е изгонен по най-позорния начин, но все пак амбицията му за виртуална власт е голяма. Жалка картинка на жалко човече.

Я да те питам теб, принципния, В КАЧЕСТВОТО НА КАКЪВ СИ ПОЗВОЛЯВАШ ДА КАЧВАШ СНИМКА НА ТОЗИ ЧОВЕК? Ако по твое време е било достатъчно да посочиш комшията и да кажеш този е мошеник и цялото село се доверява на твоите приказки, тези номера вече не минават. И за да ти поясня (надявам се, че поне това ще вденеш), НЯМАШ ПРАВО ДА СНИМАШ И ПУБЛИКУВАШ КОГОТО И ДА Е БЕЗ НЕГОВОТО СЪГЛАСИЕ. Да не говорим за това, че може и да го клеветиш, като знаем колко си претенциозен към работата на всички. Доколкото зная ... с изключение на твоята собствена sk (6).gif
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот тухлар на 07 Ное 2013 18:09

Ще публикувам каквото аз реша. Снимката е направена с негово съгласие, преди да му платя и му паднат плочките.

А ето и неговата работа, нагледно. В момента и останалите плочки са паднали.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
тухлар

Мнениеот емил на 07 Ное 2013 19:05

Ай сиктир ! Та то нито една не е останала !
Прави впечатление че са уплътнени добре , към идеално .
Ние майсторята не сме винаги виновни , често ми купуват плочи от 60 лв , искат труд максимум ( и им е скъпо по 12лв/м.м) и купуват лепило от 6лв/25кг.
Често технологията я определя клиентът , което е инфарктно понякога ...
Питам понякога - как 60 в не тие скъпо - 12 лв за моят труд ти е скъпо , и как да ти лепА пред вратата с лепило за 6 лв/25 кг ??
Някой знае ли ?
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот тухлар на 07 Ное 2013 19:25

Емо,
грешката е моя, че за пръв път се предоверих. Всичко оставих в ръцете на тоя "майстор". Каквото ми каза, това купих. Не съм гледал за цената. Обещавам вече да не допускам подобни индивиди да ми работят. А тия плочки ще си ги направя сам, когато ми остане време. Освен, ако не пожелаеш да ми дойдеш на гости и там. sk (38).gif
тухлар

ПредишнаСледваща

Назад към Проблеми в строителството - казуси и дискусии