Съвет за некоректен клиент

Изображение

Re: Съвет за некоректен клиент

Мнениеот nasco2 на 23 Окт 2013 12:39

Връщам се към темата за да се изкажа и аз за нещата в които съм сигурен. В съда устният договор се зачита, но трябват свидетели. И най важното съдът може да назначи вещо лице което да се произнесе по казуса дали е добре свършена работата има си таблици, БДС и т.н. Това за фискалният бон са пълни щуротии, как ще има издаден или сторниран такъв като не е платено, напротив ако имаше е по лошо, бележката не се издава предварително а в момента на плащането. Трудно ще докажеш цените за които сте се уговорили, поискай по големи пред съда, може и да клъвне като ги оспори, така сама ще докаже , че сте имали уговорка, ако не стане не съм наясно точно с процедурата, но има начин да се извадят усреднени цени. Така, че според мене и стажант адвокат да хванеш имаш ли свидетели си спечелил на 100%. Друг е въпросът колко време ще се точи делото, но ако са много парите си струва ако не, както ти каза колегата с обявата, ама ако съм аз няма да я пусна в сайт за запознанства а в сайт за компаньонки или ако е мъж в гей сайт. Ако се стигне до обява задължително от компютърен клуб и изтриване на темата тук. Не знам защо но имам усещането, че щом получи първата призовка или ще ти плати веднага или неин адвокат ще се свърже с твоя за извън съдебно решение на проблема.

пп Задължително издири за свидетели и други майстори които са работили там и са с неуредени сметки или са напуснали обекта наполовина.
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот miraco на 23 Окт 2013 13:10

Говорих с адвоката, няма проблем да е и само устна договорка...но той каза че вариантите са 50% / 50% да си взема цялата сума. Със сигурност ще спечеля делото защото все пак съм извършил някакво СМР, има свидетели, въпросът е че тя може да оспори качеството и ще се назначи експерт който да оцени работата и той може да даде по ниска цена от това което сме се договорили. Все пак за ВиК тя няма забележки, за сега де, за делото със сигурност ще има.
Някой има ли идея какви са средните цени на квадрат за суха замазка / почистване на боклука в стайте, взимане на ниво, изравняване с пясък, поставяне на найлон, поставяне на фибран, поставяне на арматурна мрежа и поставяне на замазка/, адвоката ме помоли да проверя как средно вървят цените за тези услуги.
Тенти и Перголи http://www.tentite.com | Сухо строителствоhttp://www.ggconstruct.com
Аватар
miraco
Потребител

Мнениеот chapara на 23 Окт 2013 16:55

За цените е много относително. Зависи от много неща. Твърда цена няма кой да ти даде, защото не е ясно, колко боклук сте изхвърлили, колко пясък сте вкарали, наелон, от какво разстояние е прекарвана замазката, готова ли е била или е бъркана на ръка, на кой етаж е качвана. Матерялите Вие ли сте транспортирали и куп други неща. Както преди да видиш един обект не можеш да дадеш цена. Ти каква цена си дал??? аз бих го разбил така : Майсторска надница , за София, 60 лв., чирашка - 30 лв. Като това е абсолютния минимум. Умножаваш и събираш и ще получиш цената. После разделяш на квадратурата и си готов. sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот тухлар на 23 Окт 2013 19:14

За цените е ясно, че е доста относително. За София, или за друг голям град или курорт цените са едни, а за въпросното с. Скутаре е различно. Там майсторите работят за 30 лв. надница на ден. Аз лично съм противник някой да ми работи "на надница".

Качеството също е относително. Някой ще каже, че има стандарти. Вярно е. Но стандарта ли ще каже колко да е опечена пържолата ми в заведение? Или готвача? Клиента има своите вкусови качества, и готвача трябва да се съобрази с желанията му. Предварително съм заявил, че искам пържолата ми да е опечена по моя вкус, и ще я пече до тогава, до когато ми хареса. Ако не може да я опече по моя начин, ставам, и сменям заведението.

Сега по темата. Майстора изслушва желанията на клиента, и на тая база прави писмена оферта. Това го казах на предната страница. В нея трябва да има всичко. Вид на работите, цените за извършването им, срокове, начин на плащане, качеството на услугата, начина на измерване на отклоненията и уредите за това измерване, допустимите стойности на отклоненията, неустойките, и други такива подводни камъни. Ако клиента приеме офертата, се съставя договор със същите показатели, задължително нотариално заверен. След това никой не може да избяга от отговорност - нито клиента, нито майстора. А това със свидетелите не е сериозно. Винаги може да се подкупят от всяка от страните. И съдиите го знаят.
тухлар
Нарушил правилата на форума

Мнениеот chapara на 23 Окт 2013 19:45

Тва за нотрялно заверения договор го кажи на Наско2 sk (37).gif a (103).gif [smilie=to funny.gif]
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот професионал на 23 Окт 2013 20:22

тухлар написа:искам пържолата ми да е опечена по моя вкус, и ще я пече до тогава, до когато ми хареса. Ако не може да я опече по моя начин, ставам, и сменям заведението.
Но първо ще платиш пържолата! sk (37).gif
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот тухлар на 23 Окт 2013 21:23

професионал написа: Но първо ще платиш пържолата! sk (37).gif

Категорично НЕ. Защото не съм доволен от услугата според предварителната заявка към обслужващия персонал за специална поръчка.
тухлар

Мнениеот професионал на 23 Окт 2013 23:53

тухлар написа:Категорично НЕ. Защото не съм доволен от услугата според предварителната заявка към обслужващия персонал за специална поръчка.
Да, да, знам. Общоизвестно е, колко сме ербапи зад клавиатурата! sk (37).gif
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот тухлар на 24 Окт 2013 19:57

професионал написа: .
Да, да, знам. Общоизвестно е, колко сме ербапи зад клавиатурата! sk (37).gif

Щом от целия ми пост се нацели в пържолата, не си струва да ти обръщам внимание. Жалко!
тухлар

Мнениеот nasco2 на 25 Окт 2013 14:48

chapara написа:Тва за нотрялно заверения договор го кажи на Наско2 sk (37).gif a (103).gif [smilie=to funny.gif]

Малиии, абре хора, аз правя до 6-7 обекта на ден по някога, ако хукна за всеки да правя отделна писмена оферта и нотариални заверки трябва да назнача поне 5 човека в отдел " Договори и заверки " и още толкоз в отдел " Огледи " . А ще се наложи и отдел " Контрол върху другите отдели " Договори правя само за много големи обекти или при голяма продажба с доставка на паркет или материали, ама чак пък нотариален, КО... НЕ!!!! sk (41).gif

a (132).gif

Amazed-Rat.gif
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот тухлар на 25 Окт 2013 20:11

До тук от всички изявления ми стана ясно, че всеки се има за велик майстор. И не признава, че има по-добри от него. Лошо нема. Така да е.
тухлар

Мнениеот yaneff82 на 25 Окт 2013 22:02

Естествено както винаги преиначаваш нещата през изкривеното си виждане .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот професионал на 25 Окт 2013 22:42

Ники, не се хаби да обясняваш - няма смисъл! happy1.gif
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот yaneff82 на 25 Окт 2013 22:48

Като няма смисъл дай да си мълчим и да му траем проявите на шизофренизъм .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот тухлар на 26 Окт 2013 13:49

Янефф,
Не съм си позволил да определям ти какъв си. Нали? И ако обичаш, спри да обиждаш.
тухлар

ПредишнаСледваща

Назад към Проблеми в строителството - казуси и дискусии