Магнезиеви плоскости

Изображение

Магнезиеви плоскости

Мнениеот zizi_bobi на 11 Апр 2013 09:15

Здравейте !
Предстои ми ремонт на баня. В панелно жилище съм. Стените са адски криви,купих си магнезиеви плоскости-водоустойчиви.
Бих искал,да попитам дали някой има опит с този материал. Интересува ме позволява ли материалът да се лепи с лепило,трябва ли материалът да се грундира с бетонконтакт или някакъв грунд,коя страна се оставя откъм плочките гладката или грапавата. Благодаря предварително за професионалните идеи и съвети.
zizi_bobi
Потребител

Re: Магнезиеви плоскости

Мнениеот pooh на 11 Апр 2013 10:25

Ако откриеш производителя някога - следвай неговите указания за монтаж! :wink:
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот zizi_bobi на 11 Апр 2013 10:42

Лошото е че няма някакви указания-пише че може да се лепят керамични плочки но да се лакира.
На въпросите ми отговори не намирам
zizi_bobi
Потребител

Мнениеот pooh на 11 Апр 2013 12:15

Няма, защото производителя е ... неизвестен китайски труженик.
Сега отиди да си купиш Аквапанел - това е за баня най-добрия избор, по отношение на Сухото строителство. Прави се скара с осово разстояние на профилите 40см. (много препоръчват и 30 да е, но според мен е излишно преосигуряване) и правиш двойно обшиване - първи слой от "вълшебната" магнезиева глупост и втори от Аквапанел. Не пропускаш хидроизолациите по вътрешните ъгли. И така ... Другия път не се връзвай на глупави реклами.
Аватар
pooh

Мнениеот професионал на 11 Апр 2013 22:08

А можеше поста ти да изглежда така:
zizi_bobi написа:Здравейте !
Предстои ми ремонт на баня. В панелно жилище съм. Стените са адски криви,ИСКАМ ДА КУПЯ магнезиеви плоскости-водоустойчиви.
Бих искал,да попитам дали някой има опит с този материал и СТРУВА ЛИ СИ.
Сега пазара е пренаситен със иновации (някои от тях псевдо) и човек не може да е запознат със всичко, затова е добре да се интересуваш предварително кое ще е най подходящо в твоя случай! Успех!
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот $4ЕN на 12 Апр 2013 00:22

Попаднах на една много интересна снимка и ми се връзва с темата :)

Изображение
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот zizi_bobi на 12 Апр 2013 11:31

Аквапанел е по-скъпият вариант на тези плоскости. Магнезиевите плоскости за един нов продукт,който постепенно измества пожарния и влагоустойчивият гипсокартон. Използва се за външни фасади,обществени помещения,изработка на врати,басейни-доста са направени с тях,и помещения с повишена влага-моят случай. Ще е хубаво да споделят опит хора които наистина са имали работа с този материал. Все пак форумът е ,,ПРОФЕСИОНАЛЕН". Благодаря предварителни за професионалните съвети !
zizi_bobi
Потребител

Мнениеот u3poD на 12 Апр 2013 13:40

Само на мен ли ми се струва че се опитваш да рекламираш въпросните плоскости. Именно защото форума е Професионален колегата ти посочи по-добрия вариант за изпълнение. Но всеки има правото да избере по евтиния вариант, а да ли е правилно и дали ще стане качествено :? sk (23).gif
Всичко може, но не всеки го може! За да се справяш, трябва да ти идва от вътре!
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Мнениеот zizi_bobi на 12 Апр 2013 16:33

Доста известни хотели са направени с тези плоскости,всички бани,конферентни зали,ресторанти и тнт. Не съм тук да правя реклама на никой ! Нов продукт е за мен,току що се чух с фирма която се занимава в голям мащаб с такъв вид строителство и ми разказаха за всички плюсове и минуси.
По-скоро някой друг прави реклами на друг-подобен вид,но както и да е. Благодаря на колегите които се опитаха да помогнат !
zizi_bobi
Потребител

Мнениеот pooh на 12 Апр 2013 19:06

zizi_bobi написа:Аквапанел е по-скъпият вариант на тези плоскости. Магнезиевите плоскости за един нов продукт,който постепенно измества пожарния и влагоустойчивият гипсокартон. Използва се за външни фасади,обществени помещения,изработка на врати,басейни-доста са направени с тях,и помещения с повишена влага-моят случай. Ще е хубаво да споделят опит хора които наистина са имали работа с този материал. Все пак форумът е ,,ПРОФЕСИОНАЛЕН". Благодаря предварителни за професионалните съвети !

zizi_bobi написа:Доста известни хотели са направени с тези плоскости,всички бани,конферентни зали,ресторанти и тнт. Не съм тук да правя реклама на никой ! Нов продукт е за мен,току що се чух с фирма която се занимава в голям мащаб с такъв вид строителство и ми разказаха за всички плюсове и минуси.
По-скоро някой друг прави реклами на друг-подобен вид,но както и да е. Благодаря на колегите които се опитаха да помогнат !

Подчертаният текс е чисто рекламна пропаганда, преписана от сайта на фирмата ВНОСИТЕЛ. Преди време имаше голям диспут по въпроса за тези плоскости - Тук. Доста време и нерви ми отне, но най-накрая открих производителя - Тук е резултата от проучването ми.
Като ужасно любопитен човек, особено, относно новините, касаещи сухото строителство, ще ми бъде много приятно, ако споделите сайт на фирмата производител, както и системите за работа и изпълнение на различни елементи от тях. Крепежите, които трябва да се ползват, предписания, детайли и шпакловъчни смеси за финишна обработка. ВСЯКА сериозна фирма, производител на материали за сухо строителство, има всички тези, изброени по-горе "дреболии". Разбирам стремежа на "фирма която се занимава в голям мащаб с такъв вид строителство" (разбирайте вносители), да надуват ПРЕДПОЛАГАЕМИТЕ качествени характеристики, за да оправдаят безумно надутата цена.
Това е професионалното ми мнение, за което бих спорил с всеки. Вече казах - парите са си Ваши и ще си ги харчите, както намерите за добре, но точно ТУК да се опитвате да налагате откровено менте-материал, че и да имате претенции, към хората, които Ви обръщат достатъчно внимание ... дали не е нахалсто? Оставям изводите на всеки - за мен темата е приключена, поне докато няма някаква СЕРИОЗНА информация, а не "Питах един, дето много ги разбира нещата и той ми каза..."
Аватар
pooh

Мнениеот zizi_bobi на 15 Апр 2013 13:13

Нямам повече въпроси ! Намерих отговори на всички мои въпроси от компетентна фирма-монтажници,както казах и по-рано,не от производител или продавач.Благодаря Ви още веднъж ! Успешна седмица на всички в форума !
zizi_bobi
Потребител

Мнениеот playstation на 15 Апр 2013 17:05

zizi_bobi написа:Нямам повече въпроси ! Намерих отговори на всички мои въпроси от компетентна фирма-монтажници,както казах и по-рано,не от производител или продавач.Благодаря Ви още веднъж ! Успешна седмица на всички в форума !

А би ли споделил отговорите? Благодаря предварително.
playstation
Активен потребител

Мнениеот zizi_bobi на 18 Апр 2013 10:41

Плоскостите се лепят само и единствено с циментово лепило(флексово). Лепят се с гладката страна към стената,като предварително са грундирани с бетонконтакт( от този с абразива). Стената също трябва да е грундирана-подобрява се адхезията. Задължително от долната страна трябва да има ивица от плоскоста върху която да легнат и двете плоскости-по такъв начин се закрепват без да има плаващ край. После се дюбелира-желателно е. Винтовете,( ако е с конструкция) са подобни на тези картон-картон,но са с фрезер който скрива главата на винта.Тях може да намерите от фирмата която предлага плоскостите.Минава се с същият грунд,после се прави хидроизолация на фугите и ъглите с съответната лента,след това се лепят плочките на гребен с флексово лепило. Лично ходих да видя баня на 5 години и нямаше никакъв проблем. Стори ми се доста яко. Не съм професионалист,но нямаше никъде пукнатини по фугите,все едно сега е завършена.
Аз се спрях на този вариант,за мен е по-сериозен от ГК. Ако някой има други идеи и опити нека споделя. Поздрави !
zizi_bobi
Потребител

Мнениеот pooh на 18 Апр 2013 19:50

zizi_bobi написа:Плоскостите се лепят само и единствено с циментово лепило(флексово).
Я проверете, да не стават грешки, няма ли някакво МАГНЕЗИЕВО лепило ... с циментово се лепят цименти и керамика, с гипсово - гипсови елементи ... требе да има и магнезиево Laie_67.gif
Лепят се с гладката страна към стената,като предварително са грундирани с бетонконтакт( от този с абразива).
Не е случайно избрано името - това е грунд САМО за бетон и подобни на него НЕПОПИВАЩИ повърхности.
Стената също трябва да е грундирана-подобрява се адхезията. Задължително от долната страна трябва да има ивица от плоскоста върху която да легнат и двете плоскости-по такъв начин се закрепват без да има плаващ край.
Стандартно упътване за лепене на гипсокартонени плоскости, иначе казано - копи-пейст :wink:
После се дюбелира-желателно е.
Това е нещо ново, но ако питам кое точно го изисква, влизаме във физиката на материала, която е напълно непозната или най-малкото - строго секретна.
Винтовете,( ако е с конструкция) са подобни на тези картон-картон,но са с фрезер който скрива главата на винта.Тях може да намерите от фирмата която предлага плоскостите.
Не разбрах винтовете и конструкцията дали са от същата фирма, която е отпечатана на плоскостите ... т.е. аз знам, но може да си помисли някой, че са маркови - та уточнете, че се ползват крепежи и конструкция ОТНОВО на друг производител.
Минава се с същият грунд,после се прави хидроизолация на фугите и ъглите с съответната лента,след това се лепят плочките на гребен с флексово лепило.
Отново ползваме доказаните практики, на утвърдените производители - за по-сигурно.
Лично ходих да видя баня на 5 години и нямаше никакъв проблем. Стори ми се доста яко. Не съм професионалист,но нямаше никъде пукнатини по фугите,все едно сега е завършена.
Лично съм направил над 30 бани последните 15-иина години (за протокола - рядкост е желанието за цялостно облицоване на баня по принцип). Повечето са изпълнени с гипсокартон, а останалите с циментфазерни и гипсофазерни плоскости. В нито една от тях няма проблеми с фуги, пропускане на вода, мухъл, отлепени плочки или каквото и да е, свързано с основата. Имам се за професионалист, но на по-старите си личи, че са ремонтирани преди повече от 10 години - все пак собствениците си ги ползват, колкото и да ги убеждавам в обратното! Laie_67.gif
Аз се спрях на този вариант,за мен е по-сериозен от ГК.
Предполагам, че изборът Ви е породен от големият Ви опит с изброените материали ...
Ако някой има други идеи и опити нека споделя.
Ние сме глупави "подобия на майстори", както казва Мирко :wink: , от къде опит и идеи?
Поздрави !

Не че подадената информация е много СЕРИОЗНА, но ми е забавна реакцията на "рекламните агенти". Научете най-сетне, че ТУК не ядем колците с доматите ... или обратното ... emon32.gif emon15.gif
Аватар
pooh

Мнениеот zizi_bobi на 19 Апр 2013 08:51

Казах Ви вече,не съм рекламен агент,частно лице съм. Явно не трябваше да влизам в форума. Аз се опитах дословно да разкажа всичко което ми е казано и на мен. Помолихте ме да дам някакво инфо. Съжалявам че си губим времето.....
zizi_bobi
Потребител

Следваща

Назад към Проблеми в строителството - казуси и дискусии