Договор за строителство по стопански начин

Изображение

Договор за строителство по стопански начин

Мнениеот raven на 04 Сеп 2011 10:44

Здравейте колеги , нов съм във форума и моля да бъда извинен ако съм в грешния раздел.Имам роднини,които се явяват от една страна възложители,а другите пък изпълнители за строителството на двуетажна къща.Понеже от скоро съм строителен инженер рачитат аз да съм техничеки ръководител (което мисля твърдо да откажа),но поне да съм полезен с въпросния договор.Та бих помолил някой от вас ако има примерен такъв да ми изпрати на raven_1@abv.bg" onclick="window.open(this.href);return false; или поне в темата да напише по-подробно какво трябва да бъде засегнато в този договор.
Благодаря на отзовалите се a (61).gif
raven

Re: Договор за строителство по стопански начин

Мнениеот Илиян Илиев™ на 04 Сеп 2011 21:01

Нямам такъв договор, но не се стърпях да спомена:

- Работа за пари или без пари на роднини или много близки приятели НЕ. a (138).gif Че после ще има emon32.gif emon16.gif
Аватар
Илиян Илиев™
Активен потребител

Re: Договор за строителство по стопански начин

Мнениеот Flo на 04 Сеп 2011 22:46

Може да се приложи Закона за задълженията и договорите (ЗЗД )чл.258 и следващите до чл.269 включително.Не е необходимо да е нотариално заверен договора ,в свободен текст си представяте ангажиментите.Копие от договора,заедно с копие от дипломата се представят при процедурата по Протокол за откриване на строителна линия и ниво пред службата за строителен контрол на общината.В пртокола при графата строител пишеш стопански начин и се вписваш като технически ръководител.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Назад към Проблеми в строителството - казуси и дискусии