Покриване на тераса с лека конструкция

Изображение

Покриване на тераса с лека конструкция

Мнениеот loreyn на 04 Юли 2017 08:50

Здравейте! Закупих апартамент, над който има само тераса-покрив, няма друго жилище. Апартаментът ми е със скосове вътре, а от терасата ми могат да се достигнат с ръка скосовете с функция на покрив. Искам да покрия терасата с материал, който чух че наричат "сандвич "- нещо от ламарина с пълнеж, с дебелина около 3-4 см. Видях подобен материал на други тераси наоколо. Поставя се върху конструкция от винкел. Иска ми се да покрия не само пространството на терасата ми ( която е описана че е част от моята собственост в НА), но да обхвана и скосовете, тъй като имаше течове по стените, свързани с улуците и ми се иска да изолирам всякаква възможност за по-нататъчни течове.
Въпросът ми е : трябва ли ми проект от общината и официално съгласие от съседите?

Ще съм ви благодарна за мнение, тъй като в ЗУТ няма упоменат такъв казус. Има само остъкляване на балкони, но не и козирка над тераса.
loreyn

Re: Покриване на тераса с лека конструкция

Мнениеот $4ЕN на 04 Юли 2017 17:20

Здравейте,
Ако трябва да се спазват всички законови разпоредби, всичко, което променя архитектурният облик на сградата трябва да се узакони.
В това число и поставяне на климатик.
Харесайте новата ми страница във фейсбук :)
mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
schenbmxjnkys[at]gmai.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Назад към Проблеми в строителството - казуси и дискусии