Сифон за мивка

Сифон за мивка

Мнениеот Bongo9 на 20 Юли 2012 15:50

Трябва ми сифон за мивка алпака (около 11см е диаметъра на сифона). Някой може ли да препоръча магазин във ВТ. Гледах в Практикер - имат сифони, но без тръбите надолу.
Bongo9
Потребител

Re: Сифон за мивка

Мнениеот yaneff82 на 23 Юли 2012 19:55

Мини първо от тук viewforum.php?f=33 пък за сифона после ще мислим.
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот Bongo9 на 25 Юли 2012 12:13

yaneff82 написа:Мини първо от тук http://bgremonti.com/forum/viewforum.php?f=33 пък за сифона после ще мислим.

Мерси за помощта. Акт за раждане да кача ли или само лична карта стига? Явно форумът е най-важния в България с най-много посетители - такова изискване не бях виждал никъде другаде (макар и да имат доста по-голяма активност).
Bongo9
Потребител

Мнениеот yaneff82 на 25 Юли 2012 13:34

Кое те притеснява да се представиш ? Тва е задължително правило на форума и всички тук го спазват , ти за по-различно същество ли се взе ? sk (50).gif

Айде сифона и дим да те няма, към някой по посещаван форум , населен с такива като тебе.
Тук ще ти хареса http://napravisam.bg/forum/index.php?si ... 4c0d7092f1 ,не е нужно да се представяш , А и простотията се толерира.

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот Bongo9 на 25 Юли 2012 13:40

yaneff82 написа:Кое те притеснява да се представиш ? Тва е задължително правило на форума и всички тук го спазват , ти за по-различно същество ли се взе ? sk (50).gif

Айде сифона и дим да те няма, към някой по посещаван форум , населен с такива като тебе.
Тук ще ти хареса http://napravisam.bg/forum/index.php?si ... 4c0d7092f1 ,не е нужно да се представяш , А и простотията се толерира.

Ок, махам се. Явно тук е за много изтънчени и раними хора. Автобиография все пак изисквате ли или от 3 изречения добиваш пълна представа какъв е даден човек? Колко точно снимки трябват - 3-5-10? Те затова темите гъмжат от активност, а форумът се зарежда светкавично.
Bongo9
Потребител

Мнениеот Bongo9 на 25 Юли 2012 13:42

PS: Не съм майсторче, което си търси клиентела че да се представям. Зададох прост и конкретен въпрос и нямам излишно време и склонност към самосъзерцание.
Bongo9
Потребител

Мнениеот yaneff82 на 25 Юли 2012 14:57

Ще цитирам админката.

Постовете, мненията и коментарите скрити зад псевдоним или въобще без такъв са вредни, понеже не са обвързани с никаква отговорност от страна на автора им, поради тази причина държим на задължителното представяне във форума!
Отказът на много хора да застанат зад мнението си с истинското си име и личност изразява единствено неуважение.
Като начало ще направим компромис единствено за хората, които питат по свои проблеми и са с мнения под 30 броя. Но тези, които отговарят и дават насоки за работа, трябва преди това да са се представили в секцията "Представянето е задължително"! Същото се отнася и за всички останали с над 30 мнения - представянето им е задължително! С течение на времето представянето ще стане задължително за абсолютно всеки един член на форума, който е активен дори и с един пост. За момента снимките в представянето са препоръчителни и желателни, но след време ще станат задължителни!
Всеки потребител, който продава или предлага услуги е длъжен да се представи в секцията за представяне на форума или в самата тема която пуска! Обяви без данните на собственика им, ще бъдат изтривани. Задължителни изисквания за представяне: Трите имена, местожителство, телефон.

Казвам се ...............

Живея в ...............

Хоби ...............

Професия и месторабота ................

Фирма...............

Сайт...............

Контакт...............

Може и в свободен текст.

За Професионалистите във форума.

1. Предпоставки за професионализъм - адекватно образование и/или реален опит в съответната област.
2. Професионално представени или референтни обекти - снимки, видео, препоръки.
3. Желание за предаване или споделяне на опит и знания. Добронамереност и вътрешна предразположеност за оказване на помощ при поискване.
4. Ясно и правилно формулиране на проблемите и излагане на същността на решенията на правилен технически и граматически език.
5. Добри (реални) критерии за техническа и художествена оценка и адекватна морално-ценностна система.

Присъствие или участие във форума.

1. Желание за социални контакти, приятно развлечение и общуване - он-лайн, оф-лайн и вербално, с хора с близки професионални интереси или по интересуващи проблеми, с удоволствие.
2. Проявяване на уважение към участниците във форума и изразените мнения.
3. Наличие на добро чувство за хумор.
4. Наличие на добро чуство за естетичност.
5. Пълно елиминиране на прояви като тролизъм, личностни нападки, политически аналогии или изказвания.

А питащите просто да си признаят - аз съм лаик, или да кажат в какво са професионалисти, не е маловажно.

Критиките да бъдат добре аргументирани, а не като просташки нападки!

Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот Bongo9 на 25 Юли 2012 15:34

"Постовете, мненията и коментарите скрити зад псевдоним или въобще без такъв са вредни, понеже не са обвързани с никаква отговорност..." - питах къде да си купя сифон за мивка. Каква отговорност точно поемам? Някой ще пострада от въпроса ми? 3 дни след пускането вместо някакъв отговор по същество "виж тук, провери на ул. ХХХ", аз получавам забележка че не съм се представил и обяснения колко е важно. Ако админа толкова много държи на информация за хората да направи задължителни полета при регистрация с информацията, която го интересува (него явно) + снимка. После да ги одобрява. Съжалявам, но не толерирам форуми с такива претенции. Ако давам настойчиви съвети на някого мога да му разясня кой съм и на каква база съм толкова убеден в нещо. В общия случай, който много иска да знае да си гледа работата.
Bongo9
Потребител

Мнениеот academil на 25 Юли 2012 17:33

Уважаеми Bongo9,
форумът е професионален и на високо ниво.
Ще спомена, че миналата година зад подобен невинен въпрос "Къде да си купя вентилаторче?" се зареди поредица от въпроси,
по средата на които се оказа, че въпросният питащ просто иска да си уреди микроклимата на домашната оранжерия за канабис,
взимайки ни за наивници.
Темата все още съществува.
И друг подобен въпрос съществува.

Излишно е да казвам, че в рамките на 5 въпроса някой може да получи добра рецепта за мощен експлозив в домашни условия.
Поради тези, за мен твърде основателни причини, към непредставили се, лично аз проявявах/м големи резерви.
Към подозрителни въпроси - също.
И откровено казано негативно отношение.
Защо аз да изпадам впоследствие в ролята на обвиняем ?
И понеже ролята на анонимността в Интернет-а отдавна приключи,
в този форум беше решено да се въведе представяне по горните условия.
Всеки който желае е добре дошъл, при тези условия.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот Стилиян Лукаров на 25 Юли 2012 21:56

Съжалявам, че правилата не се харесват на някои посетители и това води до недоволство у тях, но те са създадени да се спазват. Никой не караме да стои тук насила! Във форума има, а и ще се увеличава нетърпимостта към анонимите потребители. Все пак това е бавен процес и изисква време, понякога години в които хората да проумеят, че да се представиш с името си не е минус, а плюс. В конкретния случай от темата разковничето е в този текст:
"Като начало ще направим компромис единствено за хората, които питат по свои проблеми и са с мнения под 30 броя. Но тези, които отговарят и дават насоки за работа, трябва преди това да са се представили в секцията "Представянето е задължително"! Същото се отнася и за всички останали с над 30 мнения - представянето им е задължително! С течение на времето представянето ще стане задължително за абсолютно всеки един член на форума, който е активен дори и с един пост. За момента снимките в представянето са препоръчителни и желателни, но след време ще станат задължителни!"
Предполагам, че текста още дълго ще стои, като временно разрешаващ минимално количество въпроси от непредставили се потребители. Но само толкова! Предполага се, че периодът за аклиматизиране на новодошлите ще бъде година - две, не повече.
В случая и старите форумци и новия са на правилна позиция. Излишно е да се водят дебати по този въпрос. Хубаво е човека да се представи, но щом не желае, не е проблем при условие, че не продава нищо, не съветва никого за каквото и да било, няма над 30 мнения в актива си.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот Bongo9 на 26 Юли 2012 11:24

Г-н Academil, явно сте взели много насериозно форума и личната си отговорност. Може би ще правя противотанкова мина от сифон за мивка и за повече конспирация питам във форум откъде да си купя. Може би повечето модели сифони, които се намират по магазините не вършат работа и затова ми трябва специален. Съжалявам, че съм разстроил толкова дълбоко привързани към форумите хора - няма да ви досаждам повече. Само един съвет - искайте задължително нотариално заверено копие на личната карта при регистрация на нов потребител! В тоя несигурен свят трябват по-високи мерки за сигурност, нали.
Bongo9
Потребител

Мнениеот academil на 26 Юли 2012 11:47

Драги Бонго-Донго от племето Мумбо-Бумбо.
Аз съм обучен на нормалната предпазливост, за САЩ. За Израел предпазливостта е на порядъци по-висока ...
Ако беше на аерогарата в Бургас на 18. юли със сигурност сега друга песен щеше да пееш...
Остани си в джунглата, и си скачай от клон на клон, докато някой се скърши...
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот Bongo9 на 26 Юли 2012 16:10

Аз пък мислех, че форумът е български с предимно български потребители занимаващи се с български ремонти. Ако бях в САЩ щях да повикам съответна фирма да ми смени сифона или поне нямаше да ми се налага да търся насоки от форум. И не се поддавайте на параноята, защото е безгранична. Да не стане накрая като вица за хакера и солниците: http://www.atakmim.com/index.php?action=funs&cat=13&f=514
Bongo9
Потребител

Мнениеот academil на 26 Юли 2012 16:43

Това в рамките на студентски хумор е забавно. Имаше го в по-прост вариант - поради липса на хакери, и по мое време. sk (3).gif

Ноооо, и за този случай, както и за форума, единствено ефективно е въведеното правило - контрол на входа.
И за Аеропорт Сарафово важи - ако имаше, нямаше да разнасят сега България по света като "мека цел" за терористи.
Не помня кой го преиначи на "лесна цел", защото българските антитерористи били "меки".
И който не знаеше всичко това го узна.
Което в рамките на черния хумор е прекрасно осветяване на България. Като прекрасна цел за снайперисти.
academil
Експерт

Назад към Монтажи