Монтаж на гранит върху мрамор

Монтаж на гранит върху мрамор

Мнениеот chopara на 13 Окт 2018 12:24

Здравейте! Някой може ли да ми препоръча доста здраво лепило за монтаж на гранитна плоча върху мраморна? Занимавам се с паметници в село и няма колега от който да взема информация,а и всеки е доволен от различни лепила. Лепилото трябва да е много здраво без компромиси защото ако падне тази плоча срама ще е голям. Ето какво имам впредвид Изображение

П.С. Знам,че някой колеги в по големите градове вкопават мрамора и налагат гранита с цел да не падне но изглежда много грозно. Много ще съм благодарен ако ме насочите! Хубав ден
chopara

Re: Монтаж на гранит върху мрамор

Мнениеот Стилиян Лукаров на 14 Окт 2018 16:08

Перфектна работа ще свършат високия клас флексови лепила на Церезит и Вебер (примерно!). Бих се доверил на СМ 17, като спокойно можеш да дадеш и гаранция за работата. Ако искаш съвсем екзотични материали, то ползвай флексовите лепила на ARDEX. Естествено се спазват условията за обезпрашаване и почистване на основите на двата камъка - чисто до скърцане и абсолютно сухо! Разбира се, че има и полиуретанови лепила на Сика, Хенкел или Бизон, които ще свършат идеална работа, но в този случай, това ми се струва най-удачно.
Успех! sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот chopara на 14 Окт 2018 17:06

Благодаря за отговора!
chopara

Мнениеот chapara на 14 Окт 2018 17:21

На мен ми се струва че епоксидна смола ще най добрия вариант, защото не се плаши от вода, а паметника е на вън и не виждам как ще защитиш лепилото от намокряне и зимата от замръзване.
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Стилиян Лукаров на 14 Окт 2018 21:35

chapara написа:На мен ми се струва че епоксидна смола ще най добрия вариант, защото не се плаши от вода, а паметника е на вън и не виждам как ще защитиш лепилото от намокряне и зимата от замръзване.

Уместна забележка, Божо!
След залепянето и изсъхването ще се нанесе полиуретанов силикон по периметъра на гранита. Силикона ще предпази навлизането на вода в лепилото по ъглите. Що се отнася до студа, то лепилото е мразоустойчиво и студа не би направил поражения.
Преди десетина години съм лепил мраморен паметник с флексово лепило на Боро. Още си седи здрав. :)
Тези лепила са предназначени за работа в сурови външни условия и тази ситуация няма да е проблем за работата им. Камъните по дворовете на къщите ги лепим с тези лепила, независимо, дали са настилка или облицовка, а това са същите условия - няма разлика.
Несъмнено и епоксидната смола ще свърши също толкова добра работа, както и лепилото. Тя е предпочитан материал за детайли, като подлепки или някакви линейни (точкови) изпълнения за малки детайли при камъка, където вече лепилото не е толкова удачно.
В случая на човека и двата материала ще свършат работа.
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот chapara на 15 Окт 2018 09:17

Дано му помогнем в избора sk (43).gif sk (51).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Назад към Монтажи