Настилка за навес /гараж

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Настилка за навес /гараж

Мнениеот aldo на 27 Апр 2019 11:07

Здравейте,
Имам на вилата навес, който ползвам за колата. Долепен е до вилата и входа за нея, така че ще се гони и приличен визуален ефект на покритието.
Подът е стар(20г?)бетон. Имам идея да налепя плочки по него и в тази връзка и въпросите ми:
1. След измиване с водоструйка да намажа ли с тн "бетон контакт" течни препарати ? Ако да, ще съм благодарен за конкретни препоръки за предпочитан или кой да избягвам;
2. Да шпакловам ли преди лепенето и ако да с какво?
3. Последно на основния ремонт на апартамента ни през далечната 2001-2г се занимавах с плочки и малко не съм в час какво има сега по магазините, та... Може би трябва да търся грес за външно? Ще ми се да е матов, ако е релефен ще се цапа и поддържа трудно. Ако греша, поправете ме.
Дали на цена до около 20+лв/м2 може да се намери грес с прилични качество, да носи и кола?
Да не се пързаля, ако е мокър.
Да понася инцидентно изпускане на нещо метално(инструмент);
4. Лепило за външно, флексово, други изисквания към лепилото?
5. Фугираща смес препоръки? Целият под е разделен през около 3м с разширителни фуги. Мисля на местата им да оставя по-широки фуги между плочките - до около 1-1,5см. или друго? Та фугиращата смес да позволява направата/запълването на толкова широки фуги.
Благодаря!
aldo
Потребител

Назад към Настилки и облицовки