Под върху почва

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Под върху почва

Мнениеот iovo80 на 19 Ное 2018 10:33

Здравейте. От лятото започнах цялостен ремонт на 60 годишна къща, едноетажна. Ще трябва да правя сам колкото се може повече неща, по финансови причини естествено, и затова ще имам много, много въпроси. До сега съм направил само покрива. Зимата обаче вече дойде и искам до пролетта да работя вътре по подовете. Изчетох доста и разбрах как се прави под върху почва. И започнах с една от стаите. Изгребах згурията, определих нивото, направих 10-15 см. подложка от едра фракция и дребни камъни. И тук идва въпроса. Върху едрата фракция насипах слой от 2-3 см. пясък за подравняване, а и за да не се къса найлона в последствие при работата по арматурата за плочата. След трамбоване обаче пясъка си остава мек и нещо не ми вдъхва доверие. Затова го намокрих с около 4-5 литра вода на квадрат и след трамбоването стана като бетон (пясъка е скален, не речен). Сега обаче при това студено време няма да изсъхне и не знам след като се покрие с найлон дали няма тази влага да направи някакъв проблем в последствие. Може ли да се мине без найлона, пясъка от долу е мокър и може би няма да изпие водата на бетона? Още повече, че досега на двора по този начин съм правил пътеки, без найлон и не съм забелязал проблеми.
iovo80
Потребител

Re: Под върху почва

Мнениеот Стилиян Лукаров на 19 Ное 2018 14:58

Найлона се слага, за да не изтича циментовото мляко. Хубаво е да го има. Сложете армиран найлон.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот chapara на 19 Ное 2018 18:44

Водата ще се дренира в почвата, а с найлона ще се предпазита от капилярна влага в бетона, за в бъдеше sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот iovo80 на 19 Ное 2018 22:00

Благодаря за отговорите, значи ще сложа.
iovo80
Потребител

Назад към Настилки и облицовки