Премахване на гранитогрес, запазвайки го

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Премахване на гранитогрес, запазвайки го

Мнениеот caravanio на 29 Дек 2017 13:18

Здравейте форумци.

На кратко - имам сложен гранитогрес 45 x 45 см. на част от пода директно върху замазката. Искам да го премахна, но същевременно да не го нараня/счупя, така че впоследствие да мога да го положа отново. От две страни на тази част от пода, покрита с въпросния гранитогрес, е премахната замазката до плоча и имам достъп и се виждат границите плочка-лепило и лепило-замазка. Целта на упражнението е, че искам да положа още радиаторни тръби под плочките и да изолирам текущо положените, така че да няма топлинни загуби, а и да увелича броя радиатори в съответните помещения. Замазката под плочките не е нужно да бъде пазена, тъй като така или иначе в заобикалящите участъка с плочки подови площи ще се излива нова такава, която ще покрие и разкъртената такава под плочките.

Въпросът: кой е най-подходящия начин да се премахнат плочките без да се счупят или наранят?

Размишления:
1. Надали къртенето странично под плочките е вариант, тъй като би счупило плочките.
2. Виждал съм, че с диамантина режат прецизно замазката, но радиусът на диска доста под 45 см., така че да навлезне достатъчно в дълбочина.
3. Мяркал съм многофункционалните резачки, но предполагам и тяхната дълбочина на срез не би удовлетворила 45-те см.
caravanio

Re: Премахване на гранитогрес, запазвайки го

Мнениеот chapara на 29 Дек 2017 15:19

Ако замазката е здрава и плочите са лепени като хората - нямаш шансове sk (46).gif И в крайна сметка за колко пари икономия става въпрос? Дори и да извадиш част от тях здрави, не знам дали имаш представа как се чисти гърба на плочите sk (5).gif На твое място бих изкъртил всичко за час време и бих си продължил ремонта както се полага. От сега мога да се обзаложа че в крайна сметка ще постъпиш така, но преди това ще си скъсаш нервите излишно sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот baumeisterhaus на 02 Яну 2018 12:38

Съгласен с колегата, разходите по демонтаж, почистване и монтаж + ВРЕМЕТО за цялото упражнение дали си заслужават.
Освен ако гранитогреса, който демонтирате не е супер мега скъп като цена и искате да спестите от стойността му.
Успех и Честита Нова Година moil.gif
Image
Повече за мен на - https://goo.gl/8SebdR
Аватар
baumeisterhaus
Потребител

Мнениеот Lube на 02 Яну 2018 16:15

Много правилно са ти написали по-горе относно удачността на упражнението...

П.П. Е все пак да не съм off мога да те посъветвам как да налепиш плочите така че ако впоследствие се налага да ги махаш как да стане лесно. Вземаш лепило за 4лв. чувала(ако няма за 5лв. макс.) и лепиш на топки... sk (3).gif sk (28).gif
Аватар
Lube
Потребител

Мнениеот chapara на 02 Яну 2018 18:58

sk (43).gif sk (37).gif sk (37).gif sk (37).gif Amazed-Rat.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Назад към Настилки и облицовки