Силикон или фугинат за ъглите в банята

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Силикон или фугинат за ъглите в банята

Мнениеот tanyo на 22 Дек 2017 14:56

Здравейте,

много от призводителите предлагат силиконов уплътнител за вътр.ъгли в банята, но повечето места които съм виждал са направени със фугираща смес. В крайна сметка кой е по-добрия вариант?

Същото важи и при монтажа на тоалентна чиния на пода - някъде го дават с бял цимент, другаде със санитарен силикон .

Благодаря предварително
tanyo
Потребител

Re: Силикон или фугинат за ъглите в банята

Мнениеот chapara на 22 Дек 2017 16:55

За мен лично силикона няма място в банята, не визирам полиуретановия уплътнител sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот tanyo на 30 Яну 2018 14:06

А как да направя ъглите с фугираща смес така че да е еднакво по щялата дължина? Ползва ли се шпатула като при силикона.
tanyo
Потребител

Мнениеот chapara на 30 Яну 2018 17:45

tanyo написа:А как да направя ъглите с фугираща смес така че да е еднакво по щялата дължина? Ползва ли се шпатула като при силикона.

Ползва се гумена шпатула за фугиране и после с влажна гъба се оформя sk (6).gif

http://www.misiamoiatdom.com/108-%D1%84 ... 0%BD%D0%B5

http://www.misiamoiatdom.com/145-%D0%B0 ... 0%B8%D1%8F

http://www.misiamoiatdom.com/177-%D0%B0 ... 1%81%D0%B8
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот d.stoykov на 19 Май 2018 19:46

Здравейте, имам влага по стената м/у коридора и банята ми, която слиза от банята на съседите над мен. Веднъж им ремонтирах тръбата Ф50 от мивката към главният щтранг. На две места беше пробита със свредло, когато са слагали конзола за контакт в коридора. След това петното на стената ми изчезна, но стената при мен има още влага, която надига (подпухва) боята. Мисля си че понеже боята ми е Levis миеща се (вероятно с разни смоли или силикони в нея) и това не позволява на влагата да излезе. Мина доста време от тогава (4-5 месеца), но измерванията ми със влагомер по стената показват средно 2% влага, а на някой места е 4.5%. Това е в коридора, а в банята стената е 4.5 % от средата на горе. При съседите над мен същата стена е със същия процент влага от двете страни но от средата до долу. Пода им обаче е на цяло 4.5% влажен. Прегледал съм всички тръби с термо камера и уж няма течове. Ексцентриците на душ батерията също съм оправил и фугирал. Сега ми направи впечатление, че тоалетното клекало (окачено на структура Groe) не е плътно до плочките и не е запълнена фугата със силикон. Възможно от там да подлизва капка по стената и да влиза през отвора за тръбите към вградената структура и в плочата. Ще го фугирам със санитарен силикон, но вече си мисля, че фугите на пода пропускат и напояват плочата, а по нея се пренася влага и при мен. Дайте съвет или препоръчайте някой във Варна, който ще се захване със задачата да премахне старата фуга и направи ново фугиране. Знам че е пипкава работа премахването на фуга , но плочите са 33х33 и не са много фугите на пода. Банята е около 2 - 2.5 кв.м. Знам, че на много от майсторите не им се занимава с такива малки детайли само, но всяко нещо си има цена. Предпочитам да го направи някой с опит и качество от колкото да се захващам аз.
d.stoykov
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 19 Май 2018 22:21

Здравейте!
Относно влагомерите - не разчитайте много на показанията им, а ако са любителски - въобще не им обръщайте внимание. Ако вземете 5 влагомера на различни марки, ще получите 5 различни стойности. Трябва да работите от дълго време с влагомер (професионален), да сте го тествали и най-вече да имате таблица на влагата при различните материали (керамика, дърво, бетон, гипс, мазилка, замазка и др.). Един от важните моменти е да имате и таблица с която да съпоставите нормалната влага в различните помещения с показанията от Вашия влагомер. Примерно в банята точката на оросяване може да бъде 13 градуса, а в спалнята 8 градуса. Има голямо значение при установяване на конденз. Ако търсите теч е малко по различно.
Що се отнася до термокамера, то за да получите точен резултат от нея, ще наблегна на точен резултат, то оператора и трябва да е работил много дълго с нея, да е преминал правилния квалификационен курс за работа с термокамера и разбира се да разполага с професионална камера ( примерно марка FLIR на стойност над 15000 лева). Бил съм свидетел, как подобно изследване бе извършено два пъти и бяха показани над 6 различни точки на теча. Така и не го нацели къде се намира.
Дори снимка да бяхте пуснали ( а не сте!), пак ще е невъзможно дистанционно да се определи проблема, а Вие разчитате на разказа си да ни даде всичко необходимо. За съжаление никой в условията на виртуален контакт не може да помогне. Най-доброто на което може да разчитате е предположения и идеи за местоположението на проблема.
Направих си труда да напиша този отговор с надеждата, че и други хора ще го прочетат. Материята е достатъчно трудна дори при обследване на място, за да може да се помогне със съвети в който и да било форум.
d.stoykov написа:Предпочитам да го направи някой с опит и качество от колкото да се захващам аз.

Това е варианта! Единственото което трябва да направите е да намерите и извикате хора, които наистина разбират проблема и могат да се справят с него след като го локализират.
За Варна бих препоръчал да се обадите на тези колеги: http://www.nikmankanal.com/tv-inspekciya-i-lokaciya - работят от много години и имат правилната техника за откриване на течове.
Пожелавам Ви успех! sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот d.stoykov на 20 Май 2018 19:05

Напълно съм съгласен с всичко написано по горе. Влагомера е професионален и го настройвам на циментова мазилка. Не съм сигурен тези показания 4.3% какво и колко точно влага е, но го сравнявам с останалата част от стената или други стени, където е на "0" и това показва, че на въпросните места от стената влага има. На един приятел е с който измерва замазките на пода преди да полага паркет. До 2 - 2.5% е в зелено и това е границата до която може да се слага паркет. Вероятно 4.3 не е голяма влага, но факт е че повдига боята. Няма мокри петна, само боята става на фиде :).
За термографията изчетох много и съм абсолютно на същото мнение, че ако човека няма нужната квалификация - няма и точен резултат. За съжаление не са много хората във Варна разполагащи с подобна техника и избора не е голям. Аз съм потребител и търсейки - разчитам да попадна на човек, който ще свърши работа. Камерата беше на FLIR, което мисля, че е ОК, но за останалото не мога да преценя. Просто разчитам на коректност, защото и цената не е малка за 10-15 мин работа.
Ще потърся отново специалист, ще се свържа и с препоръчаните колеги за консултация какво могат да предложат. Мисля си, че след като оправим липсващите фуги или каквото се налага - да боядисам стената с друга боя без смоли и силикони. Може и най обикновена да е, но да диша и съхне през нея. Вчера ми препоръчаха една Клара-керамик. Не съм я чувал, но казаха че изсушавала (каквото и да значи) или са отново неразбрани от продавачите в магазина търговски (маркетингови) трикове :)
Сега търся свестен майстор фаянсаджия, за да оправи фугите на пода, че предният явно много е бързал и на места ги няма, а да не казвам, че има оставени кръстачки за фуга по ъглите и по тях няма фугираща смес. Добре че са на стената, а не на пода и по малко вода е влизала от там.
d.stoykov
Потребител

Мнениеот chapara на 20 Май 2018 22:07

Голям майстор sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Назад към Настилки и облицовки