некачесвено асфалтирана площ

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

некачесвено асфалтирана площ

Мнениеот геро на 02 Ное 2017 19:03

Здравейте ,

Казвам се Андрей Герасков и съм от София. Професията ми няма абсолютно нищо общо със строителството - всъщност съм зъботехник , но ето че неволята ме доведе в този форум .

И така : Горд собственик съм на 90 м2 некачествено ново асфалтирани площи - малко паркомясто и алея. Асфалта е недобре утъпкан , негладък с едри камъчета - от долу има относително здрава бетонна настилка . Има ли начин по които мога да го загладя на по неравните места и да го заздравя . Видях веднъж как подобен асфалт , едни "майсторчета" го заляха с някакъв битум и да ви кажа честно ситуацията значително се подобри .

Моля , дайте съвет ?
геро

Re: некачесвено асфалтирана площ

Мнениеот Стилиян Лукаров на 02 Ное 2017 20:31

Само идея - като дойде лятото, изчакай горещ ден, донагорещи го с горелка и мини с ръчен валяк отгоре. Ръчния валяк се дава под наем. Сега ще бъде по-трудно, заради температурите. За други технологии със заливка от битум в момента не мога да помогна. Има вероятност този битум да се размекне сериозно през летните горещини и да се деформира и лепне при ходене. Но може и да има добавки за него. Не съм тесен специалист по тази тема, затова и само нахвърлях идеята. Може някой от колегите с покривите да даде по-добра.
Успех! sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Re: некачесвено асфалтирана площ

Мнениеот геро на 02 Ное 2017 21:54

И на мен ми минаваше и нещо такова през главата ,но....
Ако не взема мерки сега , не знам зимата дали няма да го досъсипе ?
геро

Назад към Настилки и облицовки