Укрепване на старо дюшеме за поставяне на ламинат

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Укрепване на старо дюшеме за поставяне на ламинат

Мнениеот polina40 на 20 Май 2017 20:20

Състояние на дюшемето -гредоред с 60 годишно дюшеме, не изгнило, втори етаж на къща, 2 стаи по 16 квадрата, антре 6 квадрата. Вдлъбнатини на места в стаите - около 1 - 1,5 см, 3-4 скърцащи участъка - локализирани. Невъзможно изграждане на сух под по традиционните технологии поради невъзможност за толкова голямо повдигане на нивото. Избраното решение е монтаж на черни шперплатови кофражни платна (2*122*244 см) върху съществуващото дюшеме с цел по-добро разпределение на товароносимостта; стабилизиране на 'жвакащите' участъци от дъските и евентуално намаляване на скърцането. Въпросите са следните: 1. Кое е правилното лепило между двете повърхности с цел добрия контакт между тях ( притеснението идва от гладкото импрегнирано покритие на кофражните платна ). 2. Кой е правилния начин за нанасяне на лепилото - на гребен или на топки ? 3,Кога е подходящия момент за допълнително фиксиране на платната с видии към пода - при мокро лепило или след изсъхването му? Благодаря предварително за съветите от хора, които са успели да решат такъв проблем по подобен начин ! Наслушах се на теории ...
polina40

Re: Укрепване на старо дюшеме за поставяне на ламинат

Мнениеот професионал на 20 Май 2017 21:21

Какво казахте, че е лепилото?
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот polina40 на 20 Май 2017 21:42

Ох, стига да го знаех това пусто лепило :) Има лепила на водна основа, има полиуретанови ( едно- и дву-компонентни ) . Това е единия зор - да изберем лепило, което да лепи старото дюшеме към черното платно(кофражно) .Колкото майстори, толкова и мнения ...
polina40

Мнениеот професионал на 21 Май 2017 10:54

Според мен хидрофобното покритие на този шперплат ще е проблем - защо държите на него?
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот polina40 на 21 Май 2017 12:37

Заради по-голямата якост на натоварване, но мисля, че това, което казвате - хидрофобното покритие ще е от съществено значение за избора на лепилото. Алтернативата е OSB плоскости с дебелина 2 см, но те са по-гъвкави и се страхувам, че по-слаб ще е ефекта по намаляване на скърцането.
polina40

Мнениеот професионал на 22 Май 2017 00:09

Има такъв шперплат със хидрофобно покритие от едната страна, а има и без покритие от двете страни - потърсете и ще откриете.
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Назад към Настилки и облицовки