Фаянсови плочки в баня с гипсокартон

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Фаянсови плочки в баня с гипсокартон

Мнениеот CTouHoB на 27 Апр 2017 09:46

Здравейте,
имам нужда от съветите Ви, мисля да се захвана да си направя сам банята, но имам много неизвестни ще съм благодарен на всички за всякакви съвети.
Първото което ме интересува е тъй като банята е направена изцяло с гипсокартон необходимо ли фугите м/у отделните листи да се запълнят с нещо или направо да се лепят плочките?
Четох че е необходимо първо да се грундира, моля за съвет с какво трябва да се грундира, след това да ми препоръчате и марка лепило което да използвам за плочките и съответно и марка фугин.
Благодаря Ви предварително на всички.
CTouHoB

Re: Фаянсови плочки в баня с гипсокартон

Мнениеот chapara на 27 Апр 2017 10:17

Виж сега аз как практикувам. Минавам целия картон с
Изображение
След това обмазвам със стъклофибърна мрежа и флексово лепило по подобие на външна топлоизолация целия картон, като мрежата я застъпвам поне 10 см., във вертикалните ъгли не я прекъсвам и я обръщам по пода пак поне 10 см. Надявам се където ще има монтажи на мивки и други тежки неща да си подсилил конструкцията. След това правя пълна хидроизолация с хидроизолация на циментова основа, с хидроизолационна лента по всички ъгли и чак тогава започвам с лепенето. sk (6).gif И това е ако се захвана да лепя в/у гипскартон, като цяло не го харесвам за мокри помещения с изключение на тавана sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Назад към Настилки и облицовки