Подвеждане на първи ред-плочи!

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Подвеждане на първи ред-плочи!

Мнениеот komadorss на 25 Яну 2015 20:42

Здравейте колеги!!!занимавам се с фаянс гранитогрес и всякакъв вид плочи!!
въпроса ми е следния,гледах в Ютуб един клип в който подвеждането на първия ред плочи ,алуминиевия мастар беше прикрепен
със спициални джаджи които можеха да се регулират,доста практично !!!!!имали ги някъде тук в София и къде?
благодаря ви предварително!!!!!
komadorss

Re: Подвеждане на първи ред-плочи!

Мнениеот chapara на 26 Яну 2015 12:51

Не.
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот playstation на 27 Яну 2015 13:02

playstation
Активен потребител

Мнениеот chapara на 27 Яну 2015 13:34

Умряхте ме Amazed-Rat.gif
Ето го инструмента, но трябва да имаш пълен набор мастари и малко импровизация. Никакви пирони!!! happy.gif

Изображение

Изображение

Изображение z_wsm47.gif a (42).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот komadorss на 28 Яну 2015 20:56

ДА!!точно това търсех,показано от Playstation ,но явно тук го няма по нашите магазини!!!иначе метода на chapara е всеизвестен,но другия е по бърз практичен и т.н и все пак ако някой знае къде може подобни неща да се намерят да свирка. Поздрави на всички строители:)))
komadorss

Мнениеот емил на 29 Яну 2015 10:53

Винаги съм си мечтал за такива стойки - но нЕма , накрая съм си купил две стегички с които пристягам две летви и правя височината на подпорите за мастара.
Хоризонталният натиск към стената го постигам с два кашона облегнати на мастара .
Но фабричните от линка са здрави и имат ръбче горе мн хубаво ...
Все пак са тежки и неудобни за влачене по обекти ,но мн са хубави все пак .

Дайте да измислим някаква дума заместител на "мастар", това мастар ми звучи селско много.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот chapara на 29 Яну 2015 13:03

емил написа:
Дайте да измислим някаква дума заместител на "мастар", това мастар ми звучи селско много.

Ама после само аз и ти ще си знаем за какво иде реч sk (43).gif sk (37).gif

П.П. Пък и ще се загуби колоритността на думата и предназначението И.
Сещам се в годините на МУТРИТЕ, някаква бригада отишла да поставя мазилка в крайморски курорт. МУТРИТЕ решили да се направят на тарикати и да не платят за положения труд, въпреки качествено свършената работа. Майсторчетата като пипнали мастарите им спретнали едно Кунг-фу, та свят им се извило. Мастар зад връта, мастар по тиквата, мастар къдет се сетиш, и накрая им платили. Е каква друга дума би подхождала по добре. Мастар, може да се ползва по всякакво предназначение sk (6).gif sk (37).gif sk (3).gif sk (41).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот korso на 29 Яну 2015 17:18

chapara написа:
емил написа:

Ама после само аз и ти ще си знаем за какво иде реч sk (43).gif sk (37).gif

П.П. Пък и ще се загуби колоритността на думата и предназначението И.
Сещам се в годините на МУТРИТЕ, някаква бригада отишла да поставя мазилка в крайморски курорт. МУТРИТЕ решили да се направят на тарикати и да не платят за положения труд, въпреки качествено свършената работа. Майсторчетата като пипнали мастарите им спретнали едно Кунг-фу, та свят им се извило. Мастар зад връта, мастар по тиквата, мастар къдет се сетиш, и накрая им платили. Е каква друга дума би подхождала по добре. Мастар, може да се ползва по всякакво предназначение sk (6).gif sk (37).gif sk (3).gif sk (41).gif
Що,с тези засуканите не може ли по мутрите sk (43).gif
korso
Потребител

Мнениеот EDI на 30 Яну 2015 13:37

Тая история от линка се прави за 3 часа, барабар с приспособяване за натиск към стената и то за дребни пари, а тези са се оляли с високотехнологичната си цена.Между другото мастар значи велик на езика на хуните.
EDI
Активен потребител

Мнениеот chapara на 30 Яну 2015 14:00

Аз лично не виждам какво толкова има да му се прави и изработва. Това е едно приспособление което освен да ти утежнява багажа, за друго не виждам за какво може да се използва. Тази професия не е в гараж та да се заринеш с инструменти. Има къде - къде по важни неща за мъкнене. Аз лично се мъкна с 5-6 куфара инструменти , башка шест броя мастари с различна дължина-алуминиеви: 50см., 80 см.,100см.,2х150 см. и един 250 см. и три нивелира като минимум. Останалите в краен случай като имам и 4 метров. При толкова багаж не виждам нужда от утежняване, а и в повечето случаи местата където се ремонтира са обитаеми и няма място. Който иска наистина може да си направи, но явно такива неща не се предлагат на пазара поради никаквото им търсене. Иначе както казват Американците: "Кажи ми какво няма на пазара, че да стана милионер" sk (29).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот EDI на 30 Яну 2015 14:36

И аз това си мисля.Като гледам какви хубави работи правите, не виждам да ви трябват тези нововъведения.Ама те онези само гледам да смучат пари и ако може плочките сами да се лепят, и такъв инструментариум ще измислят.
EDI
Активен потребител

Назад към Настилки и облицовки