Импрегниране и поддръжка на гранит (кухненски плот)

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Re: Импрегниране и поддръжка на гранит (кухненски плот)

Мнениеот Мънцата на 08 Сеп 2014 22:18

pepo1919 написа:Няма шанс да се изненадам(затова си позволих да отговоря),както казах не го ползвам от вчера и доста неща са му се случвали,къде неволно,къде умишлено. :respekt:

Имам доста по-обширни преки наблюдения за гранитИТЕ от теб, повярвай ми sk (6).gif Това, че у дома имаш кухненски плотове от гранит, не те правят специалист по въпроса. Не влагам нищо лично, така че не го приемай по този начин sk (51).gif
Аватар
Мънцата
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот pepo1919 на 08 Сеп 2014 23:41

Мънцата написа:Имам доста по-обширни преки наблюдения за гранитИТЕ от теб, повярвай ми sk (6).gif Това, че у дома имаш кухненски плотове от гранит, не те правят специалист по въпроса. Не влагам нищо лично, така че не го приемай по този начин sk (51).gif

Нямам и капка съмнение,даже напротив.Тогава да попитам:
Има ли такъв гранит(може и вече да няма,или е скъп),или съм "ударил" 6-ца преди години.
pepo1919
Потребител

Мнениеот Мънцата на 09 Сеп 2014 00:41

Има материали, които са по-устойчиви от други, но това не е съществен фактор при ценообразуването. Всеки един има определена степен на водопопиваемост, както и всеки един е възможно да се обработи /импрегнира/ така, че и с машинно масло да се полива, пак да няма проблем. Затова всеки естествен материал си има дадени физико-механични характеристики /плътност, обемно тегло, водопопиваемост, якост на натиск, порестост, коефициент на мразоустойчивост и термоустойчивост, износване по Девал и пр./, на база на които може да се определи и възможното му приложение - за интериор или екстериор.
Що се отнася до твоите плотове, доброто им състояние предполагам, че не се дължи само на качествата на самия материал, а и на начина на стопанисване и използване. Виждал съм човек, който си режел и транжирал месо директно върху гранитния плот, а после се чудеше защо е "паднала полировката на плота" ... sk (13).gif В Европа има страшно много луксозни имоти /включително дворци от векове/, чиито настилки са изпълнени с мрамор. В България основната причина да не е популярен мрамора е точно защото попивал, примерно кафе и вино. Значи или само в България редовно си разливаме питиетата по пода, или Европейците /каквито се предполага, че сме и ние sk (43).gif / правят нещо повече по отношение на поддръжката ... sk (6).gif
Аватар
Мънцата
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот pepo1919 на 09 Сеп 2014 08:33

JC-ThankYou.gif
pepo1919
Потребител

Предишна

Назад към Настилки и облицовки