Звукоизолация на под

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Звукоизолация на под

Мнениеот Squirrel на 22 Окт 2012 18:34

Здравейте, не знам дали темата ми е в правилния раздел, но искам да попитам за съвет за звуко и топлоизолация на под. Имам стая 20 кв.м, чийто под да изолирам с нещо срещу ударен и въздушен шум, но да не се вдига много нивото. Или има ли някаква по-плътна подложка, която да поставя под паркета-ламинат ще е, която да изпълнява тази роля. Гледах някакви гумени подложки, гледах и минерална вата, ама с минералната вата ще се натовари много плочата, а и отгоре трябва да се направи замазка. Приемам всякакви предложения.
Squirrel
Потребител

Re: Звукоизолация на под

Мнениеот pooh на 22 Окт 2012 19:44

Без вдигане на нивото - мисията невъзможна.
Иначе - Сух под - има доста системи с включена звукоизолация, а натоварването е по-малко отколкото 5см. замазка.
Все пак е добре да се определи ценови диапазон, да не си разтягаме локуми ей така - за няма нищо.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот Squirrel на 22 Окт 2012 23:16

За 20 кв метра до 300 лв мога да отделя (само за материали без труд). Търся оптимален вариант, хем да се звукоизолира що годе добре, нивото да се вдигне с макс 5 см и да не е много скъпо.
Да кажа все пак, че с цените не съм наясно.
Squirrel
Потребител

Мнениеот Chefo77 на 29 Окт 2012 12:02

Кронотерм + Кронотерм + Кронотерм.
Само нека колегите кажат дали са наслагвали такава подложка - не би трябвало да има проблем, но все пак питай патило :)
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот nasco2 на 29 Окт 2012 12:06

Chefo77 написа:Кронотерм + Кронотерм + Кронотерм.
Само нека колегите кажат дали са наслагвали такава подложка - не би трябвало да има проблем, но все пак питай патило :)

Не съм наслагвал 3 слоя, но малко се съмнявам да не подава.
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот u3poD на 31 Окт 2012 08:01

Всичко може, но не всеки го може! За да се справяш, трябва да ти идва от вътре!
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Мнениеот ivan_ws на 24 Ное 2015 18:29

За да не пускам нова тема, ще изровя тази от пепелта...
Все повече хора започват да се замислят за шумо/термо изолация на под особенно под керамични плочки, защото на никой не му е приятно да чува като съседката се разхожда по токчета или кучето им тича като обезумяло в коридора. И да закостенелия българин в 95% от случаите лепи керамичните плочки направо на замаската и същия процент даже не знаят, че има по-добри практики.. процента се запазва и при "майсторите". В предвид, че ми предстои лепене на плочки в нов апартамент в коридор и кухя, мисля да облекча живота на съседите си отдолу. ХА шаш, някой мисли за този отдолу, колко нетипично, затова си и взех последен етаж... Неискам да си повдигам пода с замаски и т.н., а всеки такъв подход изяжда 5-6см и търся тънкослойно решение. Търся защита от преминаване на ударен шум и частична топлоизолация на плочките. Та след дълго ровене намерих няколко продукта, като в БГ избора е доста ограничен, затова ще ги групирам по материал.

1. Wonder Mat. Хамериканско, прилича на слепен гранулиран стиропор/перлит незнам. Не открих кой знае какви параметри и характеристики, но по клипове в YouTube доста го ползват
http://www.ebay.com/itm/Easymat-40-Sq-F ... SwIwhWTy3I
6-7лв/м2

2. Корк. Acousticork Т61 5мм / Т93 9,5мм Естествен материал, добри характеристики но и цената е по-висока
http://cork-bg.com/acousticork
Т61 - 17лв/м2, Т93 - 50лв/м2

3. Рециклиран каучук. http://decibel.bg/?cid=113&NewsId=261 незнам колко бих бил навит да имам накълцани стари автомобилни гуми под плочките, които да дишам, а и цената също не е малка.
30лв/м2

Та въпроса ми е, някой правил ли го е, виждал ли го е, чувал ли е нещо. И какво би ме посъветвал. Като цяло бих пробвал с 1вия вариант, ако намеря него или еквивалент в БГ, ако не ще пробвам с корка. Някой виждал ли е вариант1 да се продава някъде. Чудя се няма ли да е същото ако се използват XPS ролките/плоскости 5мм, които продават за подложки под лам. паркет? Кои могат и кои не да се позлват при ел. подово отопление. Трябва да има някакво удобно решение на проблема. Рано или късно все повече хора ще го практикуват, особенно с масовата урбанизация, която принуждата хората да живеят на купчина един под друг...
ivan_ws
Потребител

Мнениеот Chefo77 на 08 Дек 2015 10:33

Специално за вариант 1 виж какво пише : Reduces floor transmitted sound by up to 20 decibels. XPS подложките (поне българските) при 5 мм им дават намаляване на шума до 23 или 25 децибела. Не казват дали е фонов или ударен, но при 3 пъти по-ниска цена, дали си заслужава вносното?
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот емил на 08 Дек 2015 23:38

Първото по 6-7 лв е най -добро според мен макар ,че трябва да се изпълни прецизно без звукови мостове .
Едно допиране от 5мм ще преведе звука и ще компрометира всичко .
Ако не се плати нормално труда бих направил 5-6 звукови моста целенасочено .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Стилиян Лукаров на 09 Дек 2015 00:29

емил написа:
Ако не се плати нормално труда бих направил 5-6 звукови моста целенасочено .

Емо, стига бъзика хората, иначе ще решат, че сериозно говориш. Laie_67.gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот емил на 09 Дек 2015 19:45

Майтапя се вярно .
Да допълня трябва да се внимава дори с первазите .
Те са фиксирани твърдо към стената , което означава , че не трябва да контактуват твърдо с пода / ламината.
Но си заслужава да се направи звукоизолация ,
за различен тип шумове и удари е различна изолацията , сложна работа е в България почти не се прави според мен .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот ivan_ws на 15 Дек 2015 16:54

Мисля да сведа избора до XPS 5mm или Кронотерм 5мм. Как стоят нещата с лепенето? XPS-а предполагам трябва да е с лепило към замаската, а после? Трябва ли грунд преди лепилото за плочки. И подово отопление изключено ли е в случая? Що се отнася до кронотерм, не съм го виждал, но до колкото разбрах представлява пресовани кокосови влакна, а такива съм виждал в матраците. Кое ще е по-добро? Предполагам,че кронотерма ще се слепи по добре с пода и плочките и че е събместим с подово. Като цена са почти еднакви, така че незнам, какво да наклони везните. Някой лепил ли е плочки директно в/у някой от тези два материала? В предвид, че основата за плочките ще е сравнително 'мека' да заложа ли на по-дебел гранитогрес, особенно в кухнята, където шкафовете лягат на по 4-6 пластмасови крачета, тоест тежестта е доста концентрирана. Да се притеснявам ли? Да поръчам ли на мебелистите по-голям брой крачета?
ivan_ws
Потребител

Мнениеот ivan_ws на 30 Дек 2015 17:11

Намерих нещо, което изглежда е специално за тази цел разработено:
http://www.austrotherm.bg/produkti/aust ... latte.html
Ще заложа на него и ще пиша за резултати.
ivan_ws
Потребител

Мнениеот емил на 30 Дек 2015 22:57

Разпространението на звука е изключително сложно , един човешки живот не стига за да се изучи .
Академил от форума би могъл да даде подробности .
Дължината на звуковата вълна е от 6м до 2-3 см , разпространението и в различните среди е с различна скорост , при движението си генерира хармоници , които и Академил не би могъл да осмисли .
Единствено мога да препоръчам използване на по- големи плочи , и специално внимание в местата на голямо натоварване - пред вратите ...
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Назад към Настилки и облицовки