Иновации в плочките.

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Re: Иновации в плочките.

Мнениеот емил на 24 Апр 2016 07:38

Прочетох писаното от Зезо , мн ми хареса каквото е написал .

С ужаст установих ,че аз също мажа средата на вдлъбнатите плочки за да има по- добър контакт ,но го правя абс. неосъзнато :?

Това значи , че или съм добър майстор ,(ако има такова понятие) ,или съм просто луд .
"Добър майстор " , е всъщност оксиморон , по- правилно е да се каже - "добряк" .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот $4ЕN на 24 Апр 2016 15:21

Аз също трябваше да го поздравя за написаното.
Съгласен съм с всичко.
Не мога само за себе си да приема не шпакловането на плочката и твърдението, че така покрива 80%.

За да се развива темата, ще ви покажа и едно лепило на Мапей. Ултралайт, тоест- ултра леко.

Шпакловането на плочката на Англ. се казва back buttering.
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот goro44 на 24 Апр 2016 22:57

Би било доста хубаво да го има това лепило.Мисля ,че скоро ще дойде и при нас и край на болния кръст :)
Аватар
goro44
СМР
СМР

Мнениеот Стилиян Лукаров на 25 Апр 2016 10:17

goro44 написа:Би било доста хубаво да го има това лепило.Мисля ,че скоро ще дойде и при нас и край на болния кръст :)

Жоре, има го и при нас. Аз се сещам за поне две чужди марки, които имат такова, а и поне една наша, българска марка претендира да произвежда лепило с тези качества. Друг е въпроса, че никога не съм имал желание да лепя по този начин. Лепенето от горе надолу е въпрос на това как си свикнал да работиш, когато си се учил, а също понякога може да бъде необходимо изискване. Нищо повече от това. Няма значение как лепиш плочите, ако искаш ги почвай от средата на стената, важното е крайния ефект да бъде добър. Лепенето на плочи е въпрос на умения, независимо от къде започваш да работиш.

Поправка:
Аз както винаги от краката за главата... sk (12).gif
Сега допрочетох, че визираш олекотените лепила... и тях ги имаме също. Има и олекотени с намален прахов ефект. Фирмите, които знам със сигурност, че ги предлагат са Вебер и Мапей (за Мапей си пише и в поста на Счен). sk (29).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот goro44 на 25 Апр 2016 14:13

За без праховото на Вебер го знам .Но олекотени тук при нас няма за сега (в Карлово )
Аватар
goro44
СМР
СМР

Мнениеот Стилиян Лукаров на 25 Апр 2016 15:13

goro44 написа:За без праховото на Вебер го знам .Но олекотени тук при нас няма за сега (в Карлово )

При предварителна заявка ще ти докарат.
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот time2burn на 29 Юли 2016 07:07

Ей, много интересно ми стана началото на темата - с фуга или без фуга. Моето мнение е, че фугата е отживелица от времето на лепенето на плочки с цимент. Истинска грозота е да видя баня с 2мм фуга. В една фирма в манастирски ливади правихме тераси по 250 квадрата, отново без фуга. Естествено - има си тънкости. Оставя се технологична фуга, която се прави през 7-8 метра и се оставя по цялата ширина на терасата. Фугира се със силикон. Но иначе тези неща, че като оставиш 2мм луфт между плочките и те си мърдат, това са несериозни неща. Фугиращата смес сама по себе си е достатъчно твърд материал, който не поема линейното разширение на плочките, тъй че цялата теория отива в историята. Върху подово отопление се лепи със флексово лепило - цм 16 или дори 17. За външни тераси отново. Ако плочките се налепят в зимни условия, нормално е да се наблюдават разширения през лятото, и да ви кажа честно има ли фуга или не няма да свърши работа. Има вече калибровани фаянси и гранитогреси, някой ще ми обясни ли как се редят с кръстчета sk (37).gif Фугирането с кръстчета едно време е било задължително заради ниското качество на фаянса, кривите ъгли, отсъствието на успоредност и много други дефекти. Кръстчетата позволяват доволни корекции при такива условия.
С това мнение не ангажирам никого. Майстори много и начини на работа бол.
Направил съм декари подове, тераси и най - вече бани. Спомням си, че само на две места ползвах кръстчета, и то по изрично настояване на инвеститора, защото знаеше, че фаянсът му е последно качество готово за изхвърляне. JC-ThankYou.gif
П.С. Гребен също не използвам, съхне ми, цапа ми и честно казано ме бави чистенето на фугата между редовете. Лепейки без фуга, ако попадне дори троха от материала върху ръба на плочката, веднага си оказва влияние. Да не говорим, че при гребена често остават компромиси, празни ъгли, кухини в средата. Ако банята изцяло е направена от картон, при това с идеални нивелации, само в такива случаи ползвам гребен, но горното отново е в сила. Първите няколко реда са на гребен, и после, защото ми съхне и цапа си минавам отново на мистрия. Няма грешка.
time2burn
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 29 Юли 2016 18:38

time2burn написа:Ей, много интересно ми стана началото на темата - с фуга или без фуга. Моето мнение е, че фугата е отживелица от времето на лепенето на плочки с цимент. Истинска грозота е да видя баня с 2мм фуга. В една фирма в манастирски ливади правихме тераси по 250 квадрата, отново без фуга. Естествено - има си тънкости. Оставя се технологична фуга, която се прави през 7-8 метра и се оставя по цялата ширина на терасата. Фугира се със силикон. Но иначе тези неща, че като оставиш 2мм луфт между плочките и те си мърдат, това са несериозни неща. Фугиращата смес сама по себе си е достатъчно твърд материал, който не поема линейното разширение на плочките, тъй че цялата теория отива в историята. Върху подово отопление се лепи със флексово лепило - цм 16 или дори 17. За външни тераси отново. Ако плочките се налепят в зимни условия, нормално е да се наблюдават разширения през лятото, и да ви кажа честно има ли фуга или не няма да свърши работа. Има вече калибровани фаянси и гранитогреси, някой ще ми обясни ли как се редят с кръстчета sk (37).gif Фугирането с кръстчета едно време е било задължително заради ниското качество на фаянса, кривите ъгли, отсъствието на успоредност и много други дефекти. Кръстчетата позволяват доволни корекции при такива условия.
С това мнение не ангажирам никого. Майстори много и начини на работа бол.
Направил съм декари подове, тераси и най - вече бани. Спомням си, че само на две места ползвах кръстчета, и то по изрично настояване на инвеститора, защото знаеше, че фаянсът му е последно качество готово за изхвърляне. JC-ThankYou.gif
П.С. Гребен също не използвам, съхне ми, цапа ми и честно казано ме бави чистенето на фугата между редовете. Лепейки без фуга, ако попадне дори троха от материала върху ръба на плочката, веднага си оказва влияние. Да не говорим, че при гребена често остават компромиси, празни ъгли, кухини в средата. Ако банята изцяло е направена от картон, при това с идеални нивелации, само в такива случаи ползвам гребен, но горното отново е в сила. Първите няколко реда са на гребен, и после, защото ми съхне и цапа си минавам отново на мистрия. Няма грешка.

И така става... Laie_67.gif
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот емил на 30 Юли 2016 14:13

lozanbat написа:Гледам, че в началото на темата сте коментирали системите за нивелация на плочки и кухините, които "остават" под тях. Всъщност няма начин да останат кухини само заради системата. Ако един майстор оставя кухини със системата, това означава, че ги има и без нея. sk (1).gif
Със системата няма как плочката да се изтегли нагоре толкова много, че да остане кухо под нея.

Не сме казвали ,че остават кухини заради изтеглянье нагоре от клинчетата .
Казвали сме ,че остават кухини в смисъл тесни ивички от гребенът , или когато е гРъбава много плочата в средата .

Проблеми с неуплътняване с гребен са според мен главно заради икономия на пари от квалифициран труд при замазките .
Демек претупват се на ниска цена замазките с големи кривини, и абсурдни наклони , после се плаща двойно за лепило .

Виждал съм тераси с такива грешни обратни наклони , че от тях успешно може да излети малък самолет , или да задържат толкова вода без да изтича в сифоня , че да плуват ( и гмуркат ) диви патици .
Виждал съм лепило под плочка 5 см - цяла тераса лепена с лепило дебело 3-5, че и 6 см лепило .
Така се е догодил икономичният клиент - много прост човек, с много пари , който поради простотата и крадливоста си мисли , че знае повече от всички , а и всички го лъжат sk (6).gif .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот time2burn на 31 Юли 2016 08:39

Е това с терасите е често срещано, особено при ново строителство. Инвеститорът плащ ниски цени за всяка операция и никой не следи за нейното качество. Минат замазкджиите и набързо изтеглят 200 квадрата без майки, та нали после фаянсаджията да се оправя. Виждал съм подобни ситуации с криви замазки, когато се търси наклон към сифона под лепилото да се поставя гипсокартон за пълнеж. Не е правилно, но на никой не му е пукало преди теб, а и материалите са с толкова ниско качество, че бъдещият собственик със сигурност ще изкърти и ще прави наново.
time2burn
Потребител

Мнениеот topgunnn на 29 Ное 2016 22:14

Всичко е много хубаво но има ли кой да плаща за иновации в плочките ?!
topgunnn
Потребител

Мнениеот емил на 04 Дек 2016 16:57

В повечето случаи няма кой да плати , и за това няма иновации.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Предишна

Назад към Настилки и облицовки