Паркет и всичко свързано с него

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Re: Паркет и всичко свързано с него

Мнениеот nikolayvarna на 29 Ное 2012 10:35

$4ЕN написа:Розовият грунг си е лепкав след като изсъхне.

Ами... това лепкаво с времето няма ли да изчезне, че много гадно се чува, все едно вървиш върху тиксо. Иначе трябва да разглобявам :)
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот $4ЕN на 29 Ное 2012 13:16

Това лепнене изчезва след като по повърхността на грунда полепне прах или други замърсявания.
За твоя случай не знам кого ще изчезне, но предполагам че ще изчезне все някога.
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот nikolayvarna на 01 Дек 2012 22:22

$4ЕN написа:Това лепнене изчезва след като по повърхността на грунда полепне прах или други замърсявания.
За твоя случай не знам кого ще изчезне, но предполагам че ще изчезне все някога.

Там проблема ще го реша - или го оставям, или го вдигам, подреждам, отдолу измазвам леко и т.н.
Обаче проблема ми вече е друг - възможно ли е, да отидеш в една от най-големите (модерни) фирми за паркет в България, да си поръчаш 25 кв. м. паркет Мамут от 40лв кв. м., да искаш монтаж чак след около месец, да дойде този ден, и да ти доставят две партиди (единия като мострата в магазина, а другия един мат, все едно някой го е минал с шкурка отгоре). Сега чакам да идвал камион, който щял да носи още от моя вид. Ами ако пак се различава? Майстора постави почти половината, когато дойде ред на другия вид, и сега седя и ........
При поръчката изрично проверявахме наличности, и им казах категорично, че ако ще 2 месеца ще чакам, но искам 25 кв.м. от една партида, една доставка. Все едно съм поръчвал при чистачката sk (37).gif . А иначе майстора, който поставя паркета (евала на тоя човек), гледа и отделя дъски ако нещо не му хареса и казва "ще сменят". Викам му - човек, с тоя брак се чудя как те държат във фирмата :) .
Утре ще сложа снимки, на този действително много красив паркет. Дано завършека на неприятната ситуация е приятен .
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот tanyaht на 13 Май 2013 15:54

Имам и аз едно лаишко питане.
Изциклихме стар буков паркет в две от стаите. Всъщност има още малко за циклене в едната стая. Мъжът ми се справи с тая работа с помощта на един лентов шлайф. Запазихме една кофа с фините стружки от цикленето. Ще има и още. Паркетът мислим да го минем с масло с твърда вакса на Осмо.
Въпросът ми е за фугите. Ако ги запълним със смола смесена със стружките, после Осмото дали ще успее да попие и там? Има ли вариант да се получат едни грозни ясно очертани фуги?
Как трябва да се процедира? Ясно е, че първо ще експериментирам на място, което ще е под някое легло, но все пак.
Ще се радвам, ако някой ми отговори. sk (43).gif
tanyaht

Мнениеот nasco2 на 13 Май 2013 16:04

Ако ползвате цветно OSMO ще си личи, ако е безцветно ще стане. Но, голямо НО, за полагане на OSMO е необходимо перфектно шлайфане дори полиране, съмнявам се, че с лентов шлайф може да бъде постигнато. Но все пак успех.
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот tanyaht на 13 Май 2013 23:12

Благодаря за включването.
Безцветно Осмо ще ползваме. Цветът след цикленето ми хареса (до скоро си беше като на строителна площадка sk (42).gif ), така че няма смисъл да се опитвам да го променям.
Сега остава да купим смола и да действаме. И тук недостатъкът да си от по-малък град - не съм сигурна, че успеем да намерим такова животно. В единия уж по-голям магазин не бяха и чували за фугиращи смоли за естествен паркет.
Обещавам да покажа снимки след това - преди и след.
tanyaht

Мнениеот nasco2 на 15 Май 2013 18:51

Пратката пътува ако си ти Търговище 0889-77-,,-,9. И малко съвети. След фугирането трябва още едно минаване с лентовият. Осмото се втрива в дървото, не се нанася като лак с повърхностен слой, то защитава дървото от вътре a (88).gif
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот parketmilanov на 09 Юни 2013 19:00

laminatite.jpg
IMG_0776.JPG
малко различна трактовка на паркет на таван ...надявам се да ви хареса :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
parketmilanov
Потребител

Мнениеот професионал на 09 Юни 2013 21:18

sk (49).gif :respekt:
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот nikolayvarna на 26 Ное 2013 21:04

Да запитам нещо.
В мазата си имам един паркет-ламинат, който реално е бил сложен, почти веднага след това махнат, временно щеше да стои в мазата ми и така..... вече 4 години. Дължината на повечето парчета е около 200 см, естествено има и половинки, поставихме го на трупчета, за да не се огъва. Но все пак в мазата си има влага. Тъй като ми заема мазата и ми писна да го гледам, мисля или да го сложа някъде (той е към 20 квадрата, а аз мога в едно помещение към 8-9 квадрата), или да го продам. Но най-вече ме интересува - как мога да разбера, дали това нещо не се е надуло, изкривило и какъв модел е този паркет.
Изображение
Изображение
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот maxuel82 на 26 Ное 2013 23:13

Как е захванат ламината за ОСБ плоскостта (тавана) :?
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Експерт

Мнениеот Chefo77 на 26 Ное 2013 23:29

nikolayvarna написа:Да запитам нещо.
...

Това е трислоен паркет, вероятно на Барлинек. Нищо не ти пречи да го пробваш дали става за монтаж - пробвай да вкараш няколко дъски една в друга, виж колко трудно влизат и дали като влязат остава някаква фуга. Можеш и да го замериш с влагомер, но като не знаеш каква е заводската влажност на този тип паркет, нямаш база за сравнение. С ъгъл (гьоня) можеш да провериш ширината и дебелината на дъските, пак с него - за измятане по късата страна, на око - на дългата.
Опитай това и ако всичко е ОК, не виждам проблем да го монтираш в стаичката. Тънка ивица Ц200 в нута и подложка отдолу и си ти :)
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот nikolayvarna на 26 Ное 2013 23:41

Искаш да ми кажеш, че наистина този паркет има цена около 60 лв кв. м., както ми казваха, но аз така и не вярвах? И аз съм го наврял в мазата за 4 години sk (37).gif .
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот Vlado66 на 26 Ное 2013 23:52

По-точно 64.70лв./м2-декор парен бук май-май sk (6).gif
Vlado66
Активен потребител

Мнениеот Chefo77 на 27 Ное 2013 00:18

Или бук, или някаква светла череша, или изумените им производни имена :)
Не, не струва 60 лева, а е струваЛ 60 лева. Сега колко струва е Божа работа :) Аз не съм фен на трислойката, а още повече - на Барлинек :)
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

ПредишнаСледваща

Назад към Настилки и облицовки