Паркет и всичко свързано с него

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Re: Паркет и всичко свързано с него

Мнениеот nikitheflame на 18 Ное 2012 00:37

Адаш, направеното трябва да се пази, но колкото и да се пази, ... понякога стават бели, като например един познат си направи ремонта, но детенцето му (да е живо и здраво) се "разписа" яко по стените от венецианска мазилка ;) Лошо му стана на човека, но... това е живота :)
А иначе не мисля, че ще потъваш при 5 мм подложка, когато стъпваш по паркета, особено пък с тая дебелина и здравина, едва ли ще се деформира фатално от тежестта ти.
Домашни строителни ремонти в Хасково и региона - 0894 61 94 38, 0889 23 80 81
http://vbox7.com/play:395fdb68
Аватар
nikitheflame
Консултант

Мнениеот nikolayvarna на 18 Ное 2012 09:41

Мерси много, като го сложа тази или другата седмица ще се похваля със снимки.
Форума е много полезен в много отношения, поздравления за всички участници sk (49).gif
Само ме притеснява това, че няма да мога да изчистя добре замазката и ще останат прашинки и ситни мръсотии, ама дано с грундирането да го реша проблема.
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот Chefo77 на 18 Ное 2012 15:46

Използвай прахосмукачка.
След грундирането му дай известно време да изпръхне. Не го запечатвай веднага с подложка и ламинат. Освен ако грундът не е на водна основа.
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот nikolayvarna на 18 Ное 2012 22:51

Chefo77 написа:Използвай прахосмукачка.
След грундирането му дай известно време да изпръхне. Не го запечатвай веднага с подложка и ламинат. Освен ако грундът не е на водна основа.

Ами то аз колкото и да го мета и чистя, винаги има още и още прах. Дори и да прахосмукача, е същото нещо, въпроса е след като грундирам пак ли ще е така или тогава вече тая мръсотия няма да се рони :) .
24 часа след грунд Боро контакт (един червен и един бял ми останаха) достатъчно ли е вече за ламината?
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот nasco2 на 19 Ное 2012 09:54

С 5мм. ако е добра подложката, ще се смачка само там където има неравности по пода, с 3мм. е същото, просто си виж нивата. За избора на ламината, поздрави и от мен колкото и да не съм привърженик на този вид настилка. Цената му е около 37-38лв. за тези пари има добри естествени паркети.
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот Chefo77 на 20 Ное 2012 00:00

Насе, не подвеждай човека (че току виж се разстроил), за тези пари се взема нелош пакет, но още толкова ще му е монтажа и материалите :)
24 часа би трябвало да са ОК за тези грундове. Вече не би трябвало да се рони, то ще си проличи де.
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот $4ЕN на 20 Ное 2012 01:04

Няма да има повече прах, но е препоръчително да се грундира с дълбоко проникващ грунд.
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот nasco2 на 21 Ное 2012 10:02

Chefo77 написа:Насе, не подвеждай човека (че току виж се разстроил), за тези пари се взема нелош пакет, но още толкова ще му е монтажа и материалите :)
24 часа би трябвало да са ОК за тези грундове. Вече не би трябвало да се рони, то ще си проличи де.

Я виж тук прИмоцийката на първа страница a (88).gif http://standartparket.com/ с монтаж, циклене и лакиране 32.95 лв. первазите не са включени, но и при горепосочената цена и на ламината не са включени.
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот nikolayvarna на 25 Ное 2012 00:10

Аз съм го платил от няколко седмици.
Обаче в едната стая едната фирма ми казва да грундирам щом искам, а в другата стая другата фирма казва че не било хубаво.
А кажете сега защо така. Кое е правилно, или кой ме бърка.
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот Chefo77 на 25 Ное 2012 00:42

А "другата" фирма какви доводи изтъква срещу грундирането или просто така си говорят? Защото "за" се сещам за поне 2 предимства, против ... sk (13).gif
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот nikolayvarna на 25 Ное 2012 10:07

Chefo77 написа:А "другата" фирма какви доводи изтъква срещу грундирането или просто така си говорят? Защото "за" се сещам за поне 2 предимства, против ... sk (13).gif

Няма доводи. Чист въпрос - няколко дни преди монтажа да се грундира ли пода - не било хубаво, защото било на водна основа. В другата стая ще слагам друг ламинат от друга фирма, и там казват да грундирам, но поне един ден по-рано.
Според мен тоя прахоляк отдолу ми се иска да го запечатам, обаче леко се притеснявам да не объркам нещо. Днес или утре трябва да го правя, затова ще се радвам на съвет. Остана ми един розов грунд Боро от майстора от плочките, също си купих един бял на Леко, който се разрежда с вода 1/5 1/7 :) .
Chefo77 - след нова година планирам един дребен ремонт на друго място с ламинат в една стая и имам един ест. паркет (по-скоро е дюшеме) от 3 години стои в мазата (той е слаган, почти еднага след това махнат и ми беше подарен) , него пък за съседната стая ако не се е окривил или надул, но живот и здраве да дойде момента ще се обадя да погледнеш става ли или е за печка.
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот Chefo77 на 25 Ное 2012 22:51

Мажи смело. Ако имаш климатик в стаята, пусни го на осушаване като намажеш основата - ако те притеснява. Какво като е на водна основа, ти няма да го разреждаш в бидон с вода :)
За паркета - нямаш грижи. Звънни като се решиш - ще се видим нейде и ще го изкоментираме :)
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот nikolayvarna на 25 Ное 2012 23:30

Днес не издържах и намазах. В стаите беше 17 градуса и 68% влажност. Творих на отворена врата, стана вечерта към 13 градуса и 72% влажност. Имам един измислен термометър, ама докарва цифрички.
Нямам климатик, затворих дори вратите да се постопли малко, монтажа на първата част от паркета ще е в сряда. Ще е изсъхнало идеално.
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот nikolayvarna на 28 Ное 2012 22:22

Въпрос:
Грундирах една част от едната стая с останал ми розов контактен грунд, минаха 3-4 дни от грундирането, но там леко лепне. Сложиха ми днес паркета (в нея стая 8 мм с 5 мм подложка фибран) и като стъпя отгоре се чува едно залепване и разлепване. Дали ще изсъхне, ще спре да лепне, или като сложа мебелите и натежи ще спре това?
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот $4ЕN на 28 Ное 2012 23:38

nikolayvarna написа:Въпрос:
Грундирах една част от едната стая с останал ми розов контактен грунд, минаха 3-4 дни от грундирането, но там леко лепне. Сложиха ми днес паркета (в нея стая 8 мм с 5 мм подложка фибран) и като стъпя отгоре се чува едно залепване и разлепване. Дали ще изсъхне, ще спре да лепне, или като сложа мебелите и натежи ще спре това?

Розовият грунг си е лепкав след като изсъхне.
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

ПредишнаСледваща

Назад към Настилки и облицовки