Паркет и всичко свързано с него

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Re: Паркет и всичко свързано с него

Мнениеот yaneff82 на 07 Юни 2014 22:35

Ами наздраве ,ама аз не съм на анасон .
Аз седя на един стол и почван да хвърлям ламелите те сами се редят sk (12).gif
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот Chefo77 на 07 Юни 2014 22:47

емил написа:Янев , а дали опъват конец ( за проверка правината , и коригират при 5- 10 м ) при първите 2-3 реда , или разчитат на правоъгълността на ламелите, или го редят гьоторе ?
Съжалявам за Чефо ,той не издържа ... дано да е добре , се пак пия глътка мастика за негово дздраве sk (43).gif

Бях написал " корегират", обаче като се сетих за Академил :fies: - бръзо-бръзо го преправих на "коригират "
Ужасс.

А ти можеш ли да дадеш разумно обяснение ЗАЩО се налага задължително опъването на конец? Как ще реагираш, ако ти кажа, че НИКОГА не съм опъвал конец на ламинат и за толкова години нямам изкривен ред? Приятелю, ако ламелите не са с правоъгълна геометрия е едно, но ако изкривиш реда, не можеш да ги закопчееш изобщо. И дори и да ти е неприятно, трябва да ми повярваш :) Има разлика между това да отвори триъгълна фуга на късата страна и да изкривиш реда. Второто е много по-лесно за установяване. Апропо, и на паркет се случва МНОГО рядко да опъвам конец - разчитам на окото си и се оказва, че е ако не по-точно, то не отстъпва на конеца. Но пък това не се случва на втория обект.
Ей-на, Николай като опъне една глътка ракия за мое здраве, може да познае поне каква е - кайсиева, гроздова, прасковена ... Може да уцели градус, да познае дали има повечко захар, евентуално единична или двойна преварка... Аз ако опъна ще установя: "Ракия". sk (3).gif
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот yaneff82 на 07 Юни 2014 22:56

Аз съм на уиски , ракия пия само като изпадна в абстиненция .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот емил на 08 Юни 2014 00:47

Но Чефо аз наистина не знам , и питам от любопитство( и вече разбрах ) .
От мимолетният си опит добих чувството , че при първите 2-3 реда може да се изкривят 2-3 мм на 5м примерно ( но не знам) ,което при следващите редове да се затвърди и да създаде по- големи проблеми натам .
Паркетът след малко работа разбираш, че изобщо не е проста работа , и моите уважения към майсторите паркетаджии...
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Chefo77 на 08 Юни 2014 16:45

емил написа:Но Чефо аз наистина не знам , и питам от любопитство( и вече разбрах ) .
От мимолетният си опит добих чувството , че при първите 2-3 реда може да се изкривят 2-3 мм на 5м примерно ( но не знам) ,което при следващите редове да се затвърди и да създаде по- големи проблеми натам .
Паркетът след малко работа разбираш, че изобщо не е проста работа , и моите уважения към майсторите паркетаджии...

Хихи.
Ти си монтирал една стая ламнат и имаш такива опасения и заключения. Ако дойдеш към Варна, ще те взема на естествен паркет да се учиш. Да видиш там какви замервания са. sk (3).gif
На ламината се иска старание и упоритост... много упоритост, за да продължиш да редиш при крив ред :) Иначе за моженето - може да се изкриви, но в този случай не ти е нужен конец, за да го разбереш.
Толкова много тънкости има във всяка професия, които отстрани не се виждат, но нагазиш ли - ти правят впечатление. И обратно - вътре ли си, пак не ти правят впечатление. Във всяка професия, без изключение.
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Предишна

Назад към Настилки и облицовки