Как да избегна промяна на цветя на фугата при намокряне

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Как да избегна промяна на цветя на фугата при намокряне

Мнениеот Kiki Miki на 21 Мар 2019 11:52

Здравейте,
Обръщам се с молба за помощ, тъй като виждам, че има големи професионалисти, а моят майстор неможе да ми помогне по въпроса.
Преди няколко дни установих, че белите фуги в новата ми баня променят цвета си в сив при намокряне и това прави банята изключително нелицеприятна.
Фугите са правени с Мапей и възвръщат белият си цвят като изсъхнат. Някои хора ми казаха, че ако нанеса импрегнатор за фуги, това би помогнало, но от това което чета по форумите не е много обнадеждаващо.
Моля Ви да ме посъветвате какво да направя, за да избегна тази промяна на цвета на фугата при намокряне.
Благодаря Ви предварително за съдействието!
Kiki Miki

Re: Как да избегна промяна на цветя на фугата при намокряне

Мнениеот Стилиян Лукаров на 21 Мар 2019 13:19

Импрегнатор би свършил работа... Никога не сме ползвали и затова не знам, какъв ще бъде ефекта. Обикновено си ползваме нормална фуга. Всеки строителен материал при намокряне променя малко или много цвета си. Това е нормално, особено за фугиращи смеси... Въпрос на гледна точка е дали дразни или не... Вземете от импрегнаторите на Мапей и нанесете. Четете етикета и спазвайте инструкциите, че да не пожълтеете плочите... после отстраняването е трудничко. :)
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот ttoddy на 26 Мар 2019 13:14

Здравейте, всички фуги променят цвета си особено по тъмните. Бялата фуга не би трябвало да промени цвета си, освен ако не е изцапана при забъркване и фугиране. Аз бих препоръчал ако не е изцапана силиконов инпрегнатор, например по нисък клас на Боро или по висок на Церезит. Въпреки, че разликата в цената не е голяма, но аз съм за Церезит.
ttoddy

Мнениеот Kiki Miki на 26 Мар 2019 14:10

Благодаря на всички за препоръките :) Ще следвам съветите Ви и ще споделя след това дали съм се справила с проблема :)
Kiki Miki

Назад към Настилки и облицовки