Опаковане на минерална вата

Опаковане на минерална вата

Мнениеот tanyo на 27 Яну 2017 22:41

Искам да сложа минерална вата за изолация в окачен таван. Четох че с времето ватата се разпрашава и прониква в стаята където се вдишва.

Мога ли да избегна това като предварително опаковам плочите вата в найлонов чувал или стреч-фолио. Малко е играчка но е изпълнимо. Найлона не може да се лепи за тавана, но мисля да лежи върху профилите и ГК ( може да сложа допълнително профили).

Това би ли създало някакъв проблем с конденз или претоварване на конструкцията ?
tanyo
Потребител

Re: Опаковане на минерална вата

Мнениеот chapara на 28 Яну 2017 12:09

"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот tanyo на 29 Яну 2017 10:22

Малко допълнителна информация: апартамента е 1-ви етаж от 10 етажен блок, монолит. Външните стени са 30 см тухла + 8 см EPS външна ТИ. ПВЦ дограма.

Ватата която смятам да сложа ще е каменна 50 мм, 30-40кг/м3 . Притесняа ме че ако опаковам ватата в найлон може да се наруши паропропускливостта на тавана и да се образува конденс по найлона.

Алтернативата ми е стиропор 30-40 мм и ГК. но предпочитам вата защото в окачения таван ще минават кабелите на ел.инсталацията.

Мога да не слагам нищо между ГК и тавана , но ме притеснява че 5см въздух няма да е достатъчно за изолация.
tanyo
Потребител

Мнениеот chapara на 29 Яну 2017 19:12

Ватата не се опакова по начина който си замислил, така ще останат фуги и въздушни термомостове. Полага се ватата , по конструкцията се поставят през 50 см. двойнозалепващи лепенки и се поставя пародифузионно фолио по тях, така че то да се изпъне, ако има прекъсвания се застъпва поне 10 см. на места на конструкцията и после се шие картона. Фолиото се оставя да виси при стените и се изрязва след поставянето на картона. Може да се постави като компромис и дебел наелон. Така до ватата няма да има достиг на влага. Влагата ще преминава до картона и при проветряване ще си излиза навън. У нас е така от 2012 год. и няма никакви проблеми.

http://www.knaufinsulation.bg/%D0%B2%D1 ... 1%82%D0%B0

z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Назад към Сухо строителство - Гипскартон