Rigips или Knauf?

Rigips или Knauf?

Мнениеот boghidar77 на 20 Ное 2016 19:35

Здравейте искам да ви попитам относно качеството и на двата производителя.Предстои изграждане на около 100 кв.м стени и тавани, конструкцията и картона ще си го монтирам сам.За фугите и шпакловката ще се доверя на майстор.Нямам си и най-малка представа от качеството на материалите ако има някой с практически опит нека сподели.Става въпрос за цялостната им система за монтаж картони,профили,ленти,готови и сухи шпакловки и т.н.Цената не е определяща.Благодаря ви предварително.
boghidar77

Re: Rigips или Knauf?

Мнениеот pooh на 20 Ное 2016 22:43

Конструкция - Rigips - дебелина на профила 0,6 мм. от така наречените "къдрави профили" или официално - с рифелована повърхност. По-добри последните години не съм виждал.
Гипсокартон - Лятото попаднах на една нова, за мен, марка - NIDA. Останах приятно изненадан - хубави плоскости, които освен всичко, бяха и с фабрично скосени напречни ръбове. Ако си намерите от тях - ползвайте ги и няма да съжалявате.
Крепежи - KNAUF!
Шпакловка - Sheetrock!
Вата - Rockwool, URSA, Isover - в тази последователност. URSA е преди Isover, най-вече, заради по-доброто съотношение цена:качество.

Ако позволите, само един въпрос на финала:
Щом цената не е решаващ фактор, защо решихте сами да си изпълнявате конструкцията и обшиването? Шпакловката не може да оправя фрапантни грешки, а Вие явно не сте работили Сухо строителство, щом задавате подобен въпрос. Просто ми е любопитно, как човек избира, с кое от нещата, които не умее, може да се справи сам и с кое - не?

Успех.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот boghidar77 на 20 Ное 2016 23:49

Много ви благодаря pooh за информацията.Имах предвид цената на материалите не е определяща в смисъл не винаги по-скъпото е по-качествено.С монтаж на гипскартон се съм се занимавал известно време през 2002г. в Италия.Случвало се и през годините да помагам на приятели.Не вярвам нещо драстично да се е променило.А със шпакловката пробвал съм ами не ми се получава както трябва затова ще се доверя на специалист.Не се занимавам от отдавна и за това няма никаква идея за качествата на материалите.Поздрави.
boghidar77

Мнениеот yaneff82 на 27 Дек 2016 17:52

Това лято и аз попаднах на тази марка нида и на мене ми хареса и ми направи впечетление че има стъклофибърни нишки вътре като огнеупорния картон и доста трудно се реже , но за сметка на това е много здрав картона .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Назад към Сухо строителство - Гипскартон