Преградни стени и предстенни обшивки

Re: Преградни стени и предстенни обшивки

Мнениеот okvij на 10 Мар 2015 01:00

напълно подкрепям ,,pepo,,stenmark,, i ,,pooh,,(вече съм убеден че си разбират от работата и са професионалисти за разлика от yaneff) cw i uw профилите не се захващат един за друг и още нещо между uw профила и плочата се поставя гумена подложка и наистина се оставя 10мм фуга.при преградна стена винаги се,, шие,, 15см от тавана надолу и от пода нагоре.И yaneff недей да съдиш гурбетчиите защото със сигурност знаят повече от теб и защото ,,навън ,,се работи с мнооого надзиратели а не като в бг.конструкция-проврека -разрешение за затваряне на един пласт-проверка-разрешение за затваряне втори пласт ако нети отърва няма заплащане от 16 eu/m2 за труд и никой не позволява своеволия.Информацията ти за сухото строителство е доста оскъдна и ако не дай си боже излезеш навън и ти дадат един акустичен таван и една 15 метрова преградка ще си доста неподготвен.
А относно покривите -най добре си изтрий снимките да не ставаш за резил!!!
okvij
Потребител

Мнениеот yaneff82 на 10 Мар 2015 04:59

Ти пък от къде изскочи бе , че и наклон на х.. ще ми даваш . Пусни снимки на твоя работа да те видим какъв мега професионалист си . За прегради на мене ще ми говориш .............. изобщо за картон ? Ти нормален ли си ?
Писнало ми е от хора без покритие , не си пуснал една снимка в този форум , да видим ти какво правиш ,тръгнал да ми обяснява на мене .
Никога не съм твърдял , че съм кой знае какъв майстор , но съм сигурен , че работя най малко 3 пъти повече от тебе , тоест имам 3 пъти повече обекти , за една година не ми се събира повече от месец почивка , и повечето обекти са ми с препоръка .
А за гурбетчии не ми говори , че ми е писнало от хора които не могат да се реализират тук и ходят да бачкат в чужбина , живеят в скапани мазета , ядат кренвирши , за да могат като се върнат след половин година да си купят 15г кола и пак не вадят колкото аз вадя тук .
А това ,че там работят по друг стандарт толкова ме засяга мене , че ще го преместя в другия крачол аз тук си работя по нашия си , и все пак , не си мисли , че не знам как се работи на вън .
Ето ти и домашно .... http://www.yaneff82.snimka.bg ТЪРСИ ГРЕШКИ Да има за какво да се хванеш докато не работиш Laie_67.gif
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот roofbuilding на 11 Мар 2015 04:22

yaneff82 написа:Ти да не си му майка .
Написал съм такива дето са работили с някакъв ...........
а не такива като тебе дето са работили с някакъв .........

Не ми се хващайте за каквото ви отърва , като ония пич с покривите да ми вади снимките избирателно .

Няма нужда да ти ги вадя избирателно. Ти сам си се погрижил да снимаш целия процес на твоето и на колегата ти по форума изпълнение.
Покрив от село Маринка-2. Предполагам това е втори "късметлия" попаднал на теб, че и дори с препоръка.
Изображение
Изображение
Гледайки снимката веднага възникват някои въпроси, но също така и се разбират някои неща.
1. Покрива е бюджетен. Т.е. средствата са ограничени, т.к. улуците остават стари, обшивките, надулучните поли, уламите са от поцинкована ламарина. Дървената конструкция е старата. Новите керемиди са от ниския клас.
2. Почвам с неудобните въпроси.
Защо е необходимо да се слага OSB, при положение, че средствата са ограничени? Не е ли целесъобразно с разликата в цената между OSB-то и дъските да се подменят улуците, било и с поцинковани?
Защо деформациите от стария покрив се запазват? Оправдания от този род(отбелязано в червено) не са допустими, най-малкото от уважение към колегите в този форум.
m@rtin написа:
ANGELI написа:
yaneff82 написа:Много се палите някой като ви каже ,че не е правилен начина ви . Аз научих доста в този форум. А най важното което научих е да приемам критики и да се уча от грешките си и от хората които разбират повече от мене.

.............................................

Да се понамеся и аз , виждам че си свалил снимки които искаш да покажеш а не снимки които показват!!!
Съседните снимки на тези които си свалил са повече от красноречиви!!
И това е РЕМОНТ НА СТАР покрив(да подчертая) а не изграждане на нов!!!
Изображение

Защо контралетвите не следват ребрата? Защо фолиото е над контралетвите, когато мястото му е под контралетвите.? Не ви ли притеснява факта, че метала кондензира и с времето това OSB ще изгние? Не е ли редно уламата да се сложи върху скарата?
Ако има попаднала вода заради вятър ли, сняг ли, счупена керемида ли как ще се оттече в улука? Не се ли намалява живота на тези летви при този тип редене на скара?
Защо задната обшивка на капандурата е застъпена върху страничните обшивки, а не е закопчана за страничните обшивки? Когато ми отговориш на тези въпроси подробно и с обяснение, което подобава на класата или претенциите ти за "ВЕЛИК" майстор, на когото дума не може да каже никой, то тогава мога и аз да те препоръчам някъде. Но................. едва ли.
Ако влезеш да правиш баня, която няма прави стени и имаш рекламации, то аз вече знам какво ще ти е оправданието. Това по-скоро се отнася към твоя градски. И понеже и двамата се осра.........те на този покрив, нормално е и да се подкрепяте.
Но не мога разбера защо един болярин, май се казваше "МАЙСТОР ВТ", така неподготвено се изказва в твоя подкрепа за покривите при положение, че и той се е ос...ал с неговите. Виж какво казва той:
МАЙСТОР ВТ написа:Не виждам как отвеждаш водата от фолиото в улука. Струва ми се че така както са направени контра летвите менбраната я оставяте зад улука да виси. Не се виждат и възглавници. Междините столици не ги снаждаш на свирка лягат само по 7см на попа, разчиташ само на скоби.
Тук се появяват нови термини, от рода на "свирките". Доста интересно. Но да продължим нататък. Това са снимки от неговия сайт. Изображение Изображение Но аз не виждам ни възглавници, ни "свирки".
В заключение ще го кажа така. На такива като вас тримата им казвам "общи работници". Защото правите всичко, а как ................... вече видяхме. Не е нужно да правиш в 3 пъти работа повече от когото и да било, направи колкото другия. Но го направи както трябва. Всяка жаба да си знае гьола.
P.S. Доста колеги от другия форум, който оплюваш доста тук, в пъти са по-добри от вас тримата при изграждането на покриви. Поради простата причина, че виждат какви майстори има, за съжаление!
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот academil на 11 Мар 2015 18:37

roofbuilding написа:Оправдания от този род(отбелязано в червено) не са допустими, най-малкото от уважение към колегите в този форум.

Я да видим какъв атитюд експлицира релативно пишещите тук roofbuilding.
И как се изразява...
roofbuilding написа:един болярин, май се казваше "МАЙСТОР ВТ", така неподготвено се изказва в твоя подкрепа за покривите при положение,
че и той се е ос...ал с неговите.
...
Това по-скоро се отнася към твоя градски. И понеже и двамата се осра.........те на този покрив, нормално е и да се подкрепяте.

Брилянтен каналджийски речник, на който баш-майсторите от ВиК-сектора напълно биха завидели!!! Че дори и на Сточна гара...
И напълно лишена от положителна емоционалност смислова натовареност на недотам граматично правилните конструкции.
Уважителност никак не забелязах.
Сега да си изясним ЧСВ на roofbuilding - Чувството за Собствено Величие.
roofbuilding написа:Доста колеги от другия форум, който оплюваш доста тук, в пъти са по-добри от вас тримата при
изграждането на покриви.

Това, разбира се, може да го каже - как да кажа за да стане ясно, ами всепризнат експерт в дадената област,
нещо като супер-съдия в спорта, дето поради липса на такива обикновено се подвизават поне трима съдии.
Аз обаче в областта на покривните конструкции не мога да дефинирам ниво на експертност, и оставам в състояние на когнитивен дисонанс.
Простата причина е, че липсва каквато и да е цялостна теория, която екзактно да дефинира кое е правилно и кое не е,
налице са множество емпирични правила, натрупани през 10-те хиляди години, през които са се правили дървени покривни конструкции,
и изобщо покриви на сгради.
По правило правила, подлежащи на промяна в зависимост от район, климат, материали, технология, инструментариум, техническа култура
на изпълнителя, и пр. и пр. Умножени по икономически и финансови условия.
Естествено, терминологията е различна, не само в световен мащаб, дори за отделни райони на малки държави, като България.
Да споделя, такъв експерт, цитиращ ми германските норми за снегово натоварване със желание да ги имплементира в моето село, ще посрещна с
перфидно отпращане - тази година валя два пъти сняг, единият път натрупа 2 см, втория път 2 мм, и то тук-там.
Хайде, roofbuilding, моля да дефинираш аксиоматичната основа на квантификацията на майсторството, която използваш за да дадеш горната оценка.
Кой математически апарат прилагаш - облачно програмиране, размити множества, експертни оценки, прагови стойности?
Отдавна ме мъчи този въпрос.
Пак ще се отплесна, изразът
roofbuilding написа:Не ви ли притеснява факта, че метала кондензира и с времето това OSB ще изгние?

няма да коментирам - затруднява ме към коя точно физическа област да го отнеса.
Също и констатацията с елемент на учудване
roofbuilding написа:...уламите са от поцинкована ламарина

От неръждаема ламарина с висока химическа устойчивост ли да са ??? В http://www.roofbg.com не видях титанови.

Извинете, че не се спирам на конкретни критични забележки. Не че ги няма. Вече отбелязах - в една емпирична област точните оценки са рядкост.
Поради това не виждам нищо конструктивно в тези писаници, главно от roofbuilding, нито нещо полезно за читателите на този форум.
Излагайте си материалите с пояснения за читателите в смисъл "за толкова пари-еди как си-с еди какво си-аз го правя така".
Налице е относително устойчива привична вътрешна предразположеност на roofbuilding към остър тип на реагиране.
Всъщност аз нищо полезно не намерих ни за начинаещ, ни за напреднал потребител и във фирмения сайт http://www.roofbg.com.

Темите за покриви с участието на 4-5 активни участници, вече текат повече от година, преимуществено с размяна на обиди.
С нищо не допринасят за професионализма във форума, нито имат минимален коефициент на полезност за читателите.
Досадни са.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот roofbuilding на 11 Мар 2015 20:05

Красиво пишеш, обаче! Както каза едно човече:"По делата ще ги познаете". Без твоите "2 стотинки" няма как да мине нито една от темите.Убеден съм, че и другите колеги занимаващи се с покриви ще споделят моето мнение, както и са го направили де.
А относно речника, каквото се повика-това ще се обади.
yaneff82 написа:Сега се получи неловко, много гадно ,чак ми е кофти да ти кажа колко се дънищ. Няма да ти обяснявам защо, фунията дето ще ти наливам а малка спрямо нужния обем за запълване.

yaneff82 написа:Сега ясно ли ти стана или да разяанявам още? Ще учиш баща си как се правят лапета Laie_67.gif

yaneff82 написа:Отказвам се да ти обяснявам, явно си по тъп от колкото предполагам.

yaneff82 написа:Ти пък от къде изскочи бе , че и наклон на х.. ще ми даваш . Пусни снимки на твоя работа да те видим какъв мега професионалист си . За прегради на мене ще ми говориш .............. изобщо за картон ? Ти нормален ли си ?....................

И понеже пак се включваш, когато аз посочвам нечии грешки ще те помоля да ми обясниш даденото изпълнение на колегата "yaneff82". И ако аз съм сбъркал моите въпроси или има някакви нови технологии, които аз не знам то аз ще си призная моята некомпетентност. Защото незнанието не освобождава от отговорност.
И много ви моля без оправдание от рода" Ами той, човека, така си го иска"
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот vencii на 11 Мар 2015 21:28

Профилите не ги хващам картона го бода за ud. Ако не се хваща за ud картона,нали при шпакловката обрьщам лента на ьгьла между тавана и стената и според моята логика опираме до там колко движение може да понесе гипсовата шпакловка преди да спука ьгьла.
vencii
Активен потребител

Мнениеот yaneff82 на 12 Мар 2015 19:40

Мислех да ти се обяснявам на дълго и на широко , ама какъв е смисъла ? Ти си си навил пружинката ,що да ти я развивам ?
А това ,че каквото повикало такова се обадило много си прав .

Айде спи спокойно ......... [smilie=to funny.gif] Laie_67.gif
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот nikolayvarna на 03 Окт 2015 12:48

Да се "похваля" от .... строителни работници, според чиито шеф могат да слагат и гипсокартон.
http://prikachi.com/images.php?images/223/8387223A.jpg

Това е стена, с размери.... около 150 на 310 см. На тази стена има 4 CD прифила, като окачвачите са по 2 на профил. Там където е кабел, трябваше да има отвор по цялата височина за вграждане на едно пано, даден е точен размер от ширина 49 см на разстояние 35 см от външния ъгъл...но "работещите с дрелка" решили, че просто когато му дойде времето аз ще си отрежа отвора с ножче. Принципно на тази стена по план трябва да има интериорен камък, но за да има наистина, трябва да разглобя стената, сам да си я подсиля, и после да си я затворя пак. Някак не става 15 см картон без профил да държи камък с тежест 30кг/кв.м. Което и ще направя. Абсолютно същото подсилване има на колоните около витрината, те са с малки размери и там пък при натиск ще влиза картона навътре с поне 2-3 мм. Толкова ли на 310 см височина не им се отсвидиха по още 1-2 окачваща, за 5 лв ли са тия хора бе.... Тъй като ще си слагам втори таван, казах им да не шпакловат, излишно е, колко по 5 лв им спестих...
Чудя се друго...при цена на имота от 2к евро на кв. м., трябва ли да ползваш работници с надник 30-40лв на ден да вършат работа, която картонджия би взел примерно 100 лв. За ххх път се убеждавам, че като купуваш нещо трябва да е на тухла, приспадаш разходите и си намираш кадърни майстори, хора, които знаят какво правят.
ps: нямам снимка на тавана, където има четворна фуга от картон. Или на друго място 1 кв. м. е направен от 5 парчета картон, най-малкото с размери 2 см / 50 см. Не мога да намеря снимки имах и на това.
Получава се като в апартамента, след акт 16 влизам и почвам да събарям.
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот nikolayvarna на 03 Окт 2015 13:16

Намерих още една архивна снимка:

http://prikachi.com/images.php?images/272/8387272w.jpg

Това ще е първото ниво на тавана, ще има още едно с отвори тук там :) .
От висящия кабел наляво до стената е 420 см, окачвачите са някъде през 120-130 см. Грубо стъклото е към 70-80 см високо...така че съотношението отговаря.
Просто втория таван като го прави майстор, ще трябва да хваща на определено разстояние директно през техния таван на бетона.
Не съм прекалено критичен нали? Опитвам да гледам положително, на моменти ме избива малко на яд... дано аз да греша и всичко да е перфектно, ама.... moil.gif
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Предишна

Назад към Сухо строителство - Гипскартон