Въпрос за преградна стена

Въпрос за преградна стена

Мнениеот Цветомир на 25 Юли 2014 15:10

Здравейте колеги.Нов съм в този форум и имам един въпрос, колкото и да е глупав.Искам да направя преградна стена в тоалетна(няма да има течаща вода в нея).Това един килер в стара панелка.Мисля да използвам CD и UW профили за конструкцията.Размерите на преградното "г" ще са 50 и 20 двете страни и височини по 2.50.Питанията са ми.Правилен ли е избора на профилите?От два пласта гипсокартон ли трябва да я правя?Дали да я мажа с грунд преди лепенето на плочките?Благодаря предварително на всички.
Цветомир
Потребител

Re: Въпрос за преградна стена

Мнениеот pooh на 25 Юли 2014 15:59

Профилите за преградна стена завършват на W, което значи, че нужните профили са CW и UW. Щом няма да носи нищо - може и да е единично обличането с гипсокартон. Освен грундирането, не забравяйте и хидроизолационите ленти в ъглите.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот Цветомир на 25 Юли 2014 17:01

Благодаря ти много.Това значи,че като са само плочки не се изисква двойна обшивка.А, и друго, 50 UW и CW малко ли е, или да купя 75.
Цветомир
Потребител

Мнениеот pooh на 25 Юли 2014 17:31

Двойната обшивка е препоръчителна, не задължителна в дадения случай. Доколкото разбирам стената ще е само декоративна, все пак общата й дължина е под метър. Вече ако говорим за цяла стена (нещо по-дълго от метър), освен двойната обшивка, се сгъстява и конструкцията. Всичко това е с цел, да няма никакво огъване под плочките - иначе се пукат и падат.
UW50 и CW50 са малко за стена, но в случая ще стигнат - Г-образна форма е самоподдържаща се, освен това е с малки размери и ще е хваната в пода и тавана (предполагам).
Все пак, ако трябваше аз да я права - бих използвал 75 мм-ова конструкция - хем ще стане по-здраво, хем ще е и на някакъв точен размер (10 см.).
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh

Мнениеот Цветомир на 26 Юли 2014 11:50

Благодаря ти!Друго е като чуеш думи от професионалист.
Цветомир
Потребител

Назад към Сухо строителство - Гипскартон