Питане относно гипсокартон

Питане относно гипсокартон

Мнениеот shotgyn на 12 Юни 2014 08:26

Здравейте!
От скоро захванах ремонт на хола, и съм решил едната стена да я правя с гипсокартон и вата за изолация (стената е външна), обаче имам един проблем профила трябва да легне много близо до розетката на комина дали това ще бъде проблем? Има около 6-7 см аз го смятам 3см профил и около 1см картон, но по важния ми въпрос е ще бъде ли проблем, топлината която ще отделят кюнците про положение, че ще са на 2-3 см от картона? Има ли вероятност да спукат фугите? Имам и още 1-2 въпроса, с какво да шпакловам комина, шпаклован е с гипс някога, и не видях никъде да е спукал само в ъглите (предполагам, че е зидан след като са сглобени панелите), аз мислех да сваля стария гипс да грундирам 1 ръка флексово лепило за плочки и след това 1-2 ръце сатен, но искам и вие да изкажете менение като професионалисти има ли смисъл да свалям стария гипс, и има ли смисъл от флексовото лепило за плочки, или да сваля само слабата шпакловка да си грундирам с артефикс и след това 2 ръце сатен и разбира се стъклофазерна мрежа по ъглите? Последен въпрос, за който се сещам в момента каква вата да ползвам?
П.С. Апартамента е панелка. Не съм професионалист, а по скоро начинаещ любител, затова ако има някои страшно глупави и глупаво зададени въпроси моля да ме извините.
П.С.2 Забравих да се представя. Казвам се Петър от гр. Самоков, работя в строителството от около 2 години, но не като майстор, а по скоро чирак общ рабоник или както било модерно сега строителен работник :D Работил съм предимно с гипсови машинни мазилки, шпакловка и боя, като не твърдя, че съм се усъвършенствал в нито една от тези манипулации по скоро имам някаква представа за какво иде реч.
shotgyn
Потребител

Назад към Сухо строителство - Гипскартон