Монтаж на картина върху гипсокартон

Re: Монтаж на картина върху гипсокартон

Мнениеот Chefo77 на 18 Яну 2014 09:28

nikolayvarna написа:Искам да сложа една картина, преградна стена с двоен гипсокартон. Върху нея има венецианска мазилка. Картината е с диагонал около 70 см, лека, като смятам след време да сложа по-голяма на същото място, но вероятно с друга по-висока точка на закрепване.
Въпроса ми е, с какво най-безобидно мога да окача картината. Дюбела голяма дупка ще направи, и ако реша след време изобщо да няма картина.... ще остане грозна работа.

Ники, извинявай, но твоят въпрос звучи подобно: "Как да правя секс с девствено момиче, ама ако може така, че след това ако не я искам вече, да не личи, че е драна" :)
Навий винт за дърво - примерно 3.5х45, сивичък, с цяла резба, завит под ъгъл отгоре надолу.
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот nikolayvarna на 20 Яну 2014 22:17

Chefo77 написа:Навий винт за дърво - примерно 3.5х45, сивичък, с цяла резба, завит под ъгъл отгоре надолу.

Ами аз този отговор чаках, ама...изглежда дар словото ми не е в точна насока. sk (38).gif
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот Lookout2 на 06 Фев 2014 16:16

със свита в юмрук ръка и с меката част от него демек долната част на юмрука не с кокалчетата почукай(поудряй) на местата около пукнатината от едната и другата и страна и по стената това би трябвало да ти даде някаква представа докъде е отлепил картона или не е , кънтенето се променя като при почукването уцелиш топка която е разлепила и тази която не е - усеща се или поне аз съм свикнал да го усещам така , попречукай стената така и прецени , ако по голямата част от картона се е разлепил по добрия вариант е стената да се свали до нула и да се изгради на ново иначе рискуваш някой ден да те захлупи.Ако това се извършва най доброто решение е конструкция а не лепене особенно на такава дълга стена от 6м.
Lookout2
Потребител

Мнениеот nikolayvarna на 06 Фев 2014 21:59

Лошото е, че съм сложил...паднал таван ли се казва, и ако махна тази стена и я изградя наново с конструкция, то ще стане адски различно горе около тавана. Отделно и паркета ще пречи :) . Отделно, по никакъв начин не мога да докарам същия цвят на венецианската мазилка. Трябва да махам климатика... с една дума ще ми излезе много мръсотия и неудобство и...1000лв. То по-добре да сложа две картини от по 500 лв sk (38).gif , а отзад тях с дюбели да захвана стената :) . Ако можех да рисувам, щеше да ми излезе безплатно sk (43).gif
Реално имам само две сцепвания ( не са се разширили все още ), и двете пукнатини са горе долу на едно вертикално ниво, като на 5-6 см над пукнатините при почукване има топка лепило, и този сцепен полукръг едва ли не е мислено продължение на топката лепило. Едната ми е точно на ръба до климатика, но пак успях да намеря топката с почукване.
Моето решение е, да чакам, ако продължи и стане много зле..... ще мисля. Не ми се занимава изобщо вече :) , между другото, още не съм сложил картината, която е само "на един пирон разстояние" sk (37).gif .
Поздрави на всички от форума.
JC-ThankYou.gif
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот u3poD на 07 Фев 2014 12:17

Ако ще слагаш картини, зад нея дупчиш картона и пълниш с пяна за лепене.
Всичко може, но не всеки го може! За да се справяш, трябва да ти идва от вътре!
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Предишна

Назад към Сухо строителство - Гипскартон