Окачен таван в коридора

Окачен таван в коридора

Мнениеот s1ckman на 21 Дек 2013 23:20

Привет на всички! a (88).gif
Реших да си направя окачен таван в коридора със скрито LED осветление, обаче искам да попитам дали това което съм измислил е добре като размери и като конструкция. Главната причина, поради която реших да пиша, е защото по чертежа който съм дал заради нишата която трябва да оформя за осветлението, трябва да сложа още 12- 13 метра UD. Не ми пречи, че ще дам още 10 - 15 лева за материал, но просто си мислех дали няма по рационално изпълнение, без още метал, който да ми виси над главата. Мислех си дали не може, например разтоянието от тавана до гипсокартона, което е случая е 150мм, да го сваля на 60 мм и съответно разтоянето на UD-тата които ще бъдат закрепени за тавана да се увеличи, и по този начин да не се прави тази ниша? И дали така няма като цяло да стане по- красиво изпълнението?
Видях във форума, а и не само в него, подобни конструкции да не кажа и същите, но все пак реших да пиша. Просто не съм сигурен в снимките които разгледах дали някой от тях са без ниша или просто се изгражда някаква макар и малка. И това ме навежда на мисълта да питам ако все пак трябва да я има, има ли по лесен начин от това да слагам допълнителни UD-та?
Прикрачил съм .rar файл, който има AutoCAD чертеж, PDF на чертежа и снимки.
Знам, че чертежите далеч не са пълни, но това на мен ми стига за да изпълня плана и затова не съм ги довършил. Ако има нещо, което съм пропуснал или има нужда от още информация се извинявам предварително.
Реда на работа, който мисля да спазвам е:
1. Изграждане на кутията, която е в зелено на чертежа.
2. Пускане на кабели за луничките и за лед лентата.
3. Шпакловане на кутията (фуги) и боядисване.
4. Слагам големите листове ГК, които оформят тавана.
5. Шпакловка, боя, осветление.
6. Гледам го и се кефя.
P.S. Може да пиша малко объркано, но в момента съм емоционално завладян от идеята и нямам търпение да започна работа, за което също се извинявам. JC-ThankYou.gif

- коридор.rar
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
s1ckman
Потребител

Re: Окачен таван в коридора

Мнениеот s1ckman на 22 Дек 2013 14:44

Забравих да прикача и сеченията към файла :
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
s1ckman
Потребител

Мнениеот maxuel82 на 22 Дек 2013 23:14

Само е едно СД по средата не е ли малко ??? Не ти давам съвет, просто питам ,защото и аз започвам тавана в коридора !Ето аз как мисля да го правя моето таванче viewtopic.php?f=50&t=2374&start=255 !!
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот s1ckman на 22 Дек 2013 23:51

Ако го правя по втория начин мисля да сложа 2 CD-та, ако е по първия само 1. Попринцип имам 2 UD-та вързани директно да тавана (на него в момента няма гипсокартон, няма да и има), т.е. това са близо 30- 35 дюбела (мисля да си слагам през 50 см) и мисля, че 1 ЦД ще е достатично, като се има предвид, че ще е хванато с 5 окачвача, а и разтоянието все пак е малко ( 100 см).
Все пак това са мой размисли, а аз не съм майстор на гипсокартон и затова пусках тема. Очаквам критики и съвети JC-ThankYou.gif
s1ckman
Потребител

Мнениеот m@rtin на 23 Дек 2013 00:54

Момчета без да се обиждате и двамата също и останалите колеги че рекламирам друг форум ,
но ако подобни теми ги пускате в направи си сам досега да имате по 20 профи съвета sk (6).gif
Има десетки теми и писания , ако е нещо сложно и нестандартно да питаш...ама за таванче с 3 профила
накръст..за 5мин с търсачката и ще знаеш как да го направиш.Макси и за теб sk (37).gif
Аватар
m@rtin
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 23 Дек 2013 10:45

Аз знам как да го направя ,беше ми обяснено ! Не се обиждам sk (6).gif sk (6).gif Пък и честно да си призная 90% от ремонтите който си правя са благодарение на помощ и съвети от форума ! Всяко нещо е лесно и просто ,когато знаеш как да го направиш sk (6).gif
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Назад към Сухо строителство - Гипскартон