Преградна стена с врата от гипсокартон

Re: Преградна стена с врата от гипсокартон

Мнениеот m@rtin на 09 Мар 2014 00:57

KnaufEr написа:Ние в нащо село го правим с ЦВ в УВ :) moil.gif
А УВ в УВ не може да влезне по простата причина че са с еднаква широчина..

А я обЯ'асни как аджеба вкарваш ЦВ в УВ да се получи "греда" че ние не сме от село и сме по-прости?????
Аватар
m@rtin
СМР
СМР

Мнениеот $4ЕN на 09 Мар 2014 03:20

Почва да се осеща леко напрежение по темите sk (25).gif

Аз първоначално съм се заблудил, че Ники е написал:

$4ЕN написа: .... УВ+ЦВ, както спомена колегата Янев...

Сега видях, че друго е имал пред вид sk (12).gif :
yaneff82 написа:Можеш да пробваш да вкараш UW в UW и се получава здрава греда .

И двата варианта са възможни:
CW+UW или UW+UW, но както казах аз бих заложил на UA.

CW 3m ~ 6лв.
UW 3m ~ 5лв.
UA 3m ~ 24 лв.
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот KnaufEr на 09 Мар 2014 13:31

m@rtin написа:
KnaufEr написа:Ние в нащо село го правим с ЦВ в УВ :) moil.gif
А УВ в УВ не може да влезне по простата причина че са с еднаква широчина..

А я обЯ'асни как аджеба вкарваш ЦВ в УВ да се получи "греда" че ние не сме от село и сме по-прости?????

Лесно :) след като го пъхнеш :D го хващаш на 4-5 места с "копчета" но има една особеност после при навиването на винтовете,понеже профила става двоен .. пробиваш 1вия профил -развиваш винта и отново навиваш ,техниката тук е много важна за да се получат нещата качествено!
Ако имаш други въпроси,питай ;)
п.п. А относно -УВ дали може да влезне в Ув- ест. че може но е по трудоемко.
KnaufEr
Потребител

Мнениеот Lookout2 на 10 Мар 2014 13:33

има още един вариант - Цв с Цв , двете ЦВта се "закачват" едно с друго и се винтят с копчета през 15-20см , след това не е необходимо рапидите да се отвиват и навиват пак sk (11).gif
Lookout2
Потребител

Мнениеот u3poD на 10 Мар 2014 22:57

Компромисни варианти много, но истинския е един с UA профил планки и анкери. Всичко останало води до спукани фуги на картона, пък и профилите едни тънки. По-Българена работа да се спести, то като се направи не се вижда какби са профилите happy1.gif
Всичко може, но не всеки го може! За да се справяш, трябва да ти идва от вътре!
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Мнениеот okvij на 11 Мар 2014 20:12

sk (51).gif това е истината -планки и анкери.но са много малко хората които го правят така.аз самият го научих едва преди 2 години в германия и досега не съм видял нито един отвор направен така с УА планки и анкери.
okvij
Потребител

Мнениеот Lookout2 на 15 Мар 2014 21:24

okvij написа:sk (51).gif това е истината -планки и анкери.но са много малко хората които го правят така.аз самият го научих едва преди 2 години в германия и досега не съм видял нито един отвор направен така с УА планки и анкери.

късно си го научил баце ( чак в германията ли трябваше да идеш ) , научил съм го преди повече от 10г. , колко съм го прилагал е друг въпрос ( заради спестяванията на нашите работодатели ) sk (51).gif
Lookout2
Потребител

Мнениеот okvij на 18 Мар 2014 22:49

Lookout2 написа:
okvij написа:sk (51).gif това е истината -планки и анкери.но са много малко хората които го правят така.аз самият го научих едва преди 2 години в германия и досега не съм видял нито един отвор направен така с УА планки и анкери.

късно си го научил баце ( чак в германията ли трябваше да идеш ) , научил съм го преди повече от 10г. , колко съм го прилагал е друг въпрос ( заради спестяванията на нашите работодатели ) sk (51).gif

за съжаление е така.ако не бях отишъл нямаше от кого да го науча тук след като никой не го прави.а и моят стаж е едва 7 години в областа.
okvij
Потребител

Мнениеот pooh на 20 Мар 2014 17:48

Чак пък никой да не го прави ... айде недей!
Всибко над еднофамилна къща се прави отдавна по спецификация. Тоза, че има неуки работници, не значи, че не се работи по система на производителя. Има достатъчно грамотни изпълнители.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот okvij на 23 Мар 2014 18:38

нямах предвид НИКОЙ в буквалния смисъл а там където съм работил(2-3 фирми).не съм искал да обидя никой.А относно изказването на колегата,,в германия ли трябваше да отидеш....,,-не мисля че има значение кой къде се е учил,важното е да се научиш на правилното,защото вече всеки втори слага картон,а как го слага е друга тема.
okvij
Потребител

Мнениеот Lookout2 на 24 Мар 2014 21:27

okvij написа:нямах предвид НИКОЙ в буквалния смисъл а там където съм работил(2-3 фирми).не съм искал да обидя никой.А относно изказването на колегата,,в германия ли трябваше да отидеш....,,-не мисля че има значение кой къде се е учил,важното е да се научиш на правилното,защото вече всеки втори слага картон,а как го слага е друга тема.

не съм искал и аз да те обидя , ако така е прозвучало сори sk (51).gif , но където и да работиш тук или там , системите можеш да ги научиш и спокойно в интернет (има абсолютно всичко развито в темите на големите фирми - кнауф и други sk (49).gif
Lookout2
Потребител

Предишна

Назад към Сухо строителство - Гипскартон