Какъв таван е подходящ за тази ситуация?

Re: Какъв таван е подходящ за тази ситуация?

Мнениеот chapara на 03 Ное 2013 17:48

Варианти много, но все пак не можах да схвана добре въпросите ти sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот yaneff82 на 03 Ное 2013 21:00

Аз също не схванах .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот Vlado66 на 04 Ное 2013 10:04

Помисли за конструкция с аквапанел и лентов сифон вместо праг.
Vlado66
Активен потребител

Мнениеот academil на 04 Ное 2013 10:25

Аз криво-ляво разбрах,но за целта, препрочитайки всички постове, си съставих речник на терминологичните съответствия на ida_ili64.

ida_ili64 написа:1. Как да се затвори отвора, получаващ се от стълбището...на най- горните две и половина стъпала.

Минималната необходимост - 2-3 шиша ф10 в бетона като етажерка на ниво най-долното от най-горните две и половина стъпала
и минизид с дебелина 5 см до частта от тавана, обхваната отдясно от "най- горните две и половина стъпала" (обяснено в стил ida_ili64).
Или (само)намереното решение
ida_ili64 написа:...с Ютунг 5 см се затваря стълбата на правоъгълник...
,
само дето липсва подпора отдолу, освен ако не се зида от пода.
ida_ili64 написа:2.Препоръчаха ми бетонена плоскост за тип"окачен таван".

За бани се прилагат друг тип тавани,значително по-леки, казват им растерни, още повече,че ще е с променлива височина в дълбочина. Николай Янев ще каже.
ida_ili64 написа:...при положение че душ-тавана е с дълбочина 1,20 м, как да се осъществи прикачването на душ питата, към тавана и свъзването й с тръбите? ...

Тези въпроси просто нямат смисъл, решение на място, има разни видове скоби, дюбели и пр. крепежи за тръби.
ida_ili64 написа:3....отпред ... ще се получи нещо като праг- курниз? Как и от какво би било добре да се направи?

Прави се метален носач, хванат за тавана или за стените, върху който се зида итонг 5 см.
ida_ili64 написа:4...

Самонамереното решение е достатъчно.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот pooh на 04 Ное 2013 10:44

ida_ili64 написа:Хе,хе, то винаги има поне два варианта! sk (6).gif
Няма лошо, че не сте схванали въпросите ми, важното е че аз , четейки и препрочитайки ги, стигнах до някакво решение.
Значи, с Ютунг 5 см се затваря стълбата на правоъгълник, изидва се със същия материал и стената отзад, пред тръбите. Това, което не мога да си изясня е как да направя предния праг, който отделя душа от другото пространство( защото врата и душ кабина няма да има- остава отворено), като не искам да е от гипсокартонена конструкция. Има ли начин да се залепят към тавана тухли или Ютунг и да останат" висящи" в пространството?
Ако пак не съм обяснила правилно :? , ще си отнема свидетелството за питанки :headbash: .

Не!
Щом листовите материали (гипсокартон, гипсофазер, циментборд и всякакви подобни плоскости) не са желани - може да се мисли за рабицова мрежа, закачена на подходяща конструкция ... Но нито знам някой да изпълнява вече мазане на рабица, нито се сещам за лек и лесен вариант на вграждането на питата ... :?

Ytong-а, няма място в мокро помещение! Масово се зидат преградки и кутийки с него, но истината е, че попива вода като сюнгер и после няма да можете да се отървете от мухъл. По-добре с тухли да се подзида, ако толкова държите на класиката.

П.П. сетих се за компромисен вариант, който съм виждал да се изпълнява - каменна облицовка, от цели плочи. Стенните плочи, крепят таванната, която е закачена/анкерирана и залепена за арматурна мрежа, подходящо закрепена за тавана. Въпросът е да се намери добър каменар, защото плочите, трябва да са отрязани на точен размер, спрямо помещението и при монтирането им да паснат точно.
П.П.П. Само от чисто любопитство - защо е толкова твърдо отхвърлянето на сухото строителство (примерно Аквапанел), за оформянето на помещението?
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот $4ЕN на 04 Ное 2013 15:55

pooh написа: ..примерно Аквапанел..

+1 sk (49).gif
Харесайте новата ми страница във фейсбук :)
mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
schenbmxjnkys[at]gmai.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот yaneff82 на 04 Ное 2013 19:16

Може вместо каменни плочи а се ползва фурнир от естествен камък , може и стените да са от същия материал . http://www.rapha-systems.at/stone/en/do ... NGLISH.pdf
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот chapara на 04 Ное 2013 19:44

С Итонга няма проблем. Обмазва се с лепило и ПВЦ мрежа. Прави се ходроизолация, така че да няма и теоретична възможност за достигане на вода и влага. z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот pooh на 04 Ное 2013 21:46

chapara написа:С Итонга няма проблем. Обмазва се с лепило и ПВЦ мрежа. Прави се ходроизолация, така че да няма и теоретична възможност за достигане на вода и влага. z_wsm47.gif

Бате Божо, теоретично и гъбата може да се хидроизолира достатъчно, но въпроса е дали си заслужава усилията?
:?
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh

Мнениеот chapara на 04 Ное 2013 23:19

Усилия няма, въпрос на техника . То и картони и всякакви аквапанели също трябва да се хидроизолират sk (6).gif , да не се заблуждаваме sk (43).gif z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Назад към Сухо строителство - Гипскартон