Кирилица!

Кирилица!

Мнениеот stivensegal на 17 Яну 2012 16:49

Кирилица!
Последна промяна stivensegal на 17 Яну 2012 17:03, променена общо 1 път
stivensegal
Потребител

Re: shpaklovka

Мнениеот Мънцата на 17 Яну 2012 16:57

Пробвай с това http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php sk (6).gif
Аватар
Мънцата
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот chapara на 17 Яну 2012 17:07

В латиницата ,знам че има главни букви , най-малкото :D z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот stivensegal на 17 Яну 2012 17:16

IZVINETE ME.KATO SI OPRAVQ KOMPA 6TE PI6A KAKTO TRQBVA.I AZ SAMO NA KIRILICA PI6A NO SEGA SUM PRIN UDEN.O6TE 1 PUT SORY sk (25).gif
stivensegal
Потребител

Мнениеот chapara на 17 Яну 2012 17:21

Тогава, за шпакловката пробвай, с кафяв "Шитрок" за пълнене на фугите и когато е напълно сух, леко шкурене. После зелен "Шитрок", като шпакловаш на цяло картона.За финал шкуриш с шкурка от 200 нагоре. После боядисвай sk (6).gif За лентата не коментирам sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот pooh на 17 Яну 2012 17:53

:? :? :?
Против принципите ми прочетох написаното ... и чак се чудя кое точно да изкоментирам.
Но, да карам подред:
1. Запълване на фугите с фугопълнител, както и дупките от рапидки
2. Полагане на лента върху запълнените фуги, нефабричните ръбове и вътрешните ъгли /изпълнява се СЛЕД изсъхване на запълнените фуги, защото има леко свиване на материала/
3. Втора ръка шпакловане - фуги, рапидки, ъгли - материала, който се полага, трябава да е поне 5 см. по-широко положен на фабричните фуги и ъглите и поне 15см. по-широко на нефабричните ръбове. Използва се финна шпаловка, най-често Sheetrock.
4. Трета ръка - финално за повечето неотговорни обекти - същото като горната точка с увеличаване на широчината на нанасяне на материала спрямо предишната ръка.
5. Цялостно шпакловане на повърхноста с финна шпакловка, с използване на лампа за проверка /LED лампите са за предпочитане - показват всяка грешка/.

stivensegal написа:zanimavam se s gipsokarton ot 5!!! godini i smeq da tvurdq 4e sum mnogo dobur.oba4e sus shpaklovka ne se zanimavah,raboteh vuv firmi kudeto ima6e 6paklov4ici koiti minavaha sled nas i taka.doide vreme oba4e zapo4nah da hodq na 4astno i nali se se6tate 4e trqbva i da 6paklovam sled sebe si.spravqm se daje mnogo dobur vzeh da stavam i v 6paklovkata,oba4e noemvri mesec 2011g pravih 1 ku6ta i kato 6paklovah mi se li4aha fugite.moje li da e ot 6paklovkata za6toto ne mi se e slu4valo dosega.i 4udnoto e 4e kato grundirah ne si vidqh gre6kite,4ak kato minah 1 ruka s boq i togava.6paklovah gladko be6e nqma6e rubove a sled tova se li4aha fugite.za6to taka.kajete mi maistori koi kakva tehnika izpolzva da izbegne tova.i sled 1 ruka ako ima li4a6ti se fugi mogat li da se opravqt.az znam 4e mogat kato se zaburka v satena malko boq i se minava i posle se 6kuri i gotovo.daite mi suveti da znam,za6toto az sum ot maistorite koito durjat mnogo na ka4estvoto i me e sram ako stane takova ne6to.

Аз се занимавам с гипсокартон от 15 години и все още не смея да твърдя, че съм много добър - има твърде много неща за учене ... и колкото повече научавам - толкова повече разбирам колко не знам ... ама не обръщай внимание - това са си мой драми - ти си от родените научени :wallbash:
Хубаво е да имаш самочуствие, но да кажеш, че си майстор, но "не мога да шпакловам" е меко казано несериозно. Сега ще ме поправиш, че "всъщност ВЕЧЕ можеш и много добре ти се получава, но на едно място нещо не е станало ... иначе всичко ни е ясно"

Личен съвет, пък ти го приемай както искаш - повече четене и чак тогава се титулувай Майстор ... иначе не те взимат насериозно и изведнъж се оказваш "майстор". Успех с поправките.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот stivensegal на 17 Яну 2012 20:22

AZ KAZVAM 4E SUM MAISTOR NA MONTAJA NA GIPSOKARTON NO NQMA ZNA4ENIE.AZ ISKAM DA SE POLU4AVA KATO 6PAKLOVAM SAMO FUGITE A NE CELIQ KARTON.A TOVA S BOQTA I SATEN RAZBURKANI ZAEDNO NE E LI PROBVAL NQKOI.A TURSKIQ SATEN NE VI LI HARESVA.AZ SUS SHETROCK 4ESTNO KAZANO NE SUM RABOTIL,6TE PROBVAM.NQMAM SAMO4UVSTVIE NA MAISTOR NE SE HVALQ IZVINETE AKO STE ME RAZBRALI POGRE6NO.NO I NAI DOBRIQ MAISTOR MOJE DA POISKA SUVET.AZ SUM NA PRINCIPA 4E 4OVEK TRQBVA DA SE YSUVUR6ENSTVA POSTOQNO.SEGA SUM NA VULNA 6PAKLOVKA I NE ISKAM DA IMAM TAJNI V 6PAKLOVANETO,TAKA 4E ZATOVA VI PI6A DOBRI HORA I MAISTORI DA MI POMOGNETE DA NAU4A TOVA ONOVA.NALI ZA TOVA SME V TOZI FORUM.BLAGODARQ VI I DANO NE VI IZNERVQM S LATINICATA NQMA DA E ZA DULGO. JC-ThankYou.gif
stivensegal
Потребител

Мнениеот pooh на 17 Яну 2012 21:17

1. Писането САМО с главни букви в Интернет общуването е равносилно на викане ... ще приема, че не си го знаел, но при следващ подобен пост - ще си пишеш сам, ако Админа те търпи. /приеми го като приятелска забележка/
2. Сатенгипс е доста далече от качествената шпакловка за гипсокартон. Подчертавам - за гипсокартон, не изобщо. Става за шпакловане при малки ремонтни дейности, но нито има свойства на хубав фугопълнител, нито финиша на финните шпакловъчни смеси. Та ако наистина държиш на качеството на изделията си - ползвай и съответно качествени материали.
3. Така нареченият "бояджийски маджун" - шпакловка объркана с боя/латекс се използваше масово навремето за малки поправки. Предполагам, че ще ти свърши работа в случая ... поне да закърпиш положението. Не пропускай момента с лампата - когато си мислиш, че си готов - освети под малък ъгъл фугите и ще видиш дали и къде има останали места за поправяне.

Финални думи - Майстор по монтаж на гипсокартон, означава, че можеш да си сметнеш материалите /познаваш цялата от материали за Сухо строителство/, да си разчертаеш и монтираш скарата, да монтираш обшивките и да шпакловаш фугите до ниво постигане на цялостна гладкост. Иначе и аз съм Майстор фаянсаджия - да има кой да ми подведе нивото, да ми реже плочките, да ми оформя ъглите и да фугира ... с останалото се оправям чудесно :D

П.П. Преди да питаш още нещо - почети, няма да го казвам всеки път. Всеки е свободен да пита, но пък и всеки е свободен да НЕ отговаря. Идеята на форума е Взаимопомощ на ПРОФЕСИОНАЛИСТИ, а "Как се фугира гипсокартон?" не ми се връзва много с последното ... Истината е, че ако беше казал, че просто не знаеш, а искаш да си направиш сам тавана/стената, щях да съм по-малко критичен и да обяснявам малко по-подробно, но за 5 години "майсторене" да имаш подобни фундаментални пропуски е просто несериозно.
П.П.П. Потърси кирилизатори в мрежата, нищо не оправдава писането на орангутаница в български форум.
Аватар
pooh

Мнениеот stivensegal на 17 Яну 2012 21:35

ok priemam zabelejkata i kazah 4e skoro 6te spra da pi6a taka,kato si opravq kompa kudeto imam kirilica.na laptopa nqmam
stivensegal
Потребител

Мнениеот stivensegal на 17 Яну 2012 21:41

dobre izvinqvam se.az spomenah 4e ne sum maistor v 6paklovaneto za6toto vinagi e imalo koi da 6paklova sled men,no ina4e vsi4ko drugo koeto spomena go moga.no naistina ne sum dobur v 6paklovaneto i vi molq za pomo6t.za6to vse mi se karate az ne sum s lo6i namereniq kum nikoi i nikoi ne iskam da obijdam.na 26 sum i nqmam va6iqt opit v jivota.nali za tova ste vie po opitnite da ni pomagate.6paklovam ot godina i ne sum na dobro nivo.prostete ako vi draznq.blagodarq vi
stivensegal
Потребител

Мнениеот pooh на 17 Яну 2012 21:58

Мисля, че на всяка забележка, която съм направил, съм и обяснил достатъчно подробно отговорите на въпросите ти. Ако звуча като стар мърморко - извинявам се. Навремето, когато мен ме учеха да шпакловам, ме оставиха да гледам 1-2 часа начина на полагане и после ми връчиха маламашката с думите "Направи го така, че да ти хареса на теб". Продължавам да смятам че това е правилният начин - всичко се прави така, че да ти хареса на теб! Ако не е хубаво, значи така или иначе не можеш по-добре, ако можеш - ще се стремиш да го направиш и то ще се получи. Стъпките описани в по-горният ми пост, са упътване за шпакловчици в Америчко - там има дори и колко градуса трябва да сключват шпаклата и повърхноста, но си мисля, че е малко обидно да се изпада в подобни подробности. За да не бъда обвинен отново в мърморене, ще направя следното
ЗАКЛЮЧЕНИЕ:
Спазвайки стъпките от 1. до 5. описани по-горе от мен, се стремете крайният резултат да задоволява личните Ви естетически критерии - така се постига перфектния завършек. Отнася се за всички, които имат желание да усъвършенстват уменията си, по отношение на Фугиране на гипсокартон и шпакловане на декоративни елементи.
Аватар
pooh

Мнениеот Стилиян Лукаров на 17 Яну 2012 23:32

stivensegal написа:ok priemam zabelejkata i kazah 4e skoro 6te spra da pi6a taka,kato si opravq kompa kudeto imam kirilica.na laptopa nqmam

Мънцата написа:Пробвай с това http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php sk (6).gif

Колегата ти е показал кирилизатор, който можеш да ползваш. Следващият път си преведи с него. Подобни текстове не могат да останат да се четат във форума! Ще те помоля да следваш правилата на форума и първо да се представиш в съответния раздел.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

здравейте

Мнениеот stivensegal на 18 Яну 2012 18:48

здравейте! вече пиша на български
stivensegal
Потребител

Re: здравейте

Мнениеот Стилиян Лукаров на 18 Яну 2012 19:56

stivensegal написа:здравейте! вече пиша на български

:D sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Re: Кирилица!

Мнениеот професионал на 19 Яну 2012 00:11

Здравей,направи първата крачка,сега имаш и още!Давай го с една идея по-скромно!Аз работя вече 20-тина годинки професията си,понаучих я бързо,учил съм и строителен техникум,водя звена и бригади от много отдавна, но първо показвам работата си и тогава се наричам "майстор", (па и тогава погледнем пръво да го нема некой от мойте майстори да ме заврати sk (37).gif )
    П.П.
Майтапо настрана,ама верно не звучи сериозно "майстор съм, ама не мога да шпакловам"Тук определено има кой да те научи, а и аз ще следя с интерес, защото тая вашта наука ич не я умеем, ако и да подпипвам чат-пат маламашката и шпаклата.Успех!
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Следваща

Назад към Сухо строителство - Гипскартон