Как се прави свод от ГК

Как се прави свод от ГК

Мнениеот maxuel82 на 05 Окт 2011 22:20

Искам да направя свод от ГК но проблема е че панела е много тънък - около 6-7см и незнам как да процедирам в случая ! Огънал съм перваз за ламинат на мястото където трябва да е свода :D и искам да се получи така :!Ето това е мястото на което ще трябва да правя свода ! Ще съм Ви благодарен ако помогнете със съвети ! :?
Picture 001.jpg
Picture 002.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Re: Как се прави свод от ГК

Мнениеот goro44 на 05 Окт 2011 22:33

Направи го с итонг moil.gif
Аватар
goro44
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 05 Окт 2011 22:57

Е няма ли да падне с ютонг sk (5).gif и как да изрежа свода :? когато е с ютонг ? :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Стилиян Лукаров на 05 Окт 2011 23:16

Не мога да подмина въпроса на такъв стар форумен кадър, като теб... пък и упорит в ремонтите. sk (43).gif
Ако го правиш с картон трябва да хванеш конструкцията от двете страни на стената, тоест удебеляваш стената на която ще бъде арката. Повече могат да ти кажат специалистите с картона.
С газобетон също става. Аз самия съм направил 3 арки навремето. Едната беше с газобетон дебел 25см. За целта забих по два шиша в стените. Разпробих тухлите и ги нанизах върху шишовете, като преди това омазах всичко с голяма доза флексово лепило.
За твоята стеничка ще трябва газобетон с дебелина 5см, желязо ф8, флексово лепило и много търпение. :D
Шишовете можеш да ги направиш с дължина 10см и да ги вкараш по 5см в стените. Ако стените са тънки, отрежи шишове по 8см и ги вкарай на 3см в стените. После смята, мериш, чертаеш и режеш два равни триъгълника от газобетон. Разпробиваш и ги нанизваш на шишовете омазани порядъчно с лепило. Имам леки съмнения, че шишовете могат и да са излишни, но не смея да го кажа на глас... :D
След това си купуваш 2 лайсни от тази на снимката и внимателно ги монтираш по формата на арката. Формата я регулираш такава каквато искаш ти. Условието е лайсните да опират средата на триъгълните тухли. Когато си готов с напасването, започваш да фиксираш лайсните с гипс. Няколко мазвания на няколко места. Като стегнат, започваш да пълниш внимателно дупките при триъгълниците с парчета тухли и лепило. По нататък е ясно - шпакловаш до безсъзнание арката, докато не ти хареса.
Успех! :)

Лайсна за свод.jpg
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот m@rtin на 05 Окт 2011 23:18

С един шаблон и по него две днакви парчета картон,рамката я правиш с профил УД,и от двете му страни ковеш вече изрязания картон.
По този начин се получава свод с дебелина около 5,4см - ако е малко ковеш още един лист картон от която си избереш страна.
Аватар
m@rtin
СМР
СМР

Мнениеот MASTERCAM на 06 Окт 2011 00:30

Един от възможните начини. sk (43).gif

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

Ето по този начин ще нарежеш UD то за да го огънеш по предварително изрязаният гипскартон.

12.jpg

13.jpg

Ако искаш дай точните размери на отвора и ще ти го визоализирам как да стане и свод.
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот maxuel82 на 06 Окт 2011 09:42

Благодаря !!! JC-ThankYou.gif Мисля че с ГК ще стане по-лесно и по бързо ! Ето и размерите на мястото където ще трябва да е свода :Височината на отвора е 220см !
Picture 001.jpg
Picture 003.jpg
Ширината е 110см и Дебелината на панела е 7см !
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот goro44 на 06 Окт 2011 13:10

С итонга става по-лесно ,може да си го срежеш още на пода и после го залепи за тавана и стената с теракол.След като засъхне сложи мрежа за т.и. да хване него и стената до тавана и си готов moil.gif но преди това обезпраши.Правил съм го няма мърдане.УСПЕХ
Аватар
goro44
СМР
СМР

Мнениеот Тянката на 13 Окт 2011 18:36

здравейте, нов съм в този форум и ми харесва форума, доста интересни теми има тук. по въпроса на колегата,имам известен опит с гипсо картона. при 7 сантиметра стена ще ти е на границата на позволяващата дебелина за монтажа на картона, смятаме 3 см. профил UD, 1 см. картон, значе съответно там се монтират 2 профила по 3см.= на 6 см.+1 см. катон от единия край и + 1 см. от другия край ти са 8 см. дебелина завършен вид. колегата на предния пост е показал друг вариант за нацепване, едната страна на профила е под 3 см. и може да успееш да го сглобиш. другия вариант е да направиш стената цялата от картон и от двата края за по голяма дебелина, тогава ще имаш разтояние за работа,може да направиш стената на лепене или на конструкция. как можеш да си направиш арката на шаблон, взимаш съответния размер на вратата и го нанасяш на листа гипсо картон, там полагаш един ъгъл арка (пвц профила за шпакловка) в единия край и в другия краи на листа, на белязаните размери на листа, изтегляш средата на арката, и си избираш каква дъга да си очартаеш. след като си очертал дъгата изрязваш я, и я полагаш на друг лист гипсо картон и само очертаваш дъгата и така ще имаш двете парчета за свода после ги монтираш, като гледаш с прав ъгъл да са равни двете страни на свода. дано съм бил полезен, ако някъде съм сбърка нека колегите ме поправят. успех с работата, и да качиш снимки когато си я направил. sk (49).gif
Тянката
Потребител

Мнениеот MASTERCAM на 13 Окт 2011 18:45

Колега напълно си прав но това че гипскартона от двете страни ще изскочи навън от стената е без значение защото стените ще се изпълняват с гипсова мазилка която ще обере разликата,тъй като ще мине и върху самият свод. sk (43).gif
Варианта с газобетонни блокчета също е удачен макар че след това има повече доизкусуряване.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот maxuel82 на 13 Окт 2011 22:57

След дълго умуване се разбра че няма да е свод поради простата причина че жената иска да лепим тапети а свода няма как да го облепя с тапет или да му сложа перваз ! Остава си правоъгълен отвор който ще стесня с 10см отгоре и отстрани и след като налепя тапетите ще го "облека" с МДФ или ламинат и ще сложа перваз! Тъй като панела е само 6 см. UD неможе да се сложи защото дупките за дюбелите стават много в краищата и панела се чупи !Затова нивелирах 5см летва която захванах с дюбели и уплътних с пяна ! Абе стана много здраво ! От двете и страни ще захвана ГК за да направя "куфара" :D ! Само че не се сещам как да направя челото на "куфара" да е прав ъгъл т.е. да не засукан на една страна ! moil.gif
Picture 005.jpg
Picture 006.jpg
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот yaneff82 на 15 Авг 2012 21:13

Темата е много стара , ама сега като се зачетох ми стана интересно .Пък и да я съживя малко .

Мартин го е обяснил , толкова ясно и правилно , че няма на къде -и това е правилния вариант.

Начина на МАСТЕРКАМ , първо че не е правилен , второ , че не е приложим в случая , ще обясня защо .
На мястото на лепилото трябва да има профил , недопустимо е висящ гипсокартон да се държи на лепило , без крепежи.
Не е приложим , защото на снимката ма МАСТРКАМ , ширината на касата е поне 25-30 см и позволява да се налепи от двете страни , а на тая ширина от 7 см може да се намаже само първата част от свода , после няма как да се бърка за да се намаже другата част.

Към "колегата" Тянката УД профила не е 3 см а е 28x27 мм , гипсокартон дебелина 1 см , няма ,има 6мм , 9.5 мм ,12,5 мм , и 20 мм.Тоест по твоите сметки два профила и две УД-та 8 см не излизат с тези размери

Относно направата на свод с итонг , ми се вижда безсмислено дълга процедура , за хора които са нямали отпит с гипсокартон , сигурно с итонг им се вижда по лесно .

1 набиване на фусове в стената .
2 лепене на итонг и чакане да изсъхне .
3 изрязване
4 шприцоване на итонга
5 полагане на мрежа с лепило за итонг цялостно .
6 монтаж на ПВЦ ъгли
7 гипсова шпакловка
8 финна шпакловка

Като тази дебелина на шпакловката и мрежата от поне 4 мм трябва да се сметне предварително ,за да не се получи гаф.

maxuel82 Защо на свода да не може да се залепи тапет?
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот maxuel82 на 15 Авг 2012 22:20

yaneff82 написа:
maxuel82 Защо на свода да не може да се залепи тапет?

Ами защото е свод ,ама като се замисля що пък да не може :? Аз тапетите съм ги налепил ама все още не е късно да направя свода ! sk (43).gif
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот yaneff82 на 15 Авг 2012 22:32

То е стена , а на стената се лепят тапети само , че ти ще изрежеш тапета по овала на свода .А правилния вариант мисля ,че го разбра ?
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот MASTERCAM на 15 Авг 2012 23:41

Колега Янеф замисли се дали наистина начина който съм показал е неприложим поразгледай внимателно снимките .Аз напукани и паднали сводове нямам било то изработени чрез пълнеж от чист гипс, гипскартон, или от огнеупорни тухли. sk (43).gif

Този е от гипскартон и е доста по голям от сводчето на Макси ,виси си и нищо му няма . sk (43).gif

Picture 10 004 [800x600].jpg

Picture 10 005 [800x600].jpg
Последна промяна MASTERCAM на 16 Авг 2012 00:03, променена общо 1 път
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Следваща

Назад към Сухо строителство - Гипскартон