"Сух" под по KNAUF - проблем с поддаване

"Сух" под по KNAUF - проблем с поддаване

Мнениеот mais на 22 Сеп 2011 19:19

Направих си (сам) "сух" под - каменна вата + 2х10 мм гипсофазер отгоре - шахматно разминат + фугиране, грундиране, рапидки... както си трябва. ОБАЧЕ леко поддава!
Отгоре искам да лепя гранитогрес. Дайте акъл - ще имам ли проблем с лепилото за гранитогреса - напукване, размърдване (отлепяне) на плочките и т.н. Взел съм Cerezit - вероятно някакъв стандартен, собственикът на фирмата, която продава фаянс и санитария ми е приятел, та не вярвам да ми е дал някакъв боклук, но и не знаеше за този проблем.
Може ли към Церезита да добавя нещо, което да го направи леко пластичен? И това ли е начинът?
HELP!
mais

Re: "Сух" под по KNAUF - проблем с поддаване

Мнениеот m@rtin на 22 Сеп 2011 21:05

Проблемите за мен са 2
1.Не видях да си писал за скара и преполагам че няма
2.При положение че правиш сух под без скара е трябвало да вземеш каменна
вата с по-висока плътност,тази която си сложил каква е?
Решение:
Минавай на вариант с ламинат щом ЛЕКО поддава,ако поддава повечко
ще има нужда от пренареждане
Аватар
m@rtin
СМР
СМР

Мнениеот pooh на 22 Сеп 2011 21:15

Я пак, че нещо не схванах. САМО вата ли има под гипсофазера?

Марто, скара при сух под е много частен случай, особенно в България. По принцип изпълнението се прави с посипка, която уплътнява. Ако в даденият случай, наистина има само вата и отгоре нареден гипсофазер ... колкото и да ми е неприятно, но оправяне - няма. За редене на каквито и да било плочки, изискването е твърда и НЕПОДВИЖНА повърхност, иначе се отлепят или чупят самите плочки.
За по-подробни отговори - дайте повече подробности - начин на изпълнение на сухия под, какво означава "леко поддаване"?
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот m@rtin на 22 Сеп 2011 22:10

За посипката знам но явно колегата е решил да комбинира с топлоизолация,има каменни вати с много висока плътност,
затова и питах каква е неговата sk (1).gif
Решението за мен е пренареждане,нямам голям опит със сухите подове но така бих направил.
Да махне фазера и ако държи на ватата да я сложи между скара
Ако не държи на нея да си направи пода по спецификации-те на Кнауф sk (6).gif
Аватар
m@rtin
СМР
СМР

Мнениеот mais на 26 Сеп 2011 11:35

m@rtin написа:За посипката знам но явно колегата е решил да комбинира с топлоизолация,има каменни вати с много висока плътност,
затова и питах каква е неговата sk (1).gif
Решението за мен е пренареждане,нямам голям опит със сухите подове но така бих направил.
Да махне фазера и ако държи на ватата да я сложи между скара
Ако не държи на нея да си направи пода по спецификации-те на Кнауф sk (6).gif

Благодаря за отзивчивостта! Ватата е каменна, с плътност 150 кг/куб.м. (според препоръките на KNAUF). Във филмчето, което са пуснали - http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/film ... _fill.html - като HELP, няма скара. Директно се реди върху замазката. Това филмче е за един слой фазер - SOLO, не ми се търси другото, което е с 2 слоя х 10 или х 12,5 мм гипсофазер. А като казвам "поддава", имам предвид 1 мм на... горе-долу 4 м дължина.
mais

Мнениеот pooh на 26 Сеп 2011 13:04

Аз ще си повторя въпроса, защото не беше отговорено - само вата и гипсофазер ли има? На пуснатото филмче, ако забелязвате, вата няма ... като изключим лентите по периферията, които имат по-скоро звукоизолираща роля. Продължавам да твърдя, че за плочки (теракот, фаянс, гранитогрес и др. подобни) не трябва да има НИКАКВО движение на основата. По-добре сменете финалното покритие - паркет, ламинат, мокет, балатум ... все са неща, които понасят "поддаване" на основата.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh

Назад към Сухо строителство - Гипскартон