Стените в апартамента са само гипскартон

Re: Стените в апартамента са само гипскартон

Мнениеот yaneff82 на 28 Апр 2012 20:04

Не забравяй и да слагаш ( паразитки ) къси профилчета CD между основната конструкция , там където се снаждат листите картон , а ако ще го правиш един път шпакловай си фугите на картона и сложи отгоре втори пласт картон .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот nikolayvarna на 28 Апр 2012 22:19

pooh написа:Можеш да удвоиш ватата, ако го позволява мястото.
Забрави за Сатенгипса - става за шпакловане, но качеството е толкова непостоянно, че проблемите са почти сигурни. Използвай си Фугопълнител и някакъв качествен финиш.
Помисли за укрепване и усилване на местата, където ще се окачват тежки предмети.
Успех и по-малко нерви (съвсем без хич, не се минава :wink: )

Подсети ме, че където ще слагам телевизора (пада се една стеничка 1 метър между вратата на терасата и прозорците) може да се сложи UD-то малко по-навътре и да сложа два слоя картон за по-здраво.
sk (38).gif

yaneff82 написа:Не забравяй и да слагаш ( паразитки ) къси профилчета CD между основната конструкция , там където се снаждат листите картон , а ако ще го правиш един път шпакловай си фугите на картона и сложи отгоре втори пласт картон .

В смисъл, тъй като ще вземам 12,5 / 2000 / 1200, (то има и 2600, ама няма вкарване по стълбището), а височината е 2,60 метра, на втория метър и парчето 60 см да има хоризонтално CD.
Дааам, друго е човек да попита.
Много благодаря и на двамата.
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот chapara на 28 Апр 2012 22:21

Нещо картонджиите да ти обяснят за разминаването на фугите sk (6).gif

Колега Янеф, кви са тия паразитки Ве sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот pooh на 28 Апр 2012 23:48

chapara написа:Колега Янеф, кви са тия паразитки Ве sk (43).gif

Бате Божо, това са легендите, ширещи се из монтажните среди - че, видиш ли, ако няма профил под фугата и обезателно пукало ... може да са породени и от безбройните проблеми с пукаща шпакловка и това обяснение да допада на хората. Както и да е - отказал съм се да убеждавам, който и да било, но и никой не може да ме накара да монтирам паразитки.
НИКОЯ ОФИЦИАЛНА СИСТЕМА НЕ ПРЕПОРЪЧВА ПОДОБНИ НЕЩА!

П.П. Ники, не го приемай лично - щом така си свикнал - твой избор, но аз нямам нито една сцепена фуга, не ползвам "паразитки" и не мисля и да почвам, преди някой "Официоз" да го сведе, като изискване.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот chapara на 29 Апр 2012 00:35

Знам , че това ще да е някоя побългарена система, щот и аз нямам спукани ,макар и рядко да работя картони, но са по всички правила на изискванията sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот yaneff82 на 29 Апр 2012 08:44

Аз някой път слагам друг път не , но и на мене не ми се е пукала фуга.

Но все пак това си е масова практика .И знам , че го няма в проспектите.Но по мои наблюдения става по-здраво.

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот chapara на 29 Апр 2012 08:58

yaneff82 написа:Аз някой път слагам друг път не , но и на мене не ми се е пукала фуга.

Но все пак това си е масова практика .И знам , че го няма в проспектите.Но по мои наблюдения става по-здраво.

Това е друга приказка, но четено от непрофесионалисти, мисля че би подействало объркващо sk (11).gif Кажи си че не изхвърляш матерял sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот yaneff82 на 29 Апр 2012 13:52

Как ще хвърлям матРял , пари съм давал Laie_67.gif

Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот nikolayvarna на 04 Май 2012 09:01

Уплътнителната лента за UD профилите само на пода и на тавана ли се слага?
Защото гледам че някои поставят UD и на стената вертикално, а някои не слагат.
Днес отивам да купувам материалите и съм предвидил и за стената...... но тъй или иначе после ще ми трябват още, та няма да ги хвърля :) .
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот MASTERCAM на 04 Май 2012 10:33

a (12).gif От първият ти пост до сега е минала почти година ако си беше повикал майстор до сега щеше да си забравил за този гипскартон .Къде е Киро на кирия. sk (6).gif
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот nikolayvarna на 04 Май 2012 16:56

MASTERCAM написа:a (12).gif От първият ти пост до сега е минала почти година ако си беше повикал майстор до сега щеше да си забравил за този гипскартон .Къде е Киро на кирия. sk (6).gif

Майстор ще го прави, ама като чета из форумите и видях как ми направи банята, предпочитам аз да му казвам кое как искам, а не той да "майстори".
А иначе не бързам, не е казано че ремонт се прави за 30 дни. sk (43).gif , и съм тук за да задавам въпроси и търся отговори. Съгласи се, че е пълно с майстори дето им викаш майсторе щото не им знаеш името. Давам пример - банята CD профилите са през 60 см, с по два окачваща на всеки профил, и без вертикален CD профил на снадката между втория метър и останалите 60 см. Отделно картона към външната стена (предстенна обшивка) е един слой. Не съм за 50 лв повече труд и 30 лв повече материали, ама вече съм сложил плочките и няма как. Та затова си питам, съветвам се и така.
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот MASTERCAM на 04 Май 2012 17:02

И защо ще е същият майстор след като не си доволен от работата ву в банята ? Няма ли във Варна добри майстори по сухото строителство ?

Какъв е тоя твоя" майстор" на който трябва да му висиш на главата и на всичкото отгоре да му казваш кое и как sk (37).gif аз ще го изгоня на момента ,сега остава да кажеш че си му купил и инструментите. sk (37).gif a (12).gif
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот nikolayvarna на 05 Май 2012 14:45

MASTERCAM написа:И защо ще е същият майстор след като не си доволен от работата ву в банята ? Няма ли във Варна добри майстори по сухото строителство ?

Какъв е тоя твоя" майстор" на който трябва да му висиш на главата и на всичкото отгоре да му казваш кое и как sk (37).gif аз ще го изгоня на момента ,сега остава да кажеш че си му купил и инструментите. sk (37).gif a (12).gif

Майстори има много, ама като не им познавам работата...... а и аз съм си свикнал с този, всичко прави хубаво външно, само дето май обича да поспестява това онова от невидимите части с цел да излезе по-евтино. Ама тъй е, като не съм чел преди форуми sk (37).gif . Затова този път съм се разбрал от мен материалите и изискването кое как, а от него цената за труд, тъй като ще си прекарвам доста кабели ще си слагам сам ватата и кабелите и така ще видя и какво е отзад.
Мнението ми е, че това се прави веднъж, и трябва да се направи като хората. Затова и питам, гледам, съветвам се. Ако можех бих си го направил сам, но нито имам време, нито искам да се правя на майстор и после да си блъскам главата.
Не знам как ви звучи на вас, но се свързах чрез познати и с други двама майстори, никой от тях не поставя изолационна лента на UD профилите, от познатите ми трима майстори само единия ползва фугоуплътнител, другите ползват сатен гипс, за банята мнението на двама е, че през 60 см CD профил стига, както и по два окачвача на профил, както и че няма смисъл да се запълват фугите на зеления картон в банята, щото лепилото щяло да свърши същата работа. Не знам дали аз давам излишни пари, но за банята ако сега я правех, щях да искам CD през 30 см и по 3 окачвача на всяко.
Иначе като цена на тримата майстори за труд - първия - 4 лв кв. м. + 2 лв за фугите, втория - 5лв кв. м. + 2 лв за фугите, третия 9-10 лв за картона+фугите. Става въпрос за три големи стени без прозорци общо 40 кв.м. + една стена с прозорец, а нататък и тавани.
Материалите съм ги купил на цена:
Кнауф CD 3м - 3,95
Кнауф UD 3м -2,65
картон 125/1200/2000 кнауф - 6 лв бр.
Вата кнауф екорол 50мм - 18 кв.м. - 25 лв
окачвачи 120 мм - 0,20 лв
+ленти, винтове и др.

Надявам се до месец (щото не бързам) вече да покажа и какво се е получило със снимки преди и след поставяне на картона.
Лека и спорна на всички :)
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот yaneff82 на 06 Май 2012 10:15

Въобще не се учудвам , че така си вършат работата ,На тая цена от 4-5 лв на м2 радвай се , че са сложили окачвачи.

Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот nikolayvarna на 06 Май 2012 10:30

yaneff82 написа:Въобще не се учудвам , че така си вършат работата ,На тая цена от 4-5 лв на м2 радвай се , че са сложили окачвачи.

Цената на която ми беше направена банята преди година беше около 25 лв кв. м., а същия майстор сега сме се договорили за 7-8 лв кв.м. без материалите, без да носи, без да почиства и т.н., може да прави стените ако иска 2 месеца, когато има време.

А какви са нормалните цени за труд? Защото тези майстори ги ползват мои познати, които имат фирми. Плащат им точно толкова, колкото и на мен искат - от 5-7 лв за поставяне на предстенна обшивка + 2 лв за шпакловане.
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

ПредишнаСледваща

Назад към Сухо строителство - Гипскартон