Стените в апартамента са само гипскартон

Re: Стените в апартамента са само гипскартон

Мнениеот valmet на 04 Юли 2011 10:24

Да,колега!В повечето случаи излиза по-евтино и бързо да се обшие стената с ГК на конструкция и вата,от колкото да се изправя кривото с други методи.Не е проблем,даже по-лесно ще е да се направи на конструкция.
Според мен няма как да ограничиш звука от тръбите до минимум.Запуши дупките с монтажна пяна,затвори тръбите с куфари от ГК и ако искаш сложи и вата.Но все ще се чуват звуци от водата и вентилатора на съседите.
..искрените разговори водят до разумни решения!
Аватар
valmet
СМР
СМР

Мнениеот nikolayvarna на 05 Юли 2011 19:48

valmet написа:Да,колега!В повечето случаи излиза по-евтино и бързо да се обшие стената с ГК на конструкция и вата,от колкото да се изправя кривото с други методи.Не е проблем,даже по-лесно ще е да се направи на конструкция.
Според мен няма как да ограничиш звука от тръбите до минимум.Запуши дупките с монтажна пяна,затвори тръбите с куфари от ГК и ако искаш сложи и вата.Но все ще се чуват звуци от водата и вентилатора на съседите.

Така и така ми остана минерална вата, ако освен да сложа отвътре на куфарите от ватата, тъпо, смешно и излишно ли би било да увия и тръбите на канала и отдушника с вата? Някой правил ли го е, то е ясно че в банята ехото не може да бъде табу, но все пак падаща вода от горните етажи поне да обезшумя. И пак казвам, остана ми вата, поне да я ползвам за нещо, ама не и смешно де.
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот valmet на 05 Юли 2011 22:25

След като е останала ватата-слагай я!Но това при положение че нямаш друг замислен ремонт-просто да не ти заема място в мазето.
Няма да има кой знае какъв ефект,но поне минимален.
..искрените разговори водят до разумни решения!
Аватар
valmet
СМР
СМР

Мнениеот nikolayvarna на 08 Юли 2011 22:24

Ето какво се вижда по всички външни стени на апартамента след като се надникне зад гипсокартона:

Изображение

Хубави и красиви тухли, които някой е "забравил" поне малко да замаже. За банята - дреме ми, ама за детска, хол..... да не говорим за стената между двата апартамента - неизмазана от двата края, комшията като си отвори и той вратата на терасата и ще става течение през контактите.
Тази простотия от спестяване на 50 лв грубо сметнах че ще ми излезе към 1500-2000лв. Ама.. инвеститори, гледат външната фаца и продават вътре ла.на.
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Гипсокартон на вътрешна стена

Мнениеот nikolayvarna на 09 Юли 2011 21:47

Замислям се едната стена, която е между моят и съседният апартамент да я поразкъртя (тя е неизмазана тухла и от двете страни, гипсокартон на лепило без вата) и да я направя наново, като първо поизмажа фугите на тухлите, после да поставя конструкция, вата и гипсокартон.
Замислям се, че самата конструкция мога да я направя сам (ако видя зора ще плащам, кво да правя), но се чудя каква е себестойността на материалите, както и какви профили ще ми трябват, най-вече дебелината - 50, 75?
Така като гледам картона е към 10лв парчето, на мен ми трябват 8 бр, ако не бъркам UW и CW профили (12-13 броя от единия - 8 метра е стената и 20 метра от другия), но наистина каква дебелина ще ме посъветвате? За ватата бях питал в друга тема и там вече съм наясно.
Праяил съм си сам окачен таван в банята от лайсните с паната, имам дрелка, винтоверт, ножица за ламарина, дали ще се справя? Сега търся канап за отвес Laie_67.gif .

Същото се чудя и за външните стени, където също тухлата е неизмазана отвътре, картона на лепило без вата. Отвън има уж изолация, ама ако и тя е на топки налепена без да е измазана тухлата....... също и за тук ще се радвам на професионално мнение.

Нали правилно съм посочил UW, CW профили, вата, рапидки и картон, а лентата и измазването мисля да се доверя на професионалист.
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот yaneff82 на 13 Юли 2011 07:39

За Предстенна стена , ти трябват UD и CD а за преградна UW и CW на 50 мм с два пласта картон , Има и друг вариант за изолация без профили , лепиш си стиропор или фибран ,дюбелираш го и после лепиш картона , но за предпочитане е металната скара.
Ще ти е нужен и ето този винт http://bodrost.net/index.php?cp=20&mp=2&mc=4&sort=2 LN 4.2 po 13 mm с него се закрепят окачвачите към профилите и се фиксират профилите един към друг

И вместо канап за отвес си вземи нивелир
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Re: Гипсокартон на вътрешна стена

Мнениеот igon на 27 Юли 2011 23:24

nikolayvarna написа:Замислям се едната стена, която е между моят и съседният апартамент да я поразкъртя (тя е неизмазана тухла и от двете страни, гипсокартон на лепило без вата) и да я направя наново, като първо поизмажа фугите на тухлите, после да поставя конструкция, вата и гипсокартон.
Замислям се, че самата конструкция мога да я направя сам (ако видя зора ще плащам, кво да правя), но се чудя каква е себестойността на материалите, както и какви профили ще ми трябват, най-вече дебелината - 50, 75?
Така като гледам картона е към 10лв парчето, на мен ми трябват 8 бр, ако не бъркам UW и CW профили (12-13 броя от единия - 8 метра е стената и 20 метра от другия), но наистина каква дебелина ще ме посъветвате? За ватата бях питал в друга тема и там вече съм наясно.
Праяил съм си сам окачен таван в банята от лайсните с паната, имам дрелка, винтоверт, ножица за ламарина, дали ще се справя? Сега търся канап за отвес Laie_67.gif .

Същото се чудя и за външните стени, където също тухлата е неизмазана отвътре, картона на лепило без вата. Отвън има уж изолация, ама ако и тя е на топки налепена без да е измазана тухлата....... също и за тук ще се радвам на професионално мнение.

Нали правилно съм посочил UW, CW профили, вата, рапидки и картон, а лентата и измазването мисля да се доверя на професионалист.

нали знаеш,че много хубаво не е на хубаво.не прекалявай,че да не ме пращат да оправям;)
Don Tony Repairs
igon
Нарушил правилата на форума
Нарушил правилата на форума

Мнениеот nikolayvarna на 20 Авг 2011 14:12

НЕКАДЪРНО СТРОИТЕЛСТВО !
Обаче, скрито зад картона. После обзавеждаш, нанасяш се и .... в един момент започваш да си говориш със съседа през стената без проблем, духа ти през контакта, даже може да усещаш какво готвят......

Един слой картон, неизмазана тухла. В отсрещната страна на съседния апартамент е същото. Ето какво излезе зад картона:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот Стилиян Лукаров на 20 Авг 2011 17:34

Хем некадърно, хем безотговорно! Хората строящи по този начин са пасмина печалбари!
Я кажи името на фирмата построила блока!?
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот nikolayvarna на 20 Авг 2011 19:40

admin написа:Хем некадърно, хем безотговорно! Хората строящи по този начин са пасмина печалбари!
Я кажи името на фирмата построила блока!?

За да не объркам името ще го напиша после.
А иначе цената на кв. м. в този комплекс от затворен тип е от 700-1000 евро на кв. м.

За да си спестят 50 лв материали и труд за тази стена, на мен ще ми струва около 500 лв събаряне и правене като хората труд+материали.
А имам още 3 външни стени и две към калкана.

Не е за тази тема, но някой запознат ли е с ел-а? В смисъл, цялата инсталация е СВТ кабел, всичко е в гипсокартона. Обаче, в детската стая от розетката към ключа за лампата някой "идиот" е поставил мостов кабел. Доколкото съм чувал, мостовият кабел ако не е вкопан му се цепи изолацията. Ако наистина е така, ще сваля всички ключове и ще видя какъв кабел е, ако на още едно място има такъв някой може и да изяде кабела. Цял късмет е, че изобщо не бързам и имам много време да разучавам и преправям всичко, ама защо трябва да е така. Грозно по стената да има дупки, в които спокойно си пъхам ръката и пипам на съседния апартамент картона.
А ако знаете външно фасадата постоянно я "ближат", сякаш е в Бевърли Хилс, ама имат поне още 100 апартамента за продажба.
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот nikolayvarna на 20 Авг 2011 19:54

Онези снимки излезли големи и не се вижда хубаво, не мога да преправя мнението и ще ги сложа тук. Имам и клипче, но..... снимките сами говорят.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот yaneff82 на 20 Авг 2011 20:43

да не те притеснява пвм-а -мостовия , 90 процента от луничките където и да се сетиш е направен с такъв , и ако всичко е направено наред , няма проблеми

А иначе всичко друго е много зле , аз съм правил доста картон по този начин , но не аз а инвеститора си носи отговорността sk (11).gif
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот професионал на 21 Фев 2012 23:50

Е с тази зидария ме гръмна!!! sk (22).gif sk (22).gif sk (22).gif Amazed-Rat.gif
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот nikolayvarna на 28 Апр 2012 15:24

Тъй като приключвам вече с къртенето и измазването на т.н. "зидария" sk (37).gif ,
вече идва ред за UD и CD профилите.
Последно стигнах до този план:
Картона knauf 12,5, ud и cd профилите Knauf, уплътнителната лента видях че се слага на всички UD и на директните окачвачи, предполагам за да няма допир на метала до камъка.
Смятам на всеки CD профил да имам по 3 окачвача (височината е 2,60 м), 50мм вата knauf - кафявата, на външните стени мисля ватата да е каменна (по-скъпа, ама един път се прави).
Според мястото за климатик ще вкарам тръбите зад картона, но вероятно двете тела ще са от двете страни на стената и няма да има нужда.
Ще си прекарвам всякакви кабели до точките за ТВ, като и ще си прекарам и една гофрирана тръбичка от всяка точка на ТВ до килера (където ще ми бъдат рутери, модеми, сплитер, основния кабел на ТВ и НЕТ и т.н.), като в тръбичката ще оставя тънко кабелче (два пъти по-дълго от тръбата) от единия до другия край, за да мога при нужда да си тегля нови кабели. Ако имам много завои на тръбата ще си оставя някъде по средата конзола.
Чудя се фугите с фугоуплътнител или с гипс сатен ?
Конструкцията ще я прави майстор, но по мои изисквания.
Пропускам ли нещо?
любител, а не майстор.
nikolayvarna
Активист

Мнениеот pooh на 28 Апр 2012 15:47

Можеш да удвоиш ватата, ако го позволява мястото.
Забрави за Сатенгипса - става за шпакловане, но качеството е толкова непостоянно, че проблемите са почти сигурни. Използвай си Фугопълнител и някакъв качествен финиш.
Помисли за укрепване и усилване на местата, където ще се окачват тежки предмети.
Успех и по-малко нерви (съвсем без хич, не се минава :wink: )
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

ПредишнаСледваща

Назад към Сухо строителство - Гипскартон