Гипсокартонени мъки

Гипсокартонени мъки

Мнениеот muzikum на 19 Апр 2010 13:41

Здравейте, първо.

Имам апартамент, чиито стени са гипсокартон лепен на топки дирктно на тухлата. Доста скосове, които са на конструкция. Проблемът ми е, че се чува ужасно много от съседи и/или съседни стаи. Реших да експериментирам с едната стая и да съборя картона, да наложа друг, но с вата. Но ми се взе здравето да блъскам и къртя 2 дни (тия лепки нямат махане, ей). Та поразрових се из нета, чух 2-3 мнения. Имало някаква фаца да се пълни със гранули стиропорни, примерно Перлит. Има дори фирма която пълни със стърготини някакви изолации с машина с въздух. Та някой ако има опит с такъв подход кум изолацията, ще бъда изключително признателен.

Благодаря предварително.

http://www.youtube.com/watch?v=lbIquBud3AU <-- то за това говоря за пълненето.
muzikum
Потребител

Re: Гипсокартонени мъки

Мнениеот simeonov_74 на 19 Апр 2010 18:32

Аз, лично не съм запознат за този вид допълнителна изолация с тази машина и ще се радвам някой от форума може да даде подробности за работата с нея и дали изобщо в БГ, някой се занимава с тази дейност. Мисля си с по-малки отвори и пяна дали няма да постигнеш този ефект,но единствено ме притеснява че тя много раздува и дали няма да се вкараш в някакъв по страшен филм :?
simeonov_74
Потребител

Мнениеот muzikum на 19 Апр 2010 18:57

Еми ето тия се занимават с тази дейност: http://www.varnaplast.com/experto.html, но ми се иска някой вече ползвал подобна техника да сподели ...
muzikum
Потребител

Мнениеот jebi на 19 Апр 2010 23:26

Може да запълни с пяна, няма да раздуе толкова, че да се разлепи. Нанася се с пистолет. Ефекта по шумоизолирането обаче ще е почти нулев. Звук се спира с плътна среда - бетон, камък, тухла. Бетонни огради издигат покрай магистралите да спират и отразяват шума. Има и такива, които поглъщат шума, но не съм запознат - има специалисти по акустика. Знам само, че ако апартамент е изолиран вътрешно със стиропор дебел 2 см и е шпаклована с гипс, после става чудна акустика! Говориш в кухнята - чува се в спалнята през две стаи...
Нищо не изглежда така, както си го представяш; и не става така, както си го мислиш...
jebi
Активист

Мнениеот muzikum на 20 Апр 2010 01:24

jebi написа:Може да запълни с пяна, няма да раздуе толкова, че да се разлепи. Нанася се с пистолет. Ефекта по шумоизолирането обаче ще е почти нулев. Звук се спира с плътна среда - бетон, камък, тухла. Бетонни огради издигат покрай магистралите да спират и отразяват шума. Има и такива, които поглъщат шума, но не съм запознат - има специалисти по акустика. Знам само, че ако апартамент е изолиран вътрешно със стиропор дебел 2 см и е шпаклована с гипс, после става чудна акустика! Говориш в кухнята - чува се в спалнята през две стаи...

На мен проблемът ми е ударен шум (чукане, тракане и прочие). Та оттам ми идва и въпроса: тежка вата с картон или мазилка е по-добре за изолация на подобен род шум? не ме вълнува топлоизолацията толкова много. стените са относително криви и с МНОГО сериозни дупки, през които се вижда картона на другата стая.
muzikum
Потребител

Мнениеот jebi на 20 Апр 2010 09:51

По въпроса: може би и двете - мазилка и ватата с картона. Кнауф мисля имаха някаква система за шумоизолация с гипскартон. Не е проста работа и не е никак евтина. За твоя случай е подходящ този с гипскартона и ватата. Плътната среда само ще усилва шума от почукване. Идеята на този вид изолация е конструкцията на гипскартона да не контактува никъде на твърдо. Винтовете са в пластмасови дюбели, профилите лежат върху гумени ленти за подложка. Но пак повтарям, не е никак просто и евтино! За справка виж как са направени звукозаписните студия.
Нищо не изглежда така, както си го представяш; и не става така, както си го мислиш...
jebi
Активист

Мнениеот muzikum на 20 Апр 2010 12:12

jebi написа:По въпроса: може би и двете - мазилка и ватата с картона. Кнауф мисля имаха някаква система за шумоизолация с гипскартон. Не е проста работа и не е никак евтина. За твоя случай е подходящ този с гипскартона и ватата. Плътната среда само ще усилва шума от почукване. Идеята на този вид изолация е конструкцията на гипскартона да не контактува никъде на твърдо. Винтовете са в пластмасови дюбели, профилите лежат върху гумени ленти за подложка. Но пак повтарям, не е никак просто и евтино! За справка виж как са направени звукозаписните студия.

Благодаря за изчерпателния отговор.
muzikum
Потребител

Мнениеот mb0y на 20 Апр 2010 13:28

Както каза колегата по горе 2 в 1 варианти е добре само да добавя че можеш да използваш и черен конгломерат(корк),като го залепиш за евентуално измазаната вече стена после полагаш профилите и ватата,гледаи самта вата да е с по голяма плътност за повече изолация.Корка можеш да го намериш в корковите къщи , но знай че никак не е евтин 2см/м2=20лв но пък затова е добър шумоизолатор.
Имаа и една шумоизалационна мембрана(битумна)тя се залепа на гърба на картона и после се монтират заедно ако направиш тези стъпки със сигурнощ ще имаш голям ефект,но тук вече главния фактор който определя какво да сложиш е Паричкта в джоба така че ти си реши...
Успех..
mb0y
Потребител

Мнениеот muzikum на 21 Апр 2010 00:29

mb0y написа:Както каза колегата по горе 2 в 1 варианти е добре само да добавя че можеш да използваш и черен конгломерат(корк),като го залепиш за евентуално измазаната вече стена после полагаш профилите и ватата,гледаи самта вата да е с по голяма плътност за повече изолация.Корка можеш да го намериш в корковите къщи , но знай че никак не е евтин 2см/м2=20лв но пък затова е добър шумоизолатор.
Имаа и една шумоизалационна мембрана(битумна)тя се залепа на гърба на картона и после се монтират заедно ако направиш тези стъпки със сигурнощ ще имаш голям ефект,но тук вече главния фактор който определя какво да сложиш е Паричкта в джоба така че ти си реши...
Успех..

Благодаря за отговора. Чак до корк едва ли ще се стигне. Дори и няма да измазвам, в крайна сметка се спрях на минерална вата с картон, пък да видим.
muzikum
Потребител

Мнениеот rockwall на 24 Апр 2010 13:55

muzikum написа:
Имало някаква фаца да се пълни със гранули стиропорни, примерно Перлит.

Перлитът е естествен материал , стиропорът, който всъщност е търговска марка, а не продукт (подобно на аспирин, ксерокс и др., станали синоними на продукти) е изкуствен материал, получен от разпенването (експандирането) на полистирол.

Изолационните качества на двата материала са различни
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
http://www.rockwallstone.eu
Изкуствен Камък - Естествена Красота
Аватар
rockwall
Специалист - консултант

Мнениеот stefanov_simeon на 09 Окт 2012 17:38

muzikum написа:Еми ето тия се занимават с тази дейност: http://www.varnaplast.com/experto.html, но ми се иска някой вече ползвал подобна техника да сподели ...

Много любопитно.

Това е точно за такива лайци като мен който са пропуснали да сложат каквато и да е изолация между гипсокартона и железобетонната плоча.Става въпрос за окачен таван от гипсокартон !

Някой дали е ползвал услугите им ?
stefanov_simeon
Активен потребител

Мнениеот yaneff82 на 23 Окт 2012 00:03

За секунда се объркай , че съм в ' братския ' форум четох , четох и си викам , тва не е професионален форум .
Пяна , корк ,стиропор , перлит .
Кви са тея глупости .

Какъв корк бе хора ? Има си специална лента за тази работа , корка е да си налепиш тоалетната ( не банята )
Колко акъл ти трябва да наблъскаш лепен картон с полиоретанова пяна , Първо колко пяна ти е нужна , колко дупки ще се направят и къде е гаранцията , че всичко ще се напълни плътно ,а и каква изолация е това, и че ще се надуе и ще се напука трябва да си сигурен .
И много ще ми е интересно ако стената се наблъска с перлит и един ден свалиш контактите z_ile3511.gif .

Конструкция вата и картон ,това е начина .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот santaclash на 24 Окт 2012 11:07

Всъщност имаше около 2007-а някаква софийска фирма,която внасяше машини за инжектиране на изолации.Това е при вече изградена конструкция, дупчи се и се инжектира някаква пяна, която после се втвърдява.Не раздува с такава сила както полиуретана и беше бяла на цвят.Явно не е потръгнал този бизнес,защото от тогава не съм чувал нищо ни за фирмата,ни за машините.Според рекламата им,технологията била руска.
santaclash
Активен потребител

Мнениеот igon на 03 Ное 2012 12:27

Според някои лаборатории(хора,които разработват и тестват подобни технологии) най-добрата шумо и топлоизолация е полиуретановата пяна.Отделен въпрос е това,колко удачно е да се използва за обитаеми от хора помещения.
Don Tony Repairs
igon
Нарушил правилата на форума
Нарушил правилата на форума

Мнениеот pooh на 03 Ное 2012 18:53

igon написа:Според някои лаборатории(хора,които разработват и тестват подобни технологии) най-добрата шумо и топлоизолация е полиуретановата пяна.Отделен въпрос е това,колко удачно е да се използва за обитаеми от хора помещения.

Полиуретана има две основни свойства - да лепи и да запулва/раздува. За това и продължава да се предлага под названието "Монтажна пяна" и се използва за монтиране на дограми, където освен залепването на новата дограма на място, се изисква и запълване на пукнатини и кухини от старата.
В този ред на мисли, ще ми е любопитно да прочета някакви данни, поне за топлоизолационните свойства на полиуретановата пяна.
То бива рекламни трикове, но с това "Най-добрата шумо и топлоизолация", някои хора вече минават в графата на абсолютната лъжа. Не обвинявам колегата igon, но мисля че се е доверил на откровенни измамници.
Нека да помоли за официални резултати, въпросните лаборатории и ще се почне: "Ама те не могат така да се изнасят", "Те са секретни" и цял куп глупости. В духа на глупостта - предлагам, вместо сложни окабелявания, за панелните блокове да се пуска фазата по арматурата - така или иначе е навсякъде и е проводник ... Laie_67.gif

Малко по-сериозно - няма най-добра звукоизолация! Акустиката е твърде сложна тематика. Искат се опити и измервания на място, както и мнооого слоеве от разнородни изолатори, на различните честотни вълни - ниски, средни и високи.Основното изискване е ДА НЯМА КОРАВИ ВРЪЗКИ. Което означава специални дюбели, подложки на профилите, акустичен уплътнител в граничните области.

А машината за "инжектиране" коментирана по-рано ... надявам се, че не е било сериозно. Сигурен съм, че би излязло най-малкото по-евтино да се свалят плоскостите (изкъртят), да се положи подходяща вата и после да се обшие отново. Не може да се излъже технологията! Спестяването на малко пари в един от етапите на строителството, води до голямо харчене в последствие - доказан нееднократно в практиката постулат.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Следваща

Назад към Сухо строителство - Гипскартон