Лепене на гипсокартон

Лепене на гипсокартон

Мнениеот Mepooooo на 21 Дек 2018 22:07

Здравейте,

Трябва да обърна един прозорец с картон, но за целта имам една шпакловка бяла на ангро портланд. Според вас ще залепи ли картона надеждно този материал?
Mepooooo
Потребител

Re: Лепене на гипсокартон

Мнениеот chapara на 22 Дек 2018 13:43

Шпакловката не е лепило, купи си лепило за да не събираш картона по земята. И като цяло си има специализирани матеряли за лепене, за попълване на фугите, за шпакловка -финна и супер финна. Придържай се към технологиите , в нета има доста написано:

https://www.google.com/search?client=fi ... 0%BE%D0%BD

https://www.google.com/search?client=fi ... gNTvkfRvNk

Това че ти е изостанал някакъв матерял и ти искаш на всяка цена да го оползотвориш не е никак професионално sk (46).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Mepooooo на 23 Дек 2018 20:56

Я уважам само вар и цименть:) Иначе да, останал ми е материал, затова исках да мина метър, така да се каже.
Офтопик: и защо умряха форумите, няма кой да те на*псува вече, само стари теми...:)
Mepooooo
Потребител

Мнениеот chapara на 23 Дек 2018 21:06

И аз не уважавам картона за такива цели, обърни си прозореца с пясък вар и цимент, ма явно не умееш и гледаш към кшоните sk (43).gif
Последна промяна chapara на 23 Дек 2018 23:01, променена общо 1 път
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Стилиян Лукаров на 23 Дек 2018 22:04

Mepooooo написа:Офтопик: и защо умряха форумите, няма кой да те на*псува вече, само стари теми...:)

По различни причини... Една от тях е алтернативните групи във Фейсбук. Те обаче имат основен недостатък! Опитай се да намериш материал, който е писан преди 2 години! Ще трябва да се въоръжиш с часове търпение и пак не е сигурно, че ще го откриеш. В тези групи липсва систематизирането на дейностите, както по форумите, и откриване на каквато и да било тема е загубена кауза. Единствената възможност е да пишеш нов въпрос. Но тук съществува друг проблем - може майстори, които са отговаряли преди, сега да ги няма в групата, или пък по-вероятния проблем е да им е писнало да отговарят на едни и същи въпроси ежедневно.
Друг основен проблем е постоянните караници между участниците. По един или друг повод се намира начин, един въпрос да се превърне в кауза за доказване на знания и умения от всеки наричащ себе си "майстор". Друг повод за скандали е светия граал на раздора "Майстори vs Клиенти"! И въобще скандали, агресия и чиста злоба дебнат в много от коментарите, което допълнително разводнява самата тема и я прави трудна за четене. Много популярно и модерно е също да се задават въпроси тип "капани" и да се гледа сеира на хваналите се. Аз лично съм отвратен от зловонието на подобно общуване. Но пък от друга страна, може да се види нивото на хората участващи там. Така поне всеки клиент, мерейки със собствения си аршин, ще си намери майстора, който търси. sk (43).gif

Все пак в момента подобни групи са хит в мрежата и за сега форумите отстъпват по посещаемост. Но форумът е тази база данни, която ще остане достъпна и с лесно откриваща се информация!
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот Mepooooo на 24 Дек 2018 07:41

Стилиян Лукаров написа:
Mepooooo написа:Офтопик: и защо умряха форумите, няма кой да те на*псува вече, само стари теми...:)

По различни причини... Една от тях е алтернативните групи във Фейсбук. Те обаче имат основен недостатък! Опитай се да намериш материал, който е писан преди 2 години! Ще трябва да се въоръжиш с часове търпение и пак не е сигурно, че ще го откриеш. В тези групи липсва систематизирането на дейностите, както по форумите, и откриване на каквато и да било тема е загубена кауза. Единствената възможност е да пишеш нов въпрос. Но тук съществува друг проблем - може майстори, които са отговаряли преди, сега да ги няма в групата, или пък по-вероятния проблем е да им е писнало да отговарят на едни и същи въпроси ежедневно.
Друг основен проблем е постоянните караници между участниците. По един или друг повод се намира начин, един въпрос да се превърне в кауза за доказване на знания и умения от всеки наричащ себе си "майстор". Друг повод за скандали е светия граал на раздора "Майстори vs Клиенти"! И въобще скандали, агресия и чиста злоба дебнат в много от коментарите, което допълнително разводнява самата тема и я прави трудна за четене. Много популярно и модерно е също да се задават въпроси тип "капани" и да се гледа сеира на хваналите се. Аз лично съм отвратен от зловонието на подобно общуване. Но пък от друга страна, може да се види нивото на хората участващи там. Така поне всеки клиент, мерейки със собствения си аршин, ще си намери майстора, който търси. sk (43).gif

Все пак в момента подобни групи са хит в мрежата и за сега форумите отстъпват по посещаемост. Но форумът е тази база данни, която ще остане достъпна и с лесно откриваща се информация!

Така е, за мен си остава форумът класика в жанра - систематизирана информация, без излишен спам, свинщини и люпене на семки вуйчо ваньо за пълнеж.
chapara написа:И аз не уважавам картона за такива цели, обърни си прозореца с пясък вар и цимент, ма явно не умееш и гледаш към кашоните sk (43).gif

Я обърнах 9 джама на стълбище в блок с кашон и гипсово лепило, а шпакловката я изхвъърлех у кофата да не рискувам масрафо. Не се беше изгасила варта у ряката още, а песак много далеч е Китен за 2 ремаркета да накача, та такива ми ти работи ти дни JC-ThankYou.gif
Mepooooo
Потребител

Мнениеот chapara на 24 Дек 2018 13:44

КаШона винаги си остава временно, нездраво решение sk (6).gif С подходящите мастари, до готов вид, за два дни, с гипс, без значение дебелината ще ти обърна десет прозореца sk (6).gif sk (1).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Mepooooo на 25 Дек 2018 12:30

chapara написа:КаШона винаги си остава временно, нездраво решение sk (6).gif С подходящите мастари, до готов вид, за два дни, с гипс, без значение дебелината ще ти обърна десет прозореца sk (6).gif sk (1).gif

Те тези прозорци не бяха и големи - 1.65х1.10 на панел, но затова пък доста големи дупки бяха, средно по около 6-7 см от външния ръб на дограмата. Наложи се байтошовски големи кифтета гъсто лепило да захапе кашона и после пълнеж :headbash:
Mepooooo
Потребител

Мнениеот chapara на 25 Дек 2018 15:49

Пак добре че си запълнил пространството, че съм виждал само подлепка - куха sk (43).gif Вместо кашона същата работа вършат хубави алуминиеви мастари, залепени, пълниш , сваляш, гладиш и си готов sk (13).gif sk (6).gif Мастарите пак са си твои sk (11).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Mepooooo на 25 Дек 2018 19:54

chapara написа:Пак добре че си запълнил пространството, че съм виждал само подлепка - куха sk (43).gif Вместо кашона същата работа вършат хубави алуминиеви мастари, залепени, пълниш , сваляш, гладиш и си готов sk (13).gif sk (6).gif Мастарите пак са си твои sk (11).gif

Мастарите ще се залепят ли с гипсово лепило или си трябва чист гипс, а и за самия пълнеж дали става с гипсово лепило да се пълни да речем до 10см пълнеж на веднъж, да не се разтече като менте лютеница върху леп добруджа.
Mepooooo
Потребител

Мнениеот chapara на 25 Дек 2018 20:02

По добре да се лепят с гипс мастарите, а пълнежа гипсово лепило и на финала добавяш бъркайки една шепа гипс за ускорител, въпрос на опит, ускорявал съм и флексово лепило за плочки, здравината е убийствена, все едно няма гипс-просто е ускорител, същото става и с мазилка. Казвам обаче всичко е опит sk (1).gif sk (13).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Назад към Сухо строителство - Гипскартон