Наводнен окачен таван

Наводнен окачен таван

Мнениеот stak441 на 27 Ное 2017 17:25

Здравейте.
Имам следния проблем - съседите отгоре ми наводниха тавана и окачения ми таван протече. Имало е проблем с някакво кранче на радиатора, оказа се че е капало в продължение на един два дни (явно достатъчно за да избие вода през плочата).
Водата не беше кой знае колко много - в продължение на половин ден капеше от отвора за лампата и събрах около половин кофа вода. Сега обаче ме притеснява това че вероятно ватата и гипсокартона са се напоили с вода - и понеже е затворена конструкция незнам това как ще изсъхне.
В момента видимо има мокри линии само по сглобките. На места даже явно са изсъхнали и са почнали да пожълтяват.

Имам няколко варианта на действие:

1. Демонтаж и цялостна подмяна на вата и гипсокартон
2. Викам фирма която се занимва със изсушаване на стени и помещения след наводнения. До колкото разбрах през някакви тръбички вкарват и изкарват горещ въздух зад гипсокартона
3. Пробивам няколко отвора в конструкцията, бича парното и чакам да изсъхне

Вариант 1 е най чистия, обаче ще ми коства много усилия да разкарам всичко от стаята и да я превърна в строителен обект.
За вариант 2 - не съм сигурен колко е ефективен. А и нещо не намирам фирми които да извършват такава услуга се територията на София
Вариант 3 - има шанс да не успее да изсъхне като хората и да ми се образува мухъл (и това най-вероятно ще се разбере като вече е е късно).

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Какво бихте ми препоръчали?
stak441

Re: Наводнен окачен таван

Мнениеот pooh на 28 Ное 2017 03:14

Вече писах по темата, но и тук да го кажа;
Компромисните варианти, само ще доведат до допълнителни проблеми, според мен. Мократа вата, освен, че губи напълно свойствата си на изолатор, ще мухляса и ще насити въздуха с ухание на блато. Намокреният гипсокартон се раздува и има опасност от изпускане на рапидки - което вече си е притеснително. Не Ви съветвам да разчитате, всичко да се размине от самосебе си ... особено при наличие на застраховка. Ако се спрете на демонтаж и възстановяване на тавана - обърнете внимание на профилите и окачвачите - някои корозират много лесно.
Успех.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Назад към Сухо строителство - Гипскартон