два бойлера последователно?

Водопровод и Канализация, Електричество, Газопровод

два бойлера последователно?

Мнениеот Zdravetsa на 26 Яну 2018 19:09

Здравейте,

Имам вана и 80-литров бойлер, който се изчерва с напълването й. Бих искал да попитам дали би имало усложнения ако монтирам подобен втори последователно на първия, вместо да търся огромен 120-150 лт и да пенсионирам сегашния здрав.

Мислех си, че могат да се свържат един след друг, като по-отдалечения работи единствено когато ми трябва повече топла вода, а иначе потокът от студена вода просто преминава през него. Така неговата топла връзка трябва да влиза като студена връзка на първия бойлер, а неговата топла връзка да си функционира като преди.

Моля потвърдете ми толкова ли е просто. Съответно два ли винтила трябва да сложа? И все пак да потърся контакт от друг кръг, защото стават 6 кв ако са заедно.

Мерси и поздрави,
Здравеца
Zdravetsa
Потребител

Re: два бойлера последователно?

Мнениеот емил на 26 Яну 2018 23:08

Никога не ми е идвала такава идея , но е хитро .
Мисля , че трябва да ги свържеш паралелно .Естеств. с два предп. вентила ,и два крана на изходящата вода . Пускаш единият, като свърши - затваряш ном 1 , и пускаш ном 2 :-)
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Zdravetsa на 27 Яну 2018 12:49

Благодаря за мнението, но ми е трудно да си представя връзките при паралено свързване и само един един вход и изход в стената. Трянва да наслагам тройници и кранове и не съм сигурен дали е най-ефективното.
Zdravetsa
Потребител

Мнениеот nasco2 на 28 Яну 2018 12:12

Не съм пробвал но звучи реално, пробвай и пиши резултата. Един винтил мисля че е достатъчен, за тока, зависи от инсталацията.
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Назад към Инсталации